Jump to content
Guest antony nikolaev

Литър на 250км масло ...

Recommended Posts

Guest antony nikolaev

Някой случайно да е имал подобен проблем? Мотора е Д16А8,някои ако има представа за какво става на въпрос нека пише

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

биеш ми рекордаD16A6 тукгори ли го или капе от някъде? форсирай до 6500 няколко пъти на място, става ли синьо отзад? като палиш сутрин става ли мъгла зад теб?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest antony nikolaev

Маслото го гори,нямам течове от никъде,а като я вкарам в обороти пуши не съм се заглеждал какъв цвят е иначе..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти да не го наливаш в резервоара? ;) Моята харчи по литър на 1000 км приблизително но аз му налях пълна синтетика иначе сигурно ще харчи литър на 1100 км примерно :weights: Но по добре някой друг да каже от какво може толкова много да ти гълта, а и не е лошо да кажеш от колко време е така и дали изведнъж е почнал да гори маслото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest antony nikolaev

Колата беше заседяла 2 години без да мръдне,беше палена няколко пъти само,ама незнам дали от това е станал проблема,но с тоя харч я карам вече 14 000км и нямам други проблеми.. този не че е малък :weights:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гумички, сегменти и си като нов...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest antony nikolaev

Е ако има и сегменти ремонта ще излезне 1000 лв може и нагоре,а няма смисъл..По-добре нов двигател

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе кви са тия цени над 1000лв.... кой ви ги казва не знам...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest antony nikolaev

Говориме,ако трябва да се сменят и гумичките на клапаните

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди да правиш каквотои да било махни това масло с филтъра и го смени с ново ,после ако пак го има същия проблем тогава вече предприемай каквотои да било ! Колата ти щом е седяла 2 години на едно място без да се кара маслото ти е за смяна /нищо че не си му навъртял километри/ Айде успех :weights:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest antony nikolaev

Края на миналото лято му го смених ама ефект нямаше.. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе кви са тия цени над 1000лв.... кой ви ги казва не знам...

По цени от миналата година - около 500лв ти е ремонта, със смяна на: сегменти, биелни лагери, гумички на клапаните, гарнитура, масло и филтър!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest antony nikolaev

Ако наистина е така ще е много добре : )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идейка само! Пробва ли да смениш и марката масло? Моята примерно беше с Mobil 10w40 и гълташе литър на 2000-2500км, сега е Castrol 5w40 и поне за момента около 2000км не съм забелязал спад.Забравих, не правя реклама на марките някой да не си помисли нещо !! :)

Редактирано от Fiend

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сигменти си отвсякъде!Ремонт-около 500лв.,както отбеляза Айсмена по-горе :)

Редактирано от policeman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да не е само сегменти.След работа при такива условия и този огромен разход на масло , най вероятно става въпрос за тотално износен мотор.Дори и да му направиш ремонт след време пак ще е същата история .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ще се включи в ремонт с 500лв бе?Със всички тия неща дето изброихте?Само гумичките за клапаните му са 200лв комплекта.Да не говорим за труд в сервиза.Не подвеждайте човека.Но наистина можеш да опиташ със смяна на марката масло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото е да махнем VTEC-а от кабриото, ще вземем да се изложим пред чужденците... :D Такъв разход на масло има двигател със запекъл / останал в канала / маслен сегмент на 1 и повече бутала, който е бил в покой към 1-2г. и е каран без смяна на масло / или менте такова /.От гумички на клапани / на Хонда / е малко вероятно... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди да правиш каквотои да било махни това масло с филтъра и го смени с ново ,после ако пак го има същия проблем тогава вече предприемай каквотои да било ! Колата ти щом е седяла 2 години на едно място без да се кара маслото ти е за смяна /нищо че не си му навъртял километри/ Айде успех :rolleyes:

Сменяи маслото и задължително направи промивка на двигателя.Земаш си добавка за промивка и я изсипваш в старото масло и оставяш колата да работи на празен ход около 15мин(за теб специално).Преди да наляеш добавката провери на щеката маслото трябва да е над половината.Като не е карана 2г. са ти залепнали сегментите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

едно леко коментарче - според мен sebulba е победител ! Но има възможно решение на пролема .. ако колата не е пушила така , преди да се спре от движение...маслото трябва да се смени , за да може да измие сегмента/ите, който/които е/са запекъл/ли ( бахти изречението стана :rolleyes: ) и второ - по-важно .. колата се нуждае от разтриване .. тя, че не е карана - не е , но и теб сигурно те е страх да я пипнеш с тоя облак който правиш на тая кола й трябва малко каране в по-сериозни режими за повечко време .. примерно едни 30км по магистралата и може сегментите да се раздвижат ако преди това направиш операцията, която препоръчва The PitBull , имаш добри шансове цялата операция да ти излезе под 150лв и отново да имаш кола

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същата истоярия с колата ми,беше ударена и я бяха зарязали в двора да седи две години на прозивола на съдбата,и аз като я взех и я запалих,мотора започна да се тресе да бълва облаци дим,отвсякаде миришеше на бензин и тем подобни......та отидох и взех една добавка на Valvolin за прочистване на мотори 10лв.мисля че струваше,изсипва се във двигателя при старото масло палиш колата и я оставяш да поработи на място за 5 мин. без да я форсираш,и после гасиш,сменяте маслото и масления филтър и е готова!Аз лично смених и горивен и въздушен и свещи и налях добавка в резервоара за почистване на дюзите и я качих на магистралата и газ 1,2,3 8000rpm и после още няколко пъти така и мотора заспа!Поне при мен беше така дано и ти си решиш проблема по по-лесния начин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:P сори за спама ма фани някой да те снима къв е тоя аватар :P .Според мен тотално се е дъхнал мотора с тия добавки само ше си дадеш мангизите на празно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest antony nikolaev

Прочетох коментарите та да уточня: Карам я така от 15 000км сега я засекох,миналото лято смених маслото и филтъра,но от тогава не съм го сменял,защото се обезмисля.. Карал съм я по магистрала,но няма никакъв ефект..Слагал съм и добавки и т.н. - същатата работа.Единствено като и сложих една добавка,която е като мед за известно време не ми харчеше масло-демек имаше ефект само от това,друго по мотора-само маслен и въздушен филтър съм и сменял

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.. защо не започна от там ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest antony nikolaev

Искам да добавя още един коментар към темата,тъй като скоро разбрах нещо важно-преди да се зареже колата толкова много време е била започнала да харчи масло,не е ясно колко,но е започнала и това е била причината да се остави,а иначе мисля че не е пушила или поне не толкова колкото сега..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ела в София и отиди при омбре да я погледнат , там ще получиш най адекватна информация за моментното си състояние на автомобила и най адекватните решения за проблема си . :) успех ако не си от София добре дошъл в столицата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest antony nikolaev

От София съм,само неразбрах къде трябва да отида ?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...