Jump to content
PAKETATA

Лампички на километража

Recommended Posts

Ако ви кажа че ми е писнало вече да обикалям по какви ли не магазини за диоди, и за авточасти,и доста др. за да си купя вапросните лампички които са за(оборотомера,килонетрава,температурата и бензина)мисля ,че са кам 7 на брой.Не мога да открия такива никаде..Бях в един магазин за Японски авточасти и пича ми вика "мога да ти порачам такива но са по 9лв броиката....Струва ми се доста..Та молбата ми е някои колега ,ако знае каде мога да си зема такива да каже,ще се разберем нещо...Колата ми е Сивик 96г(Хеч)д15з6 Японка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери ли си първо бушоните, защото така да изгорят всичките, малко странно? Иначе може да пробваш в сервизи, където оправят радио cd-та.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми не е от бушоните ,защото като ги свалих половината са черни ,нали се сещаш (: начи за изгорели...ем те не сички за изгорели ...не сам проверил ,но ще видя....други..................

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иди в бултрако за лампички. Там със сигурност има но са цифра но пък може да те посъветват от къде можеш да си намериш алтернатива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега дай малко снимки да ги видя какъв размер са!!! Аз моите като се наложи да ги сменя от бензиностанция си ги взех :rolleyes: , съвсем сериозно ти казвам!Моите са два размера едните са около 1см диаметър(грубо казано не съм ги мерил) и са 4 или 5 на брой, а другите са едни по тънички около 3-5мм диаметър. За снимки ако искаш да ми пратиш ето поща p_h_d@abv.bg !Поздрави и успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

крушките са по специални, ако W не отговаря може да стопите таблото! колегата ми писа че е намерил крушка за около 8лв/броя (при цена в Бултрако 20лв :rolleyes: )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е значи аз съм минал най-евтино с 4 лв за 4 бр :rolleyes:! Бяха по 5 W!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега Относно крушките ти - има магазин в Пловдив срещу Пенсионерския дом (кичука) за Автоаксесоари, до магазин ПЕТЕР, другия за който се сещам се намира на бул. Източен, до автомивка Румекс - в посока автомивката ->ШЕЛ. Дано да съм помогнал. Успех. :) .............

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не сам сигорен дали тези ще ги има в бензиностанция....ще ти прата снимки на пощата,само да ги снимам....А относно колегата <Маниак> смяташ ,че 9 лв е добра цена ,нямам др вариант така ли ?Еми май ще трябва да се копуват :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди около месец след като никъде не намерих такива крушки си боднах направо фасунки със стандартни крушки. На външен вид не бяха съвсем като оригиналните но пасват точно. Само трява да гледаш да са същите ватове (което е по-скоро приблизително защото оригиналните са 1.4W и 3Wа тия които съм виждал да се продават са 1.2, 1.5, 2 и 5 W)

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не сам сигорен дали тези ще ги има в бензиностанция....ще ти прата снимки на пощата,само да ги снимам....А относно колегата <Маниак> смяташ ,че 9 лв е добра цена ,нямам др вариант така ли ?Еми май ще трябва да се копуват ;)

:cool: к'ви 9лв!!! тия лампички са стотинки! иди в магазините които ти е посочил колегата по-горе и ще намериш. Има магазини също и на бул Хр.Ботев след военна болница по посока McDonald's и като караш по 6-ти септември в посока гребната база точно преди прелеза завиваш наляво така, че жп линията да ти е отдясно и магазина е в първия или втория блок които пак са ти отляво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До коматевския възел. Точно срещу старческия дом. Пише авто спринт на магазина, има сякакви щуротии вътре. И за акорда и за сивика ми се наложи да сменям такива крушки и ги взех от там. Ако не се лъжа някъде по левче беше бройката :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако и за София споделите такъв магазин сте железни.Някой може ли да пусне снимките на крушките в темата + какви ватове са, за да не свалям таблото и после да търся един месец, а да ги купя предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето ви тука диоди Т5 се водят, за таблото аз карам с такива и са 3 лв. бройката...http://bktuning.net/interiorlights.htmlwww.bktuning.netаз ги продавам между другото, да си направя малко реклама :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тия диоди правят ли се някакви модификации или се слагат директно на таблото като нормални крушки?Четох, че някакви съпротивления и глупости трябва да се запояват, кабели и т.н.?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди около месец след като никъде не намерих такива крушки си боднах направо фасунки със стандартни крушки. На външен вид не бяха съвсем като оригиналните но пасват точно. Само трява да гледаш да са същите ватове (което е по-скоро приблизително защото оригиналните са 1.4W и 3Wа тия които съм виждал да се продават са 1.2, 1.5, 2 и 5 W)

