Jump to content
Дидо

Амортисьори за Civic 7g

Recommended Posts

Здрашейте колеги,Имам Honda Civic ctdi 1.7 2002. Предният ми десен амортисьор е омаслил и искам да сменя двата предни. От къде бихте ме посъветвали да си купя? Каква марка, колко струват?Благодаря ви!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ем че във всеки средно добър магазин за авточасти.ако разполагаш със достатъчно средства си взимаш като твоите(като се предполага,че е още с оригиналните си)или някви други японски-аз от токикото съм си доволен.и си караш.ако не могат да ти намерят квото искаш,тук въф форума има хора които карат авточасти,свързваш се с някои и решавате проблема.всичко е вързано,качество-цена имам в предвид.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да сменяш отиди първо на "тресачка" да ти ги прегледат. Моите са омаслени от една година и тресачката ми показа че всичко еОК. Има такава на пътя за Драгалевци в "Мотоексперт". Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да сменяш отиди първо на "тресачка" да ти ги прегледат. Моите са омаслени от една година и тресачката ми показа че всичко еОК. Има такава на пътя за Драгалевци в "Мотоексперт". Успех.

Мерси за отговора! Ще ида да прегледат предницата. Мисля че амортисьорите са зле защото като мина през дупки направо удря тампона ли там какво е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със същият сивик съм и честно казано доста търсих амортисьори за него и така или иначе не намерих други който да имат в наличност освен Monroe а който и да бях питал за тази марка амортисьори ме посъветва да не си завирам таралеж в гащите.Моят съвет е да направиш като мен, отиди направо при Ombre човека ми взе някакви хубави японски амортисьори не им помня марката и ми ги постави като всичко ми излезна около 450лв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със същият сивик съм и честно казано доста търсих амортисьори за него и така или иначе не намерих други който да имат в наличност освен Monroe а който и да бях питал за тази марка амортисьори ме посъветва да не си завирам таралеж в гащите.Моят съвет е да направиш като мен, отиди направо при Ombre човека ми взе някакви хубави японски амортисьори не им помня марката и ми ги постави като всичко ми излезна около 450лв

Здрасти колега,Ходих при Омбре ама засега ми е намерил само Монро и каза да не ги слагаме по-добре. Гледам че на Руди 96 има Кони ама незнам кои да поръчам. Като им казах че сивика ми 2002 година, те ми казаха че била 6-та генерация. Аз знам че е 7ма та ме притеснява да ги поръчам. Инъче е по 178лв парчето - екстра цена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Гледам че на Руди 96 има Кони ама незнам кои да поръчам. Като им казах че сивика ми 2002 година, те ми казаха че била 6-та генерация. Аз знам че е 7ма та ме притеснява да ги поръчам. Инъче е по 178лв парчето - екстра цена.

Със сигурност ти е 7-ма генерация, не ги слушай ония от Руди. Отиди на http://www.koni.com/index.php?id=254 и виж какво предлагат за твоята. Ако не си сигурен какъв точно ти е модела - виж си VIN номера на колата. Първите 3 символа би трябвало да са SHH (т.е. "Made in UK"), а следващите 3 са ти модела, да речем EP1.

За 7-ма генерация Koni предлагат само пълнители за предните, т.е. ще трябва да се разреже старият оригинален амортисьор, да му се извадят карантиите и новият да се "насади" вътре. Из youtube.com има клипчета на процедурата, потърси ако ти е интересно. Не си взимай обаче т.нар. "жълто" Koni, т.е. моделът Sport, защото ще ти втвърди доста окачването и ако не гониш някакви спортни постижения просто няма смисъл. Ако все пак се решиш на Koni отиди в някой сервиз да ти измерят дебелината на оригиналния амортисьор, защото има разлика между различните Civic-и. Мисля 01 и 02 вкл. са 50 мм, а 03-05 са 55 мм., та да не останеш изненадан.

За останалите марки: Bilstein предлагат за 7-ма генерация, мисля B4, B6 Sport и B8. Примерно B6 Sport общо 4-те се връзват около 1500 лв. B6 и B8 се произвеждат в Германия, а B4 (нормалните им газови) в Румъния. Доколко е повод за притеснение не мога да преценя. Разликата мужду B6 и B8 е, че B8 е същото B6, но предвиден за понижаване на окачването с до около 3 см. B6 Sport си е за оригиналните пружини. Внасят ги Манимпекс по поръчка и тази поръчка трае около месец (ако се случи да поръчаш преди ежемесечната им поръчка може и "веднага").

