Jump to content
ivolvar

Honda Civic 1.5 V срещу бмв 316/318

Recommended Posts

Здравеите!Решил съм да си зема кола след 1 месец.Спрял съм се на хонда сивик 1.5 и бмв 316 или 318 (бензин 115коня) и понеже ще ми е първа кола ви моля да изкажете вашето мнение .На този етап не мога да дам повече от 3500 лв за кола .Интересува ме разход на гориво ,подръжка,данъци,здравина ,и като цяло кои от изброените модели е по подходящ за първа кола. :) Благодаря предварително ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доста интересна ситуация и критерии :) За 3500 лв няма да си намериш кой знае колко запазена Хонда. И до колкото съм запознат за тези пари ако си вземеш БМВ ще е още по голям моргел. -Разхода на Хондата е по-нисък и от 2-те БМВ-та. -Хондата върви повече и от 2-те БМВ-та. -Данъците на Хондата са по-малки ако вземеш 1.8 БМВ. И предполагам еднакви с 1.6 БМВ. -Голям МИНУС за Хондата е че най - вероятно за тези пари ще е двувратка. -Относно здравината зависи на какво ще случиш. Няма какво да се лъжем може да попаднеш на здраво БМВ и счупена Хонда или обратното. -Ако приемем че и двете коли са в еднакво състояние то поддръжката е или еднаква или малко по-малка за Хондата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като си купувах трябваше да избирам м/у:1. Civic coupe 1,6 125hp2. BMW 318is/320 coupe E36На цена и вървене бяха ~ еднакви.И 2-те бяха купета.Според мен освен по това че БМВ-то е със задно и че с малко пластмаси има излъчване на M3 , по всичко останало хондата е по-добра. Да не говорим за разход и цени на части , не че съм запознат с цените за Е36 , ама като знам какви са за Е34 ...Това е според мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

иии да бе ;) как можах да забравя такъв голям ПЛЮС за БМВ - че е със ЗАДНО :) ако си запалянко определено задното е по яко . обаче идва следващия момент че с тези двигатели на БМВ ако нямат шпер освен да правиш едни ОГРОМНИ кръгчета друго няма да стане. А и ако са поиздухани тогава работата е плачебна .а и да добавя: при някои застрахователи над 1.6 влизат в горната група на ценовата таблица. Хондата ще в долната група. БМВ 1.6 ще е според зависи от застрахователя. На БМВ 1.8 ще е със сигурност по-скъпа застраховката .

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а и ме интересува как са с мощтноста сивиците (1.5) защото голф 3ката (1.4 бензин) на един приятел не мойе да изкачи по голям наклон със 4ма човека (250кг) да не ставам за резил ако зема хондата :) макар да ви се стори смешно да търся сравнение му голф и сивик но се пак да попитам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да палниш гушите на маисторите си земи БМВ,ако пак искаш да караш икономична паргава и здрава кола си земи ХОНДА.Това ми е мнението...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей колега,за годините от които имам книжка това ми е петия автомобил, кото преди него минах през лада, рено 19,опел астра Г,ауди а4 и смеяда твърдя че засега това еавтомобила от който получавам максимално удоволствие от шофирането.евтина поддръжка и много приятни емоции с фен клуба.:)за тези пари можеш да вземеш читав хондичка или доста огрухано БМВ.вземай Хондата няма да съжаляваш

Редактирано от oblaka

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мое мнение че бмв е над 2 литра!И за парите на едно бмв получаваш едно нищо,скъпа кола с голям разход и слаб вървеж за моделите до 2 литра!А голфовете няма да ги коментирам,все пак говорим за коли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На хечбеците и седаните също им паднаха доста цените и за тия пари или изчакай още малко да събереш,че после трябва и да ги обслужиш или търси читава колица..Ако изкараш късмет с бмв, то има по - голям разход от хондата, за частите незнам..Аве то си е на късмет понякога, то ще си покаже, колицата сама ще те намери....Дано да е хондичката :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На хечбеците и седаните също им паднаха доста цените и за тия пари или изчакай още малко да събереш,че после трябва и да ги обслужиш или търси читава колица..Ако изкараш късмет с бмв, то има по - голям разход от хондата, за частите незнам..Аве то си е на късмет понякога, то ще си покаже, колицата сама ще те намери....Дано да е хондичката :angry:

