Jump to content
Glamdring

Проблем при запалване, гаснене

Recommended Posts

Здравейте,Сивик 6ген., 1.4i.От няколко дни има странни проблеми. Както си карам и гасне. Не може да запали после известно време. След 15-тина минути запалва. И след неопределено време пак гасне. Вчера карах 50 км без проблем, днес за 20 мин в града 2 пъти го направи.Когато опитам да запаля върти, но не пали - може би не се подава бензин (но резервоара е наполовина пълен).Свети жълтата лапма за двигателя. (Не е от акумулатора - добре е стегнато всичко.)Подозирам че е нещо дребно - някой датчик не позволява да се подаде бензин. Идеи някой?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щом ти свети чека,значи има6 проблем с някои датчик наи вероятно.не знам твоита с мигащи кодове ли е,ако не бягаш на диагностика и чистене на грешки.пробваи да откачиш акуумулатора за1-2 мин,някои път дава резултат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Можеби ставам банален, но първо вземи си презапой Главното реле ако още не си я правил тази :cool: ЗАДЪЛЖИТЕЛНА :lol: процедура. Работата на помпата пряко зависи от изправноста му, а е най-често срещаният дефект. Презапой го дори да не виждаш с просто око проблемни спойки...както беше при мен !!!

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Редактирано от chopper1969

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братле при мене го правеше сьщия проблем,беше ми заминал КОМУТАТОРА.Смених го всичко беше ОК.CRX 1.6 16v 2ген.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай първо релето,възможно е да е комутатора.Валката бая зор видя с Рекса от тоя комутатор :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах подобен проблем - гаснеше ми няколко пъти и се оказа зацапана свещ. След като я почистих повече не изгасна. При теб може и да е друг проблема, но ако искаш ги провери.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след като му свети чека не е ли най логично първо да види коя грешка му дава....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Логично е да види грешката, но вероятноста да е релето е много голяма.П.П. Дани13, това за свеща звучи несериозно, не мислиш ли ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма искра - дръпнахме я до сервиза, да видят дали е релето или комутатора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....и след като я оправят , драсни някой ред , за да не се допускат всякакави тези за възможни повреди... :) , :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Комутаторът е свършил. Свалиха го, и сега ще търся нов. Баща ми за всеки случай го отвори да види какво му е, имаше едно откачено 'нещо', ще видим дали ше може да се запои с някое поялниче и дали е от това.Прочетох из форума, че комутаторите не горят току-така, т.е. трябва да се види и почисти бобината.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...