KYB и Tokicko не знам от къде може да вземеш оригинални. KYB внасят Ауто Плюс, Косер, Джапанпартс и др., доколко са истински - божа работа. Ауто Плюс така и не можаха да ми кажат номерата за моята, а и аз намирах противоречива информация в Интернет, та от KYB AGX се отказах. Не че са лоши, просто не знам какво и кога ще ми внесат.

Друго което гледах са TEIN, но там пък цените за България са в евро и направо не подстригват, а режат глави. Вариант е внос от UK - там заради курсовите разлики излиза почти поносимо. Имат както амотрисьори, така и coilover-и - каквито ти душа иска.

Ами общо взето, това е. Има каквото искаш, но не и в България. Така че или отиваш и поръчваш от някой да ти внесе по твой вкус и чакаш, или Monroe.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да кажа за генерациите, че вчера не съобразих. Твоята наистина си е 7-ма, но ония явно гледат разни TechDoc каталози, а там - незнайно защо - колите ни са с една генерация надолу. Така е по всички такива глупави каталози. Може би и затова те ти казват, че си 6-та генерация. В каталога на Bilstein е същото, виж сам: http://www.bilstein.de/cms_website/deutsch.../Gesamtkatalog/. Избираш си език, после Honda, 2002 година и разглеждаш предлаганите амортисьори за "шестата" ти генерация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Само да кажа за генерациите, че вчера не съобразих. Твоята наистина си е 7-ма, но ония явно гледат разни TechDoc каталози, а там - незнайно защо - колите ни са с една генерация надолу. Така е по всички такива глупави каталози. Може би и затова те ти казват, че си 6-та генерация. В каталога на Bilstein е същото, виж сам: http://www.bilstein.de/cms_website/deutsch.../Gesamtkatalog/. Избираш си език, после Honda, 2002 година и разглеждаш предлаганите амортисьори за "шестата" ти генерация.

За генерациите е така наистина.Аз работя в магазин за авточасти и са с една генерация назад в каталозите.Монрото газов двойно действащ в Техно-тех върви с три години гаранция. Редактирано от vartan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,Намерих си газови амортисьори Kayaba от МКомплект 33 ама цената е 290лв бройката. Имат 25 месеца гаранция. Как ви се струва цената? Висока ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да кажа за генерациите, че вчера не съобразих. Твоята наистина си е 7-ма, но ония явно гледат разни TechDoc каталози, а там - незнайно защо - колите ни са с една генерация надолу. Така е по всички такива глупави каталози. Може би и затова те ти казват, че си 6-та генерация. В каталога на Bilstein е същото, виж сам: http://www.bilstein.de/cms_website/deutsch.../Gesamtkatalog/. Избираш си език, после Honda, 2002 година и разглеждаш предлаганите амортисьори за "шестата" ти генерация.

Мерси за подробният отговор!!Би ли ме посъветвал в кой сервиз да ида да ми ги сменят :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да ги вземеш, защо не питаш за цени в Косер и Ауто Плюс? А може и DIDO_ от тази тема: Доставка на оригинални части Honda. Не пречи да питаш, колегата е свестен. А относно сервиз: Омбре или Владо, но това чисто на база мнения от форума. Аз на моята освен филтри, масла, накладки и гуми, друго не съм сменял, та не искам да те засилвам нанякъде, без да съм пробвал. Виж двете теми, прочети и си прецени, но в който и от двата сервиза да отидеш, все си мисля, че ще свършат работа. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,В крайна сметка сложих Monroe газови на MotoExpert за по 180лв. Дано не се прецакат бързо. Разбрах че Kayaba в България са произведени в Китай и има риск да не са качествени а цените по 300лв. Дано не се прецакат бързо :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах че Kayaba в България са произведени в Китай

Не само там колега,не само там..........който търси намира

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се двуомя между Монро,Магнум и Каяба.Първите два ги намерих на около 300лв. а Каяба на 450 за двата.Идеи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за Голфа ли иде реч, или за Сивик 7 г. ? .. :D Ако е за Сивика, скъпичко си ги намерил :) ако е за Голфа, направо трябва да са позлатени на тези цени ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голфа? Мисля че пишем в сеат форума. За сивика 7г.. Какво значи скъпо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако цената от 300 лв е за комплект Монро предни или задни е що годе нормална , но висока . Намират се и на по-ниски цени ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво значи скъпо?

Скъпо значи: когато можеш да ги вземеш за 240 лв. двата, ти да ги платиш на 300 лв. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...