Jump to content
пламен

Защо не ми върви продажбата във форума

Recommended Posts

Ето какво пише по учебниците:

1. Покупката на автомобил НЕ Е ИНВЕСТИЦИЯ (освем ако не си такси или транспортна фирма или от тези гаражи дето ги дават по Дискавъри)

2. Автомобила не е АКТИВ, а е ПАСИВ (Т.е. след като го купиш трябва да плащаш за да го ползваш. Плащаш не само за ремонт, поддръжка, данъци, а и с по-ниската цена, когато го продаваш)

 

 

Специалистите съветват, когато се купува кола да купиш възможно по-нов и по-скъп автомобил, който да ползваш по-дълго време именно заради това.

 

 

Относно тези, които се засягат да си помислят:

1. дали наистина искам и мога да я продам

2. дали съм дал реална (пазарна) цена

3. защо с месеци никой не иска да я купи

 

Точка 1, 2, 3 се изпълняват последователно :)

 

Моля всички, които не харесват написаното по-горе да го приемат като съвет!!!

ПЕРФЕКТЕН ОТГОВОР НА ЦЕЛИЯ ВЪПРОС ! Без нужда да се избират подточки които нищо не решават...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както се казва ...всичко си има цена, и цена,и аз имах в мобилето до скоро обява,и я бях пуснал наистина тънко /но пък тя си имаше и забележки/ но уви ,отказах се и сега си я стягам и ша си я карам...лошо няма. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нереално високи цени.Значи едно нещо струва толкова, за колкото реално някой ще извади пари и ще го плати.

И защото една 5-та ген. в Италия или Германия струва 500Е!Затова. :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо едно купе 6г 125коня струва навсякъде поне 3000euro, освен ако не е с десен волан, демек да си го докараш до БГ с всичките му регистрации и консумативи ти излиза 8000лв? :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо едно купе 6г 125коня струва навсякъде поне 3000euro, освен ако не е с десен волан, демек да си го докараш до БГ с всичките му регистрации и консумативи ти излиза 8000лв? :(

Ако питаш мен, колкото по рядка е колата толкова по-висока е цената.Това не важи за хамериканските кошници.А колкото по-масова, толкова по-евтина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- Защото много малко хора ще платят 3000лв. за кола и още 3000 за кич(образно казано) = на цели 6000лв!

 

...Това, че Х, дал цели 3000+ лева за "тунинг", мен какво ме вълнува?

...Тя имала ЛЕТНИ джанти за 1500лв. с гумите - ти като си ги плащал толкова, трябва ли да ги платя и аз?

...Купи си ТВ от метро за 300(или колкото струва) и опитай да го продадеш за 250 след 2мин. време, сложи ако искаш лепенка Супер Саунд Бластер...

 

Лично неангажиращо мнение... Ще има все повече обяви с първоначална цена "7400" щото е уникат, пък то нормално хонде и след няколко оп/ъп/горе на цена "6900", докато не се продаде извън форума за 4720лв.

 

Нямам идея колко са ми вярни калкулациите и инфото, но на "вън" хората продават коли през 100 еврака и се радват сякаш е коледа, а тук искаме от 5 коли да станем баровци в кавички, е няма как батко, миришат ти чорапите за да си баровец... ;)

 

С риска да обидя форумните матрапази... Колеги подобни слова: Ама знаеш ли колко струва да се докара до БГ и колко е трудоемко!? ...Ще им кажа, че е оправдание като за пред 15годишни. Стани фаянсаджия или слагай гипс-картон и няма да имаш подобни грижи! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Това, че Х, дал цели 3000+ лева за "тунинг", мен какво ме вълнува?

...Тя имала ЛЕТНИ джанти за 1500лв. с гумите - ти като си ги плащал толкова, трябва ли да ги платя и аз?

