Jump to content
Wolfcry

новите бланки на КАТ

Recommended Posts

става въпрос за новите бланки, едни шаренки мънички, на които всичко е написано и на бг и на английски език и се плащат в сибанк, които нямат давност, тоест не изтичат след 2 годин, както старите и трябва да се платят в седем дневен срок.искам да попитам, ако някой знае, но не предположения, а със сигурност, моля, какво става при неплащане на тези глоби ? започват да текат лихви ? преминават в акт или нещо по-сериозно ?платих си данъка на колата миналата седмица и не ми излязоха че имам. може би ще излязат на годишния преглед догодина ?знае ли някой като цяло какви са последиците от неплащането на тези фишове ? благодаря !!!

Редактирано от Wolfcry

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нали имаме представители на властите сред форума !!! !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаме , но ти искаш за 2 часа да получиш отговор !!!При условие ,че е делничен ден и 80% от хората в този форум работят , НЕ на компютър ... трудна е !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми написаха въпросния фиш миналата седмица,но го преведох по банковата сметка посочена най долу.Чесно не посмях да се направя на луд !!! Нямам представа какви ще са последствията

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много запознат, но според мен по-добре си ги плати и не се занимавай с глупости.Тия системи ги въведоха иманно поради това.Брат ми имаше на 20 подобни с изтекъл срок на давност...Доколкото разбрах сега ще ти се трупат и ще ти излизат на компа в даначното или в кат...,и в един слънчев ден ще ти се доплаче, тоза път са го направили ,като на запад и няма да има скатаване.Мини и си го плати, докато имаш време и пари, че други ден ще стане друга беля...ще са се натрупали...и ще има.....''Някой да знае читава заложна къща наблизо????!!!''

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми проблемът ми е че при завиване надясно на "разделен светофар" ( надясно ми свети зелено, а навсякъде другаде - червено ) ми праскат 50 лева глоба за минаване на червено.. снощи ми изгасва колата и не мога да запаля, защото ми падна акумулатора, минава патрулка и ми пише 50 лева глоба, за " неправилно ПАРКИРАНЕ и блокиране на движението " в 1 часа през нощта при спрени светофари и нулев трафик..... еми е.. му майката и полицията..

Редактирано от Wolfcry

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

снощи ми изгасва колата и не мога да запаля, защото ми падна акумулатора, минава патрулка и ми пише 50 лева глоба, за " неправилно ПАРКИРАНЕ и блокиране на движението " в 1 часа през нощта при спрени светофари и нулев трафик

...след като не можеш да запалиш си длъжен да преместиш колата така,че да не пречи на движението(ако си сам и не много як незнам как ще го направиш :) ) конкретно в твоя случай би трябвало да ти се размине според мен :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Полицаите никога не са били адекватни,и скоро няма да бъдат! Скоро образовах едни какви закони са обнародвани и те само ми викат верно ли? ама обнародвано ли е? :thumbs1: Да не говорим че повечето от тях са комплексирани и се мислят за терминатор които са назначили само да оправя онея простосмъртните !Така че,ако работата се закучи пробаш с думи,после с връзки,никога с пари!п.с. В пловдив имах интересна случка,отивам на дискотека и паркирам сред голяма група нови мерцедеси и т.н. всичките сме със софиска регистрация,на сутринта излизам от дискотеката на хондата лепенка за глоба,на мерцовете не? цър цър :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dzenky , колега що и ти се буташ при мерцедесите аааа? те си имат разрешителни за паркиране, преминаване на червен сигнал , каране с 250 по магистралане и не само там, каране в нетрезво/надрусано състояние.Ние с 5-чките да си знаем мястото и така:thumbs1:Отностно темата за фишчетата, незнам за новите шарените не искам и да разбирам ама:Данъчното няма нищо общо с КАТ поне НЕ и последните 9 години в гр. София.Давност нямат както нови актове така и стари. Пазя си разпечатката правена преди 2 месеца и в нея си ми стой всичко писано, дори едно неплатено фишче от 2000 год. + всички актове през годините след 2000г.обаче когато направят най-накрая единна инфо. система на МВР(КАТ) НАП(данъчните),НЗОК и т.н. и т.н. тогава ще стегнат още каиша.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Давност не означава че не излиза какво нарушение си направил, какъв акт са ти писали и какво е наказателното постановление. Давност означва че след 2 години никой не може да те задължи да го платиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давност не означава че не излиза какво нарушение си направил, какъв акт са ти писали и какво е наказателното постановление. Давност означва че след 2 години никой не може да те задължи да го платиш.

Окс, посочи конкретен закон точка и там алинея, която да казва това, защото ако е така това означава , че много хора в.т.ч. и аз ще сме облагодеталстани и ако се наложи може да се изпозва с съдчето на КАТ, познавам хора , които са плащали и актове по новите закони след 2007 за периоди много много назад и не по собствено желание а след промените : ако искаш син талон плащай . Редактирано от alpinab

