Jump to content
VencislavRadolsavov

Проблем с климатика на сивик Д14а4

Recommended Posts

Здравейте на всички!Преди няколко дни си купих Сивик 97 1.4ис .Когато я изпробвах с продавача, реших да пусна климатика и той не тръгна.Той ми вика как ще тръгне в това студено време (температурите бяха минусови), обяснява ми че колата имала някакъв датчик които не позволявал климатика да се включи при минусови температури.Тези дни пак я пробвах ама въбоще не тръгва, то все пак си беше студено.Та въпроса ми е има ли някакъв проблем и дали наистина колата има такув датчик.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мойта е сивик 95г Д14А2 , когато я купувах беше доста студено времето и първата ми работа като влязох в колата бе да пусна климатика защото държах на тази "екстра" и тръгна от раз. Аз на тез дето разправят абе това не работи защото еди какво си.... може и да има датчик твойта неспоря но аз мисля или работи или не работи. за инфо като я взимах беше -3 с много гаден вятър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, и аз съм с Д14А2 и климатика ми не се влияе от температури. Само не те разбрах, не се включи компресора на климатика, или не задуха студено както трябва?Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е 96г. Д14А2, англичанка, купих я от Германия през ноември! В Германия по това време беше доста студено, под 0-та и климатика си тръгна от раз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, излъгали са те. Моята кола е същата като твоята. Климатикът си го ползвам редовно, за да не ми се запотяват стъклата. И на -7 си работи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КолегиЩо така бре ??? :) Аз знам от сигурен източник, че климатика има няколко защити: при ниски температури не работи, при липса на оптималното налягане и количество на реагент за съответната инсталация. Има такава защита при моята Хонделка- Д14А4- 96 год., при темп. около и под 0 компресора не се включва. При положителни температури над 5- 10 градуса всичко е ОК.Чувал съм, че поне веднъж месечно през зимата трябва да се пуска климатика при възможност, за да се раздвижва маслото в него, в противен случай е пагубно за климатика.Поздрави

Редактирано от JoroHondata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите колеги.Като го включа нищо не тръгва. Дано като се постопли да се оправи. А за тази защита днес един познат които се занимава с електроники на коли ми каза че е напълно възможно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите колеги.Като го включа нищо не тръгва. Дано като се постопли да се оправи. А за тази защита днес един познат които се занимава с електроники на коли ми каза че е напълно възможно.

Спокойно колега аз съм с d14a4 , и при мен когато е студено климатика не работи , но заатопли ли се времето няма проблем :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а защо не идеш да ти го погледнат за 5 минути дали има налягане. Честа практика е търговците да крадът фреона понеже едно пълнене е към 70лв...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако няма фреон компресора не включва.Ако не трагне като се постопли го зареди :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз съм с Д14А3, модела е 97 след фейслифта... та и аз щях да я продавам моята любимка и при минус 8 климатика не зацепи, а клиента работеше в сервиз за климатици и вика"Кай честно копеле тоз климатик не работи, ко ша праим" искаше да намля цената...... и аз като тебе държа на тази екстра ,пък и я продавам колата .. какво да правя, и хоп един ден отивам да ми видят малко парното в един сервиз за радиатори и климатици и се оказа, че при минусуви температури климатика не се включва.... и е вярно.. при топло си работи, в студено НЪЦКИ...... ;) така е при мен ;) поздрави и късмет

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз съм с Д14А3, модела е 97 след фейслифта... та и аз щях да я продавам моята любимка и при минус 8 климатика не зацепи, а клиента работеше в сервиз за климатици и вика"Кай честно копеле тоз климатик не работи, ко ша праим" искаше да намля цената...... и аз като тебе държа на тази екстра ,пък и я продавам колата .. какво да правя, и хоп един ден отивам да ми видят малко парното в един сервиз за радиатори и климатици и се оказа, че при минусуви температури климатика не се включва.... и е вярно.. при топло си работи, в студено НЪЦКИ...... ;) така е при мен ;) поздрави и късмет

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...