...ми като не те вълнува тунинга оглеждай се за такава без тунинг!Собственика сам си решава колко да иска а продавача колко да даде!Това,че нямаш пари да си позволиш тунингован автомобил не означава,че собственика трябва да тия даде без пари :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като човек който в момента продава 4-та ген. Сивик за 6000лв и то свалена от 7000 (демек отговарям на описанието че съм от "тарикатите" дето са си накичили колата с глупости и искам нереално висока цена и да си избия и бензина дето съм карал и ... закво пък да ми се плащат и джантите и разни такива глупости) нека да питам отворковците на тоя акъл следното нещо.Ако ти наистина искаш да караш точно такава кола каквато продавам аз. С това което аз съм направил в нея ... значи ето ти една проста сметка:Колата - 2500лвДвигател - 2500лвревизия - 600суап - 400окачване 300полиуретан 350за труд ... майле лейле ако си го сметна!това се сетих за 5сек. размисъл ... без да слагам амортизация и т.нИ какво излиза ако минеш по моя път ... ще дадеш повече пари за да имаш същата кола - значи неси набутан ако я купиш и искаш точно такаваНо ако ти си тариката и искаш да ебеш дявола и да земеш за без пари кола дето ще платиш половината и ще я имаш без да си мръднеш пръста - значи тогава верно аз съм кривия щото не минава номера!Безплатен обяд няма, ВТИ на цената на Д13 - също няма , без пари лети джанти също няма ... ако не платиш джантите ще платиш нещо друго като издухан мотор :) пък ти после разправяй че на същите пари си взел кола с джанти ....69-та година Ферари за 300лв колкото на дядо ти Моксвича - НЯМАМитсубиши Лансър гр.А на цената на сериен Лансър - НЯМАКола за 2000лв с 2000лв подобрения да я купиш за 1500лв - СЪЩО НЯМАТова е ... проблема е че се спекулира с тези "подобрения" и някой си смята текущите разходи към "подобренията" и иска да му се платятДа това е грешно и тъпо но не всички оферти са такива!ПС: Някои продавачи искат да одарят кьоравото ... ВСИЧКИ копувачи искат и те да одярят кьоравото ... е как да има пазар на друго освен на боклуци за без пари - няма начин ... и затова е таквоз положението.Коя кола върви на пазара: Кенеф взет за без пари от шротплац-а в Германия, тука се продава с някой лев отгоре ... купувача я взема с едни пари под нормалната стойност на запазен такъв автомобил и като дръпнеш чартата - хем вълка сит , хем агнето цяло ... само дето агнето си мисли че кара кола.ППС: Някой беше споменал нещо от сорта на - Защо тука се продават коли за 2000лв а в Германия същите за 200евро

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само за протокола-тези коли дето ги гледате в Германия за ниски цени,особено пък по онлайн сайтовете ,нямат нищо,ама нищо общо с истината.Кошници и половина са,като ги видиш на място и ти идва да пляснеш собственика, защото е сложил снимки на колата от преди 2 г. да речем...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

колега,адски прав си във всичко което каза.евала :);) който не му се дават кинти за готова кола,нека да си купи евтина ,и после да си я прави(дано му излезе по тъничко).хората са казали-който не се е хванал да прави дадено нещо,той не знае какъв х.й е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най вече към burner, далече съм от мисълта да не дам положителна оценка за труда и парите(и не само) в колата/ите... Но няма как да платя цената която ти си платил за някоя "карантия", както се изразявате... Имал си желание и излишни пари дал си ги преди време, сега продаваш по ред причини и е някак си невъзможно да си избиеш 5000лв. тунинг от преди година/две.И аз искам за преинсталация на 2 ОС (Операционни Системи) смяна на два кабела и вентилатор 150лв, но дали ще ми ги дадеш - едва ли!?Не ми се рови из обявите, но по памет - запазено хонде 5300лв. уп/мъп без джанти 300лв долу - като се замислим голям тунинг, нали!?Нека вкарам и аз въпросче... ти би ли дал 7000 за кола като твоята? Ако ДА, защо?И в крайна сметка колата е твоя, парите мои... В този ред на мисли, по лесно ще си намеря аз кола, от колкото ти ще продадеш твоята - сети се сам защо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

