Jump to content
e4omir

Съвет за смяна на гуми

Recommended Posts

Колеги, смея да кажа, че всички подобни теми изчетох и пак на греда ударих. Карам англичанка със стандартен размер на гумите от 175/65/14, с такъв размер съм сега на зимните, но още като я купувах ми изпаднаха евтини 15-ки и на тях още тогава сложих 195/60/15. (не съм забелязал голям разход и спъване) Предполагам веднага ще ми кажете, че според калкулаторите изменинието е недопустимо, но тогава не съм и мислил за подобно нещо. Сега планувам да купя 2 нови за предни и искам мнение от запознати, голяма глупост ли ще направя ако сложа за предни 195/55/15, а задни да си бъдат 195/60/15? Като цяло искам да я сваля малко, но с 195/50/15 предполагам, че ще вози много твърдо (може и да греша)И колко ще се промени возията, не държа на газария и визия, предпочитам да ми е меко по нашите пътища.Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

195/50/15 са по-близки по размер до зададените от производителя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.avtogumi.com/в дясно има калкулатор :( лесно ще се оправиш с него . И може и да бъркам ама май за англичанка фабрично ги дават 185/65/14. Аз в момента съм с 195/60/14 и вози доста по-добре :)п.п. В същност може би за D14 да са 175 , а за D15 да са 185. Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.avtogumi.com/в дясно има калкулатор :) лесно ще се оправиш с него . И може и да бъркам ама май за англичанка фабрично ги дават 185/65/14. Аз в момента съм с 195/60/14 и вози доста по-добре :)п.п. В същност може би за D14 да са 175 , а за D15 да са 185.

Размера 175/65/14 ми е отбелязан на вратата, но и аз съм виждал англичанки с 185/65/14 и 185/60/14. Този калкулатор teror1st съм го позлвал, и както казва колегата, най-близкия разбер е 195/50/15, но знам, че с такава гума всяка неравност ще е за бъбреците ми. Ако не е така и колата ще вози все така меко както и с 195/60/15 поправете ме и скачам на газарските гумета :( Ако някой е слагал 15-ки на англичанка (но не на ВТИ, които по принцип ги пускат с 15-ки) нека подскаже с какви размери е и как се е променила возията и мощността.Благодарство предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип като размер за 15-ки за англичанките дават 195/55 R 15. Моята е оригинално с такива и не е VTi а е "малкия" VTEC. По отношение на возията нещата са доста субективни но не мисле че 195/55 или 195/50 са кой знае колко нископрофилни и не друсат много. Тук голяма роля играе и качеството на самите гуми. P.S. Интересно ми е как си успял да събереш отпред 195/60 без да закачат в подкалника при пълен завой? Гледал съм, и ми се струва че за по високи от 195/55 R 15 няма място.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм отпред 195/50/15 и отдзат 205/50/15 няма промяна във возенето ,а бях с 14-ка преди .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

195/50-15 са масови гуми и цените им са много ниски. последно като гледах за 185/55-15 и цените бяха +50%щом си карал с гуми на 60, спокойно ще караш и на 55 (ако намериш такива), да не те притеснява, че задните са малко по-високи. стига да имат грайфер, и да не са на повече от 5-6 години

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо да се извиня на колега 4е му пиша в темата,надявам се няма нищо против.Та въпрса ми е следния тай като хондето е със оригинални 14 а за лятото мисля да сложа 15 цола и бях решил отпред да е със 185/55/15 а отзад да е 205/50/15.Който има по добро предложение да казва на ЛС за да не пълним на колегата темата. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм отпред 195/50/15 и отдзат 205/50/15 няма промяна във возенето ,а бях с 14-ка преди .

Колега, имаше подобна тема от един колега с дизелова англичанка (определено е по-тежка от 1.4) с гуми 195/50/15 и се оплакваше, че си е разбил колата и джантите и искаше съвет как да я качи на 195/65/15. Знам, че колата ще изглежда най-добре с 195/50/15, но само ме притеснява твърдата возия. Благодаря на всички за мненията и MAGNUM, прав си за цените на 55-ките за съжаление :P. Поздрави на всички. Ако направя покупката ще напиша каква е разликата, ако някой се сблъска с тази дилема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През лятото карам с гуми 205/50 15, а през зимата на 175/65 14. Във возията голяма разлика не намирам, но с 14-те стартира по бързичко. Като поведение в завоите 15-те печелят. Тази година мисля да проверя как стои положението с 16"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с оригиналните джанти на малкия витек и 195/50/15. Мога да кажа че между 15 и 14 има не малка разлика. 15-ката си друса доста повече, поне при мен е така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги дайте съвет.Става въпрос за Акорд. Мисля да сложа отзад 205/6515 а отпред да са 185/65/15. Проблем ли е.Предните са по-тесни,защото са новички GOODYEAR.А за задните мисля да купя втора ръка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...