Jump to content
guni

Сивик Аеродек не иска да запали

Recommended Posts

Миналата седмица ми направи подобен номер, но на третия опит запали.Особеното беше че двигателя сякаш работеше на три цилиндъра, тресеше яко.В един момент просто се оправи.Днес се качваме в колата, врътвам ключа и не иска да вобще да запали.Резервоара е пълен, така че не е да нямам бензин. По едно време сякаш се опита да запали,но съвсем за малко и сякаш на 1 цилиндър даже. Жена ми въртя ключа а аз гледах кабелите към свещите и не видях грам искра. Дайте идеи какво да проверявам че да мога поне до майстор да я закарам.Прегледах други подобни теми и освен да видя бобина за друго не сещам. Проблема е само че не знам как да я проверя

Редактирано от guni

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега,кабелите вади ли ги като гледа за искра,че не става ясно от написаното?подобен проблем съм имал в следствие на скапан акумулатор.симптомите бяха същите-въртя,не пали,ако запали случайно,пали на 2-3 цил.след малко работа изчиства.от това ми заминаха и свещите.след смяна на акумулатора и свещите(понеже от зацапването,давенето на колата вече бяха избили)всичко си дойде на мястото.ако ти се е прецакала бубината,няма да ти отива ток до дистр капачка.ток може да не отива до там също и ако имаш имобилайзер,и той ти прави беля.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да кабелите ги извадих, но не виждам да има искра. Имобилайзер имам, но не е включен, защото ключа на колата е с вграден имобилайзер.Иначе предния път като ми направи този номер след малко работа се оправяше така като ти описваш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен добре си се насочил към бобината колега. Имах такъв проблем, смениха ми бобината и това е. Успех.

Редактирано от Stefan Milev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да дори и да не е била тя вече си я думнал....

не,че се заяждам колега,ама как го разбра това?????аз лично съм проверявал сто пъти по този начин,защо до сега нито една бубина не е изгоряла?поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бубина или комутатор а може би и двете колега.И двете се намират вътре в делкото комутатора е една малка плоска плочка с четери кабелчета включени към нея,а бобината е поголяма пллочка на дъното ще я видиш.Съветвам те да вземеш от някоой познат ако имаш за проба да видиш дали е само от едното или е и от двете,и така да си купуваш че не са малко пари.Като отвориш делкото провери си капачката дали не е спукана и да е влязло влага за тва да ти прекъсвала и да ти е бумнала съответните чарколи. ако е добре изисти клеимите на дистрибуторната капачка и палеца и него го виж дали е добре и от него може да горят.Другия вариянт от които може да горят е не добре наместени кабели или кофти кабели или свещи.Казвам ти всичко това за да не купиш нови да ги смениш да запали и пак да ги изгори защото пожар без пламак няма :lol:.А и приди да направиш всичко провери буксата която влиза в делкото дали има 12 волта да си сигурен че от него е проблема ако има значи смъкваи делкото и прави горните работи друго няма кво да е успех колега дано съм ти бил полезен.

Редактирано от Street_Live

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не,че се заяждам колега,ама как го разбра това?????аз лично съм проверявал сто пъти по този начин,защо до сега нито една бубина не е изгоряла?поздравимоята изгоря на секундата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, благодаря за съветите. Със сигурност няма аз да разглобявам.Брадовчед ми с това се занимава и утре сигурно ще му я завлека да я види.Интересно ми е все пак защо пък трябва да изгори веднага бобината???И другото което не мога да проумея е как така цяла седмица колата беше ок,не е спряла докато съм я карал и я оставих добре, а после няма никой???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КОлега дори и в движение горят идва момента в които нещо се скапва и почва да работи некоректно и зареди него друго гори,а за това от какво става съм ти писал в горния си пост.Щом е работела на три цилиндъра може и някоя свещ да е здала багажа и от там сичкия твар отива към бобина комутаор и оп гори може стщото да е станало и от кбел или клеима на дистрибуторната такаче наи добре ги оправете тези работи за да не стане така че да дадеш парички за съответната част и пак да изгори защото се е случвало като колега те предопреждавам :lol: поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново благодаря на всички. Както се очертава няма сега да я бърникам, а утре сутрин.Като разбера какво се случва ще напиша. Приятна неделя на всички.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tъй, колата е ОК.Оказа се че ток на свещите има, явно аз нещо не съм проверил както трябва.Проблема излезе в дюзите. Почистиха ги на ултразвук и сега няма никакъв проблем.Благодаря отново за съветите. Приятни празници на всички.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....нещо друго сте пипнали без да разберете, те дюзи така от раз не се запушват, днес работи колата перфектно а утре не ще и да запали. Няма да се учудя ако скоро проблема ти се повтори. Или ако е била няква кофти букса към дюзите и сега като сте откачали закачали и се е оправила. Но никои не може да ме убеди че колата цял ден ще бачка добре и на другия ден от запушени дюзи нема запали. Аз лично си мислех за бензинова помпа, но щом сега работи начи не е изгоряла.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината братовчед ми който всъщност ми оправи колата, е горе-долу на подобно мнение.И според него има нещо друго но...Ще видим. Надявам се наистина да не е било нещо сериозно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...