Jump to content
vtechrv

Измамник по форумите

Recommended Posts

Колеги, искам да ви пратя линк от моите недружелюбни приятели от Пежо Клуб http://www.didita-bg.com/2009/03/%d0%b8%d0...b8%d1%82%d0%b5/http://peugeotclub.info/forum/viewtopic.php?f=2&t=36326ВНИМАВАЙТЕ :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това,ЕКОНТ имат опцията : ВИЖ ,ПРЕДИ ДА ПЛАТШ :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КолегиИмам един въпрос (само ако се знае, че са такива мошеници разбира се): поръчваме си нещо, но после не отиваме да го вземем- и след определено време пратката се унищожава (както бях чел от една тема тук)- нали така ?Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дано по скоро намерят измамника и да си плати...за това което е направил.успех в раследването

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма ли някой да познава някого от еконта в варна и да следят за тоз индивид и като се появи ;) ;) ;) ;) ;):lol: :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, мисля че няма никакво доказателство кой какво е поръчал и какво е пристигнало. Примерно искам гума за колата и като си поръчам от такъв мошенник и той ми изпрати един кашон презервативи и напише на пратката гума.. :lol: Тогава какво правим ? Единствения вариант е да се издава някакъв касов бон че плащаш за точно определена стока! Тези от Еконт трябва да проверяват пратката преди да я вземат и да изкарват касов бон. Преди време гледах как изпращат "Газови пистолети" поръчани от онлайн магазин.. пишеше аксесоар на колета. Аз съм сигурен, че нарко дилърите вече използват Еконт-а. ;) "Прах за пране" ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази измама не става без приемащия поръчката, т.е служител на Еконт.Това е сериозен проблем и може да струва имиджа на фирмата.

Като се праща стоката приемащия поръчката проверява какво се праща.Затова свещи и парфюми както пишат колегите е доста съмнително.

В Еконт веднага могат да кажат кой е приел поръчката,кога е транспортирана, от кой адрес и от кой човек е пратена и кога е доставена и от кой получена.

Наскоро пращах с Еконт и гледат задължително.Ако някой изпрати опакована бомба? :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И като се появи бооой. Такива тарикати станаха че не знам. И да не е услугата отвори преди да платиш, пак можеш да го направиш. От къде да знаеш че куриера не е направил някаква размяна? Отваряш гледаш и плащаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много жалко просто нямам думи колеги....Ама верно тарикати много станаха...Това ако се случи в някоя наистина Европейска държава не ми се мисли за последствията..,защото аз не мисля,че родината ни е европейска.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо са тези коментари, схемата за успешно търгуване е много проста - опцията отвори преди да платиш, ако пратката ти е дошла без тази опция, просто не си я взимаш, да му я върнат на изпращача, да ти я пусне пак С Опцията и готово. Когато отвориш пратката и видиш вътре, че не е това което трябва да бъде, независимо какво пише на товарителницата, пак имаш право да откажеш да я вземеш и да не платиш .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди задължително проверяваха какво изпращаш.Аз имах един случай:Предварително знаех ,че не може да се изпращат бижута и ценни предмети.И отидох до офиса им и бях опаковал сребърен ланец в кутия от ГСМ и куриера ме пита какво изпращам,аз му казвам ГСМ и той ми вика, че иска да го види :lol: ,за първи път ми се случи това,но от тогава нататък винаги проверяваха какво изпращам.Вече не проверяват,но за сметка на това имат опцията: ВИЖ ПРЕДИ ДА ПЛАТИШ ,така малко се оскъпява поръчката,но поне си сигурен какво взимаш и да го тестваш преди да го платиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май сте прави колеги. Ако сами не се пазим от такива мошенници, няма кой да ни помогне. Затова мисля, че е добре да се направи тази опция Виж преди да платиш задължителна за физическите лица.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А знаете ли, че можеш да направиш измама и с опцията виж преди да платиш, например наскоро исках да си купя един mp4 плейер и усилвател от едно момче от Разград и той малко се направи за парите и ги пратил на друг нещата че му давал 5-10 лева повече и познайте какво станало, човека отворил да види какво му пращат и случайно mp4 плейера изчезнал и при човека дето се направи за 5-10 лв се връща само усилвателя му и сметката за куриера :lol: такаче няма нищо сигурно в този живот, ако искаш да си сигурен отиди в магазина и си купи каквото ти трябва с гаранция, ако не всичко си е въпрос на риск :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Taя криза май започна да провокира хората да мислят как да изкарват пари . Само дето насоката не е много добра и всеки почва да мисли как да крадне ... грозна история .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дам проблема е, че вече започват да работят по-малко и повече да си раздвижват ръцете ... гадното в ситуацията е , че нямаме работеща съдебна система ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това,ЕКОНТ имат опцията : ВИЖ ,ПРЕДИ ДА ПЛАТШ :D

но на мен ми казаха,че за да видя пьрво трябва да си платя в офиса до жп гара СТЗ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това,ЕКОНТ имат опцията : ВИЖ ,ПРЕДИ ДА ПЛАТШ :D

но на мен ми казаха,че за да видя пьрво трябва да си платя в офиса до жп гара СТЗ
то тва си е опция която трябва да ти я даде човека който ти изпраща колета, иначе не става :D но както ви казах вече нищо не е сигурно и всеки си гледа него си без да мисли за другите, а това е супер тъпо, ама в тази държава, с тази съдебна система, просто няма какво да си говориме... единственото сигурно е че всички ще умреме някой ден :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

баща ми работеше преди в еконта мога да ви кажа,че там е лудница.Немога да се сетя в кой град бусовете се сабират и се прибират заедно.1 от бусовете беше одарен / непомня вече каква беше историята дали ударен или шофиора си беше отворил одзад/ та баща ми както си кара понеже патуват по 2-ма в бус а баща ми нов, та пича му вика спри еди каде си след някво си село ли град . спира се отварят се така по интересните пакети и се взема това което се хареса .... и поради тази причина напусна... та оправданието е спрях на паркинг да пикаем и като са върнахме не забелязахме нищо неубичайно и по пътя задната врата се отворила дупки силното каране глупости ала бала ... как и защо никой не пита ... и пакетите който се отварят понеже фирмата си имаше преди собствено тиксо за залепяне на повредените кашони от пътя,се залепят се едно е повреден ..... може да съм поизкривил малко понеже беше преди 7-8 г ама имам спомен за отварянето на кашони и залепянето им с фирменото тиксо !!! това беше преди

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На товарителницата пише номер на плик. Не може да ти отворят плика и да го залепят после понеже се късат. При кашоните е малко по сложно и затова се препоръчва при изпращане да се облицова здраво самия кашон за да си личи че е пипан....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това все пак е табло за 30 лева,ами ако беше нещо за 3000 или 30000 хиляди лева :) и за тия пари да получиш записвачка за компютър,кво прайм тогава???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това в безобразие:) Не стига, че сме в криза ами и такива хора като тоя взеха да се срещат под път и над път... :) Твърде жалко, че все още има хора, които разчитат на доброто у хората и в следствие на това, биват измамени :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе каква криза бе момчета, аз откакто се помня сме в криза, а хората не са станали такива сега в тази "криза"...хората са си такива от десетилетия, просто сега намират нови начини за измами и кражби и както каза по-горе Локчо нямаме адекватно действаща съдебна система. Сещам се за държави, в които ако някой направи такава измама ще го линчуват публично за назидание на другите евентуални измамници, нооооо...това е БГ и всеки си прави каквото си иска.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Българите сме изобретателни....дори и да е за лошо,в случая. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...