Jump to content
MnmL

Малко въпросчета за Prelude

Recommended Posts

Здравейте колеги.Повечето от вас ще ме критикуват ,че не използвам търскачката ,но тъй като имам не 1 2 въпроса реших да постна тема.Та става въпрос за хонда prelude (2ра генерация мисля че се водят 94-та) Мотора е 160hpТа въпросите ми са следните! Какви са често срещаните проблеми,(знам ,че хонда правят изключително здрави автомобили,но все трябва да има слабо място по точно про покупка каде да гледа човек) 2ро Как са с подръжката като цена (преди дни продадах БМВ 3-та серия купе спрямо него ?) Стават ли за дълаг път туй като често патъвам извън града.3то какъв разход може да ми даде тов зверче при нормална екслплоатация. И последно доло горе на каква цена вървят читавите такива модели този на който съм се спрял е около 5 хиляди лева .. Но с клима и кожа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

1)4 генерация е.2)Мотора 160хп има добър потенциал ,стига да е запазен.Има проблеми с главата-при мн.високи обороти и нередовна поддръжка гарнитуарата лесно заминава и оттам прегряване->крива глава,следва смяна на гарнитурата и пилене на главата.Струва около 350 лв.3)За поддръжката-нормална,според мен,на фона на убийствената инфлация.4)Аз на дълъг път съм карал доста коли и мога да ти кажа,че с Прелюда ми е най-неизморително,въпреки спортното окачване,карането е изключително лесно и приятно,а круз контрола е невероятен,особено на магистралата колата се кара само с 1 ръка.Лятото като ходих до морето задръстването в Бс(30-40мин) ме измори повече отколкото пътя преди това(3 ч и нещо).5)Разхода е много относителен. от 8 до 12 извънградско и от 10 до 15 градско.Зависи от трафика и колко си агресивен с педала на газта :rant:6)За под 6000 лв. нов внос,с клима,рядко ще намериш,имаше няколко теми на колеги,останали недоволни от предлаганите из мобилето.....потърси я

Редактирано от murdera

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1)4 генерация е.2)Мотора 160хп има добър потенциал ,стига да е запазен.Има проблеми с главата-при мн.високи обороти и нередовна поддръжка гарнитуарата лесно заминава и оттам прегряване->крива глава,следва смяна на гарнитурата и пилене на главата.Струва около 350 лв.3)За поддръжката-нормална,според мен,на фона на убийствената инфлация.4)Аз на дълъг път съм карал доста коли и мога да ти кажа,че с Прелюда ми е най-неизморително,въпреки спортното окачване,карането е изключително лесно и приятно,а круз контрола е невероятен,особено на магистралата колата се кара само с 1 ръка.Лятото като ходих до морето задръстването в Бс(30-40мин) ме измори повече отколкото пътя преди това(3 ч и нещо).5)Разхода е много относителен. от 8 до 12 извънградско и от 10 до 15 градско.Зависи от трафика и колко си агресивен с педала на газта :rant:6)За под 6000 лв. нов внос,с клима,рядко ще намериш,имаше няколко теми на колеги,останали недоволни от предлаганите из мобилето.....потърси я

Мерси колега! Виждам ,че имаш и ти същия модел.Един въпрос от любопитство дърпаш ли Астри GSI C20XE 150hp просто от любопитство ,че и на такова животно съм хвърлил око :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм се пускал с/у такива,но само за информация,колата със стоковата генерация и колектор е доста по-спъната.Иначе колите сток са на кантар,зависи от шофьорите и моментното състояние.Аз моята като я купих беше 10 сек. до 100,сега е над 3 сек по бърза :rant:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.Един въпрос от любопитство дърпаш ли Астри GSI C20XE 150hp просто от любопитство ,че и на такова животно съм хвърлил око :(

...дори и да те дръпне с малко ГСИ -то това не бива да те отказва от Прелюда просто откъм визия и качество няма база за сравнение а и ако можеш да заделиш някой лев и да му сложиш Втек глава няма да сгрешиш П.П ...в неделята като гледах на колегата Митака Прелюдеца как се обръщаха мацките да го заглеждат като се прибирахме от Текето а и като го спре до моята все си казвам трябваше да взема Прелюд :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И купето не лъже въобще :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

астра и прелюд хахахах не могат да си ги помисля като сравнение :lol::(;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прелюда си взимай като гледам си свикнал да сипваш все пак бмв.Ще ти се струва че е доста икономична.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Аз сам нов в този форум но от доста време се занимавам и карам Хонда.На колегата горещо препорачвам да си купи прелюдето и мисля че няма да съжелява!Колата е удобна за дълъг път и много приятна за каране.Ако купуваш обаче задължително търси такава с климатик,не че после не можеш да си сложиш но ще ти излезе доста скъпичко:DАз от мойта съм много доволен и много повече си ми харесва от предниа ми CRX,вярно динамиката не е същата но колата си е изключително пъргава,и много по луксозна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам от кой град си да те качи колега но докато сам не се качиш и покараш тази кола думите са излишни.Качи се, покарай и после дай интервю.За разхода -от 7.3 до 10 извънградско градско-зависи от града не съм я следил на дребно все пак е 1300кг.Ако искаш икономиика-не е за теб.Не я сравнявай с Астра нямат общи достойнства.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в много голяма грешка си че се слага трудно климатик на прелюд който няма и не е скапо ако 500 до 700 лева е сакпо здраве му кажи :D!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се съмнявам да успееш за 500 -700лв,миналата година един мои приятел си слага и горе долу за сумата която казваш успя да си купи само частите които му трябваха и то втора употреба без всакаква гаранция.При монтажа излезнаха 100 малки проблема,един от тях е че повечето от климатиците за прелюдето са пригодени да работят с фреон 12, които не се ползва вече.Не че не може да се намери но е доста по трудно по скъпо. Не знам ти с какво се занимаваш колега но ако нямаш познат майстор по климатици,и те повартят малко мисля че ще си промениш мнението.На моя човек му искаха 400лв само за монтажа без консумативите, като фреон, различните пръстенчета и уплътнители.Не сам плащал аз но той твърдеше че му е излезло към 1800лв.Не казвам че е кой знае колко скъпо,горе долу една четвърт от цената на колата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми това се негов проблем :D 1800 лева хахахах ти майтап си правиш с мене :thumbs1::D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...