Публикувано изображение

А от каде точно си бодна такива фасунки ?щото на мене не ми минава през главата ,точно какви са ? Към колегата "Jamo" още сега отивам да видя в кичука за кво става вапрос.... мерси .... Ще пиша дали сам намерил..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво мога да ви кажа колеги ,взех си лампички, които паснаха,малко по слаби са но ,си ги бива...За коети искам да блогодаря на сички, наи -вече на "Jamo",защото този магазин които тои каза е страшен ,има сичко....Едно леко вапросче пак :) Ако сложа по-сичлни лампички ,какво може да изгори(бушон?)тези за на 1.2v...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен нищо няма да изгори ако не е над 2 пъти по-силна лампичката, ама аз таблото избягвам да го отварям често, че се почват едни скърцания тракания, дето ме вбесяват. Магазина който ти казах повечето неща са разни джунджории туркиш ала-бала, но има дребни неща който ги няма навсякъде а там ги има и то на смешни цени :) Радвам се, че помогнах :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз имах същия проблем и накрая след много обиколки го ресхих с диоди / Гъвкава РГБ лента / махнах вси4ки крушки и на тяхно място сложих лента и я пуснах да свети в син цвят . Ако някой се интересува мога да направя по детаилни снимки като се постопли времето 4е при слагането прекъснах едната лента и сега пак не ми свети на едно място ...Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Ако някой се интересува мога да направя по детаилни снимки...

да, колега, добре би било... и ако може да се види каква е тая лента и как влиза, ще съм благодарен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен в авто спринт, също така провери ако не си в кузмов, квазер, викиват. И накрая ако не намериш, което ме съмнява иди в Suren service (ул. Рогошко шосе 34 - там бачка и един пич от хонда клуба ) там вече ще я оправят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Ако някой се интересува мога да направя по детаилни снимки...

да, колега, добре би било... и ако може да се види каква е тая лента и как влиза, ще съм благодарен!

 

Ох, аз съм още на вълна сваляне на километража.. а после ще търся да набода червени светодиоди :offtopic:

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ви кажа че ми е писнало вече да обикалям по какви ли не магазини за диоди, и за авточасти,и доста др. за да си купя вапросните лампички които са за(оборотомера,килонетрава,температурата и бензина)мисля ,че са кам 7 на брой.Не мога да открия такива никаде..Бях в един магазин за Японски авточасти и пича ми вика "мога да ти порачам такива но са по 9лв броиката....Струва ми се доста..Та молбата ми е някои колега ,ако знае каде мога да си зема такива да каже,ще се разберем нещо...Колата ми е Сивик 96г(Хеч)д15з6 Японка

виж в магазина кузмов -еликтроникс.намира се като тръгнеш от църквата Св .Петка към стария град ( по паважа) ,като свътши улицата -вдясно и след 50 метра завиваш отново в първата пресечка в дясно той е почти на ъгъла.дано намериш там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

WWW.EBAY.COMАз си взех 10бр за 2 лева.http://cgi.ebay.co.uk/10-T5-17-18-58-Wedge...=item4cf2a1d502Светодиодни, лошото е че трябва да внимаваш да им уцелиш плюса като ги поставяш.Ако тези не са твоите, разтърси се, има всякакви.Абсурд е да даваш повече от 1лв за крушка според мен...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...