Jump to content
debillenator

покупка на кола от автокъща

Recommended Posts

здравейте:lol:предстои ми купуване на кола(honda civic 1.4 90кс.97 год. хеч) от автокъща в горубляне.до колкото разбрах необходими са следните документи:1-оригинален талон(без да е преведен)2-договор за покупко-продажба с автокъщата3-фактура от автокъщата4-декларация от автокъщата5-гражданска отговорност,с които регистрирам колата в КАТ и данъчното.въпроса ми е:необходимо ли е присъствието на нотариус(за нотариална заверка на подписите),защото човекът от автокъщата твърдеше,че не е необходим? необходим ли е някаъв документ за снемане от отчет(син с холограмен копечат),защото колата е от италия?колко време отнема сега висенето в КАТ?и кой заплаща екотаксата?благодаря предварително за помоща ви:lol:респект:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега.Трябват ти:1. оригинален талон от италия - на него има печати, че колата е свалена от отчет + 2 копия (едно за КАТ и едно за данъчна служба)2. Договор за покупко-продажба + 2 копия (едно за КАТ и едно за данъчна служба - оригинала остава в теб)3. Фактура - пак 2 копия - оригинала остава в теб4. Гражданска отговорност5. Платена еко такса6. Пожарогасител, жилетка, аптечка, резервна гума7. Доза късмет, за да не се окаже, че не ти светят крушките на задния номер или нещо от сорта (или пък на ръчната едното колело да ти държи на 60% - тази хурка съм я ял :) ) Не ти трябва нотариус. Висенето в КАТ е на късмет, но средно около 2-3 часа, ако отидеш рано. Ако си там в 06:30 - до 09:30-10:00 ще си готов.Еко такса - за тази кола около 250 лв. Останалите такси и номера - около 80 лв. Носи си поне 350 или провери търговеца дали не може да ти даде бележка за еко таксата.Успех!

Редактирано от Димитър Коев

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моля катинар на темата.колата вече е купена.благодаря на колегата Димитър Коев за изчерпателния отговор.утре отивам да се боря с КАТ :blink::lol:;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честото колега, безвараийно. :fun: Би ли казал колко излиза превода и таксите в КАТ ? :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се предварително затова, че ползвам темата на колегата и затова ако въпросът ми не е много по нея! :huh:Та искам да попитам при покупка на автомобил и при неговото регистриране каква и колко е възможността в талона на колата да се запишат по-малко коне (или киловати) колкото са в действителност?П.П. Благодаря ви предварително! :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никаква, освен ако "тати" не е шеф на КАТ. Там в компютрите си имат информация кой мотор колко коня е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам те колега и аз съм на същото мнение като твоето :huh: но въпреки всичко реших да попитам понеже един познат ми развива една теория, че можело с такива шмекери защото той самият на 2-те коли, които е купил от една и съща автокъща ги писали с по-малко киловати. :huh: ( тази автокъща е в Ст. Загора) а едната кола е регистрирана тук в Ямбол

Редактирано от Георги

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честото колега, безвараийно. :rolleyes: Би ли казал колко излиза превода и таксите в КАТ ? :tooth:

колега,сивикът е 97-ма1.4 90 коня:еко такса-220лв.(плати я автокъщата)в кат около 80 лева платих и отделно вече гражданска,каско и консумативи...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това за по-малкото киловати не ми е ясно как ще стане ,така или иначе освен ,че в системата ги има като киловати а и на оригиналния талон е посочено пак,освен ако не е някой "друг" италиански талон,че да мине номера с кончетата ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам колега и аз на това се чудя как минава номера с талона и кончетата но за колата, която съм споменал в предния си пост е докарана от Италия а въпросната кола е Голф 3 1.6 а те са 101 коня а в талона на колата е записано, че е 55 киловата чудно но факт

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:rolleyes: не съм убеден със сигурност ,но им правят талони отделно в италия,поне при разговорите си с разни вносители това са ми казвали.нали знаеш лафа"Италиански двор" те са като ромите.хех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...