Jump to content
stykiaz

2 в 1 проблема : Странно/трудно запалих и не ми се отваря задна врата

Recommended Posts

Здравейте, случи ми се нещо странно.Проблем 1:След около 60-70км каране без грижи паркирах да разтоваря багажа. След няма и 10-15мин изгасена кола се качих, завъртях ключа на контакт. Изчаках да чуя помпата и да угаснат джаджите по таблото. Завъртях ключа и стартера вътеше, но все едно няма бензин ... Казах си "мамка му". Това ми се е случвавало още веднъж преди около 2 месеца, беше студено и не обърнах внимание. Викам си, ще изключа и пак ще пробвам, предния път така стана. Изключих от контакт, дадах на контакт отново, изчаках отново помпата и лампичката за чека. Завъртях ключа и ... този път абсолютно нищо, дори стартера не завърта, нищо ... все едно не съм завъртял. Тогава се стреснах, повторих процедурата - върнах ключа, после пак на контакт пак изчаках и запалих този път ? Някакви идеи за какво иде реч и от къде идва този симптом ? Проблем 2: Задна лява врата не ми се отваря нито от вътре нито от вън. Отново, като тръгвахме нямаше проблем, като тръгнахме да се прибираме ... не можах да отворя вратата ? И отново това ми се беше случило преди 1-2 месеца и с заключване/отключване вратата се отвори, но този път не ще. Дръжката се дърпа все едно е затворена, но като отключвам заключвам чувам как вътре във вратата механизма прави нещо ... Отново предложения и предположения ? Че сега дори не мога да я отворя ;(Мерси предварително :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега може да ти се е откачило лосчето за отклучването затова така да се цака.. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега за да ти се помогне дай по ясна информация за автомобила(марка,модел,ген-я,с или без и мобилаизер)за да знаем за каква кола става на въпрос.Тогава ште имаш повече отговори за въпросите си.Айде със здраве!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако имаш имобилаизер,наи вероатно проблема ти е от него.ако ли не може да си провериш таралежчето на контактния клюя,може би не ти дава контакт на положение стартер.а акумулатора ти добър ли е,че моя ми прави всевъзможни глупости,понеже не държи ток.сутрин трудно пали,после цял ден няма ядове.върти,цапа свещите и кво ли не.като слоца друг си пали от четвърт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си клемите на акумулатора за слаба връзка, както и кабелите за замасяване на двигателя (разкачаш, почистваш с шкурка и закачаш) зада си сигурен че не е от тях. Мен по ми намирисва на Главно реле. Напиши в търсачката "Главно реле" и ще ти стане ясно защо се съмнявам в него. Като откриеш проблема - пиши какъв е бил :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има имобилайзер, но не мисля, че е той. Акумулатора също мисля, че не е проблем, но ще видя клемите му как са. Що се отнася до по-сложните предположения ще се консултирам с познат по-в час.А относно вртата, как да я отворя докато е в това състояние, защото болтовете за кората мисля са от страни, а там нямам достъп ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми маи ще се наложи като един авто джамбавин.. !!!с тел или нещо другоо0..:cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вратата ти с чоп,които се вдига нагоре ли е,или като на хечбека и црха се заключва напред-назад.ако си с чоп и отвън лаисната на стъклото ти се вади можеш да я отвориш с закривен тел или сцепена шина.но ако се заключва по 2я начин не съм сигурен ,че ще стане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да хвърля малко светлина. Относно вратата ... пина просто не изкачаше до горе винаги, просто трябваше да се свали кората и да се барне малко ...А относно не паленете. Току що ми го направи отново, но този път обърнах внимание, че зеления ключ на таблото мигаше, което ме навежда на мисълта, че имобилайзера не е правил добър контакт с ключа ? Или какво значи ? Трябва да си вадя нов ключ или да се направи по-детайлна диагностика ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ходи го махни тоя имобилаизер и няма да имаш грижи.ако ли не,отиваи на жичкаджия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе то така ако се махаше имобилайзер на Хода При жичкаджия ще е добре да се огледа добреНай-вероятно не добра връзка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...