Jump to content
RepsoL

Въпрос за В-тек

Recommended Posts

Колеги понеже не съм от горделивите си признавам че съм много прост.Вчера ми дадоха книжката и сега се возя с една ръждясала разнебитена Корса от '85 г. и неискам това да продължава много.Искам да знам каква е разликата м/у В-тек и обикновения мотор и лично сам се насочих към Honda Civic 1.6 D16Z9 coupe и искам да знам всичко за тази кола и ако може да ми дадете някоя оферта да спазариме разполагам с всичко на всичко 6000 лв.Това ми е за рег. музика и ако има пари и за тунинг понеже съм си пиклйо и това си ми е в душата.Благодаря предварително на отзовалите се!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно вече за В-тек,но там във Вбокса пишат в един коментар,че нормален двигател и В-тек имат почти един и същ разход на гориво?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не я вкарваш в оборотите на vtec, харчи колкото нормалния мотор. А ако е vtec-Е (икономичен) харчи по-малко от нормалния.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да така е ако не я караш над 5500 оборота когато включва В-тек. Но и тогава дърпа яко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги неска видях един Prelude в мобилето за окло 6000 лв маи беше,2.3i,но непомня дали беше 4WS или не.Въпроса ми е имали голяма разлика в разхода на 2.3 и на 2.2 и каква и въопще какъв разход имат тези прелюд 2.3 ? спешно питам,благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от приятели с прелюди 2.2 знам че разхода е 14-15 градско а между 2.2 и 2.3 не вярвам да има разлика но 2.2 е много по качествен успех с покупката :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но 2.2 е много по качествен

...и е акцизен :P ...за качеството имаш ли някакви доказателства???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не си взимай Хонда!От 10-на години карам тия кошници и хич не са интересни.Ни се трощат ни гяволи!То да му писне на човек само да кара!Друго си е да си ходиш по майстори!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прелюд 2.3 - градско, зимни условия+работа на място 14/100 .Извън градско 7-8/100 според карането.

Редактирано от policeman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Policeman,може ли да ми кажеш ти колко пари даде за твоя,защото аз мисля,че щом твоя е В-тек 2.2 значи върви малко повече от обикновен двигател 2.3i (това е лично мое мнение,за сега),ако не е така моля някой да ме поправи.П.П.Според вас много ли са 6000 лв за прелюд 1994-5 г. на около 170000-180000 км. 2.2 В-тек или обикновенния мотор?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги сега зърнах за 1-ви път Хонда Кончерто,моля които е компетентен да ми каже каквото знае за тези модели всичко ме интерсува.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги сега зърнах за 1-ви път Хонда Кончерто,моля които е компетентен да ми каже каквото знае за тези модели всичко ме интерсува.

Вече разбрах за тия Хонди,по добре прелюда!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...