murdera, само за протокола - какво искаш да ми кажеш ти, че едва ли не взимаш запазената колата за 4000лв, с всичко по докарването ти идва на 6000 и ти ми я даваш за 6300лв... едва ли не подарък или съм в грешка!? Хайде колега, не ядем доматите с колчетата всеки има познати или е чувал за какво иде реч - лека козметика, за търговски вид и колата е перфектна, а след 2/3 месеца... Верно има наистина много запазени и хубави коли с висока цена, но тези коли се продават с месеци! В повечето случаи, една обявена скъпа кола си остава за собственика... Един виц: Селянин тръгнал да си продава кравата, застанал в средата на селото и започнал да вика...- Тази крава много слуша!- Малко яде, много мляко дава!- Сутрин я пускам сама, цял ден пасе и сама се прибира!- Като човек е, само дето не знае да говори...Хвалил я така с часове наред, по едно време се спрял и казал:- Хм... Че тя като е такава, защо да я продавам, тя ми е безценна!? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искам да кажа,че запазените коли в Германия струват достаъчно,че ако решиш да вкараш единична бройка ти излиза по-скъпо отколкото да вземеш направо от тук.Да наистина има и евтини,но поварвай ми,в 90% от случаите колите не си струват парите,нищо че са евтини...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все пак се продават коли на мнного ниска цена и то доста, дори и тук във форума... Няма да посочвам конкретна обява, а ще дам подобна(за да не засегна някой):Хонде 16/17/18/19 годишно без значение, някакви стандартни за модела екстрички, лъснато без забележка, малко гори и бяга много(щото е Хонда) само за примерни 3800лв. с някакви промоции или понеже е на зор, само и днес и сега 3200!Най интересното колеги, някак си не мога да схвана/сметна целия разход на човека по докарването и до БГ. Самата цена на колата в Германия, тукашната и регистрация(някои я дават и със сменени консумативи) и най важното... ДАЛАВЕРАТА на пича, понеже има сметки за плащане, нали така!?То излиза, че въпросният продавач... ми прави подарък! :)

Редактирано от ivankrystev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

забрави никой,който внася коли не е на загуба,когато ти продава кола,иначе къде му е печалбата за да го прави?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Кръстев цената е такава ако ако те устройва купуваш,ако ли не НЕ купуваш :( лесно и просто никой не може да каже кой за колко да си оценява и продава стоката аз също съм минавал по този път и съм си купувал евтина кола с мисълта да си я направя и да ми седни евтино,НО такъв филм НЯМА.ако не ти е станало ясно ще ти направя и проста калкулация само кажи :D ади със здраве

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен пък относно въпроса защо не се купуват има няколко отговора смислени ,че е криза криза е това е първото след това малко хора знаят че във форума се продават и коли тук таме ако имаш някой познат да ти каже така и така във форума се продават хондички като си се насочил.... всеки отваря мобиле или има познат който да му докара от далеч уж по ефтино да легне хоничката след това се регистрира и разбира ,че и тук се продават но вече има кола и какво да прави пича най много от раздел продава да си купи някое гарне филтар нещо да я поглези тва е общо взето :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак ти казвам че безплатен обяд няма ... и това че си вегетарианец не значи че пържолите трябва да се дават без пари.Един човек който иска кола за къмпинг би оценил по-скъпа кола с теглич и багажник на таванаА за мен това е тъпотияАз бих оценил кола с подобрения в окачването и мотораА за теб това е тупотияНякой друг ще оцени вложени пари в визуален тунингИ аз и май и ти не бихме дали пари за товаНооо това не означава че всеки тряя плюе висока цена за нещо което не търси в една кола а го има ... затова е разнообразието и всеки си дава парите за това което го е кеф.Отностно въпроса ти дали бих си купил колата която продавам и защо - отговора е елементарен!ДА, щом съм отделил няколко месеца да я направя и съм инвестирал 8000лв в нея значи за 6000лв готова небих мислил и секунда!Отностно това защо ти ще си намериш по-бързо кола от колкото аз ще си продам мойта - също отговора е елементарен и "се сетих сам".Защото ти търсиш не кола а година в талона, климатик и за малко пари а автокъщите са пълни с такива пастирани боклуци. Шротовете никога няма да свършат.А колата която продавам аз трябва да я купи някой който му харесва точно такава. Това купе , този двигател , този тип ориентиран автомобил ... Има хора много хора в този форум които дават пари за такива коли - за теб предлагам Фиат Браво ще ти ходи на изискванията :(ПС: Сигурно според теб на Хронос-а бегачката също трябва да се продава за 3000лв щото 4-та ген. хеч струват най-много по-толкова ... пък теб те боли патката че е състезателна. Ако намериш такава оферта ми се обади ще си купя поне 5 броя пък нека съм прост :-)ППС: Работил съм в автосалон ... видял съм много като теб. Да сте живи и здрави добри пари вадихме от вас :-) Обяснението ти какво значи ОС също не беше на място - сис админ съм, пък и едвали някой пише във форума от пишеща машина. Абе ти изобщо нещо каза ли до сега?