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

В КАТ се пробва ако мине. Задължен си по закон да си платиш всички акотове две години назад, само ако са ти взели книжката. Член и аления не мога да ти цитирам защото тези срокове са засегнати в няколко закона, но за тези нарушения това е давностния срок две години.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По новият закон,ако в седем дневен срок не си заплатиш глобато по фиш, се издава нак.постановление,с което ти се отнемат и контролните точки,които се предвиждат за извършеното нарушение.Или просто казано ако си съгласен с допуснатото нарушение,което е маловажно и глобата съгл.закона е до 50лв. вкл. ,ти се съставя глоба по фиш,която доброволно се заплаща и се опростяват контр.точки,т.е. не се отнемат :thumbs1: Глобата по фиш не се обжалва и може да бъде заплатена в коя да е банка,или с пощенски запис по бюджетната сметка на МВР,която е в Сибанк.Глобите,които могат да минат по фиш са:превишена скорост до 20км/ч за населено и до 30км/ч извън населено място;колан;неправилно паркиране;червен светофар-но без опасност за движението;неправилно изпреварване-без създадена опасност за движението;нарушение на знаци В1-В28;знак Б1(стоп) и др. маловажни нарушения.Достатъчно изчерпателен ли бях?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) мога ли да допълня,че може и по осмотрение на налагащия глобата.темата е доста......обширна,не е за тука.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:ranting: мога ли да допълня,че може и по осмотрение на налагащия глобата.темата е доста......обширна,не е за тука.

Разбира се!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давност не означава че не излиза какво нарушение си направил, какъв акт са ти писали и какво е наказателното постановление. Давност означва че след 2 години никой не може да те задължи да го платиш.

Окс, посочи конкретен закон точка и там алинея, която да казва това, защото ако е така това означава , че много хора в.т.ч. и аз ще сме облагодеталстани и ако се наложи може да се изпозва с съдчето на КАТ, познавам хора , които са плащали и актове по новите закони след 2007 за периоди много много назад и не по собствено желание а след промените : ако искаш син талон плащай .
Не мога да ти го кажа с номерца, в Плевен стоеше залепено там, където се плащат глобите. Извадка от Наказателния кодекс, цитирам по памет: "Административно наказание спира да важи ако не е изтърпяно в срок 2 години от налагането му". Глобата е административно наказание, ако не отидеш да си вземеш синия талон до 2 години не я плащаш. Миналата година ми взеха талона и като отидох да си плащам акта се оказа, че имам и стари нарушения, но са ми дали талончето тогава без да плащам. И пича дето ги връща ми шепне като някаква световна конспирация, че е 4-ти май, ако изчакам до 29-и единия акт щял да отпадне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че използвам темата на колегата, но понеже става въпрос за глоби, искам да попитам следното:На 29.04 във Варна на сестра ми(тя е от София) и отнеха талона, написаха и акт от 50лв. и й отнеха 6 точки. Проблема е, че на 23 Май тя заминава за чужбина за период от минимум 6м. Какви са вариантите:1. Да си плати глобата и да си вземе талона след 6м. (ще има ли допълнителни санкций за това)2. Друг човек да и плати акта, а сестра ми да си вземе талона след 6м3. Може ли друг човек с пълномощно да и вземе талона от КАТ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Точки две и три са невъзможни във "високотехнологичния" КАТ - София.За точка едно санкции няма. Когато се прибере тогава да си го вземе. Най-малкото акта няма да е пристигнал в София. Все пак Варна - София са 450 километра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблеми, че ще си вземе талона след 6 месеца, стига на връщане от чужбина да не кара кола и да я спрат по пътя за нарушение, тогава ще и напишат нов акт затова, че няма контролен талон (акта замества талона за един месец, освен ако ,когато отидеш да си вземеш талона, не е пристигнал още, тогава от КАТ могат да ти го удължат с още един месец, което се заверява с печат на място). По принцип в държавите с развито законодателство (към които не спада Българяи) след определено срок глобата нараства, но при нас не е така. В Турция например, където работя, даже ползваш 25% отстъпка ако си го платиш, когато ти го пишат или в срок от 2 седмици след получаването на известието, от 120 лири става 90. Но пък ако не си го платиш до месец, нараства всеки месец и за една година се удвоява. При нас май е все тая, не знам с новите закони ако са променили нещо...А, колега Ал Капоне, т.2 също е възможна, защото акта тъй или иначе се плаща чрез превод в банка или по и-нет, всеки може да прави превод от твое име, тук обаче стои въпросът как да научи друг човек номера на наказателното постановление, щото той се пише в платежното нареждане като основание за плащане, няма да го кажат май на трети човек.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Точно за това и точка втора е невъзможна - отиваш в КАТ даваш си акта и личната карта и ти дават наказателното постановление!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за инфото. А наказателното постановление не се ли изпраща на адрес, или след 1м. трябва да се ходи до КАТ? Например ако го пратят на адрес, майка ми ще го получи и ще знае какво да плати по банков път( или сега ще ми кажете че ще искат да го връчат само лично на нарушителя). Но ако не нараства глобата, тогава май най-лесно ще е да го плати като се върне...Дори и на телефоните в КАТ не отговарят да се свърже човек с тях да ги попита...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз говорих отдавна и с КАТ пловдив информация, оттам ми казаха, че не текат лихви и няма наказания за това неплащане, просто като те спрат с неплатен фиш имат право да ти вземат книжката. получаваш си я обратно след представяне на бележка, че всичко е платено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:ebanjeee: колеги,глобата ти я плати и друг,оставяш му акта.важното е да се сьберат парите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това исках да знам, дали се начисляват лихви. При това положение ще си вземе талона след 6м., тъй като няма да шофира в чужбина.Още веднъж 10x за отговорите. :ebanjeee:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...