Jump to content
automotive

Ужасно скърца

Recommended Posts

От както съм си купил колата ужасно скърца отзад нещо.Преди беше като карам назад после се появи и като возя хора сега скърца постоянно на неравности.От какво може да е гледаха ми я два пъти отдолу и ми казаха че са "тръгнали" 2та големи тампона от тях мойе ли да скърца?Колата е седан 94г

Редактирано от automotive

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих на Шок тест и казаха че амортесьорите за добри .А и интересното е че като натисна задницата на колата сам не скърца .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,да разбирам,че стърженето ти е от метал с метал,което според мен означава,че между тях някоя втулка или тампон са износени (скъсани). Огледай ги внимателно и виж на ухото на амортисьора-отдолу,където се хваща за носача! Като имах 5ген тия две втулки ги смених,че се чуваше скърцане!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми казаха че са "тръгнали" 2та големи тампона

Мисля ,че сам си си отговорил :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не за друго не съм сигурен в тия тампони 2та големите а защото не са накъсали нацяло а и ги напръсках с ВД40 незнам дали има ефект но пак скърцаше.С последното изказване май ще отида в бисерите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същите тези 2 големи тампона ги сменях преди 2 месеца,симптомите бяха абсолютно същите.След смяната всичко си дойде на мястото-настана тишина :cool: Старите също не изглеждаха толкова зле,само леко нацепени,но явно това е достатъчно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, и аз след като смених големите тампони на задния мост и си махнах тапите за уши :cool: И на задна ми скърцаше и при леки неравности се чуваха. Предполагам, че като вали не ти скърцат, нали?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз го имах същия проблем на купето и понеже исках да стане като ново отидох в магазин за японски авточасти и си поръчах вси4ките тампони общо 16 броя за двете страни+голямите два 300 лева струват тампоните.Купи си ги само тях понеже ако отидеш на мойстор ще ти каже да си вземеш направо нови щанги понежена повечето не им се занимава да ги избиват което ще ти излезе доста по скъпо а и все пак няма да са оригиналните с такова качество на метала.Успех с майсторите:cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не пускам нова тема.Накои знае ли колко струват тези големите тампони.Питам за хубави и каква марка.Че си ги взех за50лв.броиката,ама и 6 месеца не издаржаха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не пускам нова тема.Накои знае ли колко струват тези големите тампони.Питам за хубави и каква марка.Че си ги взех за50лв.броиката,ама и 6 месеца не издаржаха.

35 лв ги купих аз мойте и то бяха по скапите ддето са доста по издражливи ина4е имаше и за 25лв. а тези са изляти изцяло по евтините не бяха такива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не пускам нова тема.Накои знае ли колко струват тези големите тампони.Питам за хубави и каква марка.Че си ги взех за50лв.броиката,ама и 6 месеца не издаржаха.

Колега, аз си ги купих и смених в ЮБИКО в горубляне. По принцип са сервиз на Хонда и разбират от нашите коли определено, но сигурен съм ще намериш и обратните снения за тях като майстори. Аз лично съм си правил няколко неща там и първият път им бях доста ядосан, но след това всичко си дойде на мястото :) Тампоните струваха 65 лв бройката, а за смяна ми взеха 30 лв някъде. Карам с тях повече от година, а по думите им, ми дават гаранция 80000 км. Карам англичанка 96 г.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Бургас в Хонда Апостолов ми искат 80лв. за бройка.Оригинални,ама дли е така незнам.Струва ми се много.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Бургас в Хонда Апостолов ми искат 80лв. за бройка.Оригинални,ама дли е така незнам.Струва ми се много.

И на мен ми се струва доста по 80 парчето. Не знам дали от ЮБИКО могат да ти изпратят тампоните (и те твърдят, че са оригинални), буквално ги избиха и смениха за 15 мин и двата. Много колеги купуват и хвалят тампоните на Шиков от Пловдив, той прави всякакви тампони за всички модели. Ползвай търсачката за повече инфо за Шиков. Поздрави на всички.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ползвайте на Шиков тампоните задния носач, големите - плътни са, а оригиналните са доста малко гума, и имат доста по-голяма свобода на движение, която е заложена в кинематиката на задния мост.Иначе за други места, тампоните на Шиков са идеални

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...