Редактирано от burner

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като си вземах хонделката чевечеца ми искаше 7000 на мен толкова много ми хареса че онемях а аверчето дето бях с него да я гледаме ми викаше нема ли да праиш пазарче за цената и му викам ся за 200 лева да ходя да се прався на селянин като виждам че колицата си беше перфектна за годинките :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Benji, това ми е ясно, не съм от село и за малко дошъл в големия град. Друга ми бе мисълта, но няма значение.burner, ти много запали и нямам идея дали си наясно с това което казах/писах/, всички разбраха за твоята кола и инвестицията в нея! Всяко малко хлапе знае, че безплатен обяд няма - не е нужно да го натъртваш.Къде съм писал, че трябва да се пордава на 3000 кола за 3 пъти по толкова? Казвам това, че ти като си платил нещо на определена цена, не означава, че и аз трябва да го платя. Казвам това, че колите по салоните не са читави... понеже говорим за пари. В този ред на мисли и частните обяви пак иде реч за пари = > ти мацаш/киприш/точиш за да вземеш максималното за себе си, аз от своя страна искам да те чупя и да ми излезе по тънко. Каза се - колата твоя, парите мои или друго ячеказано: Кеф ти риба, кеф ти паламуд!-Сравнението с на Хронос, колата е неуместно.-Обяснявам за ОС-а за да се знае, понеже не всеки като теб е SysAdmin, нищо че всеки е пред компютъра.-Продадох си мнго по младото хонде, за да скоча във "рекс" => не гледам талона...-Фиат са хубави коли, много ми допада Уно 1.3 турбо - имах го преди има-няма 10 години, възможно е да си купя отново.-Да, да сме живи и здрави невежите, за да се въртят парите - и да има за лепенки, понеже гладът е по силен от тока.-Не на последно място - казах нещо, иначе нямаше да се газираш като алтай. :)После/следпис: Намали оборотите, всеки споделя неангажиращото си мнение. Не е и нужно да ми се караш, не съм пъпчиво с лупи зимане... :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам колеги,обаче само ще кажа че според мен цените са много надути от търговците във форума,рексовете държат отвратително висока цена и това е защото има кои да дава пари(за сега),обаче в момента на така наречената криза се забеляза някаква стегнация в купува-продава и ако трябва да съм искрен виждам може би 2 коли които си заслужават парите-и двете са прелюд,а относно кризата(къде?) за момента само един човек ми говори че има такава и тои е от форума ( :D ),просто като кажат криза по телевизията и всеки се замисля че има твърде малко спестени пари,и като че ли доскоро когато банките отпускаха по 10 бона само с лична карта никои не се замисляше че може да доиде такъв момент.Някои каза че нещо струва точно толкова колкото ти дават за него,това трябва да е водещия момент тук,просто като гледам колко коли се продават на нереални цени и то от доста време ми става смешно заради търговците които предпочитат да замразяват пари в коли по няколко месеца отколкото да ги въртят.Лично предпочитам да си взема евтина кола във лошо състояние(евентуално),отколкото скъпа такава с гаранция от предишния собственик че е идеална,и после да ми вика -е да при мен беше супер колата :) Ето още едно неангажиращо мнение :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе защо не се хване някой от вас (недоволните) да отиде на място, да си намери и сам да си докара колата.Само тогава можете да разберете че една кола дори 1000 евро в Германия до БГ стъпва повечко. Айде обслужете я и я регистрирайте и после 3000лв били много.Последните 2 коли сам си намерих, купих и докарах и колко са ми на сметка само аз си знам.Писна ми да чета мнения на разбиращи и ..........................................

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...