Jump to content
Stelian Kirchev

Избор между Accord, Avensis, Peugeot 407

Recommended Posts

Привет колеги, изправен съм пред дилемата между тези 3 автомобила, става въпрос за втора ръка. http://honda.testdrive.bg/model/accord-vii.htmlХондата евентуално дизел 140 коня или бензин с газов инжецион. Има ли някакви болести който да гледам при огледите?Пежото е с най-много екстри и задължително дизел, а Авенсиса е малко дървен вътре и ми е мало чичовски.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ako ще е Аккорд, коя година, защото се чудя какъв е тоя Аккорд 140к.с. дизел, явно ще да е доста нов

Редактирано от Зизката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ako ще е Аккорд, коя година, защото се чудя какъв е тоя Аккорд 140к.с. дизел, явно ще да е доста нов

МОДИФИКАЦИЯ: 2.2 TDi (140 Hp)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисълта ми бе, че Аккорд дизел 140к.с. трябва да е след 2002г., защото 6-та генерация, която е от 1998 до 2002 няма такъв дизел. Ако беше преди 2002г. бих могъл да ти кажа това- онова, но след като е след 2002г. не мога. Или може би греша, коя година е колата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да не бъркам но Tino, не беше ли писам че е точно със 7ма дизел (но комби)

Колегата за отзиви може да потърси в обще една тема от преди седмица от TSX - също след колебание каква кола да си вземе, се спря на дизелово CR-V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не виждам дилема тук,пежото отпада на секундата ,авенсиса не е лош но сякаш тойота напоследък посвалиха качеството а и визията не ме кефи така че вземи си акорд но бензинов,лично мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мен също ме радват бензиновите, 1-во по запазен, 2-ро по-евтин, но ще трябва да го модифицирам - bi fuel, да му сложа газов инжекционнякой правил ли е подобни акробатики?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината така и колегата не каза ако си купи Аккорд коя година на производство ще е, за да можем да му дадем напътствия. И все пак съм съгласен с колегата Едмундо, за Pegeot-то, че отпада. Остават Аккорд и Авенсис и мисля, че и двете са много перспактивни -мое мнение, но за Авенсис нищо не мога да кажа. Що се отнася до газовия инжекцион- слагаш и да не ти пука. Може да е малко българска работа, но предполагам ти ще си купиш кола при да я караш, а не да я държиш в гаража. И все пак успех в избора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очевидно става въпрос за Акорд след 2002 година. Пежото и за мен отпада веднага. Тойотата също не бих си я взел. Имаме два служебни Авенсиса 2.0 бензин 150 коня, не вървят както се очаква, а и понагоряват. На към 100 000 км окачването им е за смяна, а катализаторите още докато бяха чисто нови започнаха да правят проблеми заради "добрия" ни бензин. От друга страна ако е Авенсис Версо, който е японска сглобка, бих казал само хубави неща. Уж е по-голяма, по-тежка, а със същия двигател върви повече и гори по-малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

взимай печката акорд :D най-добрия мотор няколко години подре.. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук е Хонда форум и не чакай някой да похвали другите 2 коли :D :D има доста сектанти и според мен е хубаво да направиш следното. Пусни по една тема в Хонда, тойота и пежо форумите с тема да пи опишат разход, дефекти, плюсове и минусуси на съответния модел със съответните двигатели и ти да си направиш сам едно сравнение между темите от трита форума за 3-та автомобила и сам да прецениш. Иначе относно въпросния акорд с дизелов двигател-работих около година в един завод, кадето имаше два служебни такива акорда и един леджънд, тея коли ги разсипваха от каране из цяла българия и често до германия, шоферите бяха най-щастливите хора, които съм познавал, колкото пъти ги питаш ръсеха само суперлативи за количките, а това което най-често казваха беше- "адски бърза кола, изключително стабилна и въпреки карането винаги на макс, понеже шефовете все бързат, досега нито една не е направила проблем и горят сносно" а аз немога да ти кажа много за този модел, но не се съмнявам, че е качествен, а за дизела да не се притесняваш, не напразно скоро Хонда спечели приза "най-добър дизел" като пребори дори старите евро кучета дизелаци :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Пежото отпада на момента. компа дава една грешка antipollution fault и прибирането е само с пътна помощ. Няма оправяне. Т.е. вроден дефект. Отнася се за 407 и Ситроен С5 (независимо от двигателя).

Редактирано от Concerto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има приятел савенсис дизел 2.2 150к.с за 130000 сменена само рейката1.на 15000 1л масло задължителнозацапа ли се филтъра разхода скача с 2 литра на 1002.смяна на предни и задни накладки масло и филтри 960 лева в тм ауто Мнение бензинов акорд за мен на газ имам роднина който си сложи каиен на газ и доволен дава му 22 лева в софия на 100 км и 11лева на дълго при 140 км/час обаче уредбата му струваше 3900 лева и няма нищо общо с повечето уредби и направата и е уникална за вече е мина около 90000 на газАко те интересува ще издиря телефона му на газаджията твоята предполагам няма да е 3900 по простата причина че ти си 4 цилиндъра и по- малко дюзи ще ти са необходими

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм за Accord, но бих ти препоръчал ako искаш Toyota, да избираш по-скоро между Corolla i Accord :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дааааааа....accorda ...........скачай

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще коментирам тойотата!Много здрав автомобил от към окачване! Няма да имаш проблеми с електроника ! Дизела е изключително пъргав и с невероятно смешен разгод на гориво !Дизела има склонност да гори масло , но в нормите на нормалното !Страдат от съединител около 150 000 км!Недей си взима бензинов вариант/ това е мое мнение/ ако ще е тойота нека да е дизел задължително!Авенсис е съчетание на един голям луксозен много ЗДРАВ и практичен автомобил! Аз съм с две рце за авенсисът!Но тойотата е доста по улегнала кола за чичковци ! Акорда е много по агресивен и по младежки и гъзарски и най-важното е ХОНДА !!! Пежо -твърдо ниееее!!!

Редактирано от EAGLE EYE

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тойота също не е лош автомобил...на черното-бяло не мога да кажа,комшията два етажа над мен работи в като дилър в Тойта,много съм го разпитвал,кое-как-защо,по неговите думи "железни машини"да,ама той кара само нови Test Drive,но пък и Акорда...еее..особенно последните два модела..кукли.. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо изобщо го мислиш,Акорда си е Акорд,няма място за сравнения :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...