+1 за обслужването. Отдели си поне 300-400 кинта на 1во четене - консумативи, може да има нужда от акумулатор, гуми...пък и стара кола, знаеш как е - има дребни нещица дето може да изскочат. Няма да споменавам данъци застраховки..(и винетка, което си е разход) и като удариш чертата и ето хилядарка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На хечбеците и седаните също им паднаха доста цените и за тия пари или изчакай още малко да събереш,че после трябва и да ги обслужиш или търси читава колица..Ако изкараш късмет с бмв, то има по - голям разход от хондата, за частите незнам..Аве то си е на късмет понякога, то ще си покаже, колицата сама ще те намери....Дано да е хондичката :angry:

+1 за обслужването. Отдели си поне 300-400 кинта на 1во четене - консумативи, може да има нужда от акумулатор, гуми...пък и стара кола, знаеш как е - има дребни нещица дето може да изскочат. Няма да споменавам данъци застраховки..(и винетка, което си е разход) и като удариш чертата и ето хилядарка.
Земай Хондатата бе брат,нема кво да се лъжем... Ако не искаш да влизаш често в сервиз,карай Японска бегачка :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите!Решил съм да си зема кола след 1 месец.Спрял съм се на хонда сивик 1.5 и бмв 316 или 318 (бензин 115коня) и понеже ще ми е първа кола ви моля да изкажете вашето мнение .На този етап не мога да дам повече от 3500 лв за кола .Интересува ме разход на гориво ,подръжка,данъци,здравина ,и като цяло кои от изброените модели е по подходящ за първа кола. :angry: Благодаря предварително :angry:

Не те агитирам за Хонда, но бих те съветвал да направиш избор, който после ще може да поддържаш. Като гледам с колко пари ще купуваш кола - ясно е, че не разполагаш с големи финанси. За 3.500 лева ще купиш някой коптор от БМВ и ще приличаш на изпаднала мутра. Освен това предполагам си и млад шофьор. Гледай нещо с предно предаване, а като посъбереш опит - със задно. БМВ обаче определено не ти е партия. Ще издрънка нещо и не знам после колко заплати ще снасяш за ремонти. Ако изобщо се навиеш да ремонтираш.Хонда за 3500 също трудно ще купиш. Напъни се малко и вземи нещо читаво. По-старичък Сивик за 5-6 хиляди всякак ще вземеш. Но от БМВ се пази!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А голфовете няма да ги коментирам,все пак говорим за коли?

:angry: :angry: Да щом се отнася за 3ките - не може да се сравняват с която и да е хонда.По темата - better push chevy than drive a ford :angry: - та за хонда и бмв е същото...що се отнася до тези модели.Според мен. :angry: Редактирано от ursus

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за 3500 ще вземе нормална хонда 5г - 90кс, достатъчно пъргава кола, особено като за първа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сори за офа ама да пуснеш такова въпросче в хонда форума баш.... :angry: какво очакваш..... ако искаш безпристрастност - tuning.bg - тука сме маниациа иначе по въпроса - взимай хондата много ясно :angry: мани го тва Б(ърка)М(асло)(и)В(ода)хондата като разход ще ти е много по добре, ако е читава и като поддръжка, да не говорим че е по бърза ама аиде, че взех да повтарям колегите

Редактирано от maddoog

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе Хонда форум сме , ама стига , БМВ-тата не са за изхвърляне.Аз и сега бих карал някои модели на БМВ , ама не този който си избрал за 3500 лв.Просто БМВ-то е малко по-скъпо и за да го купиш читаво и за потдръжка и на разход. Иначе ако си маняк и имаш достатъчно пари такова БМВ можеш да си направиш че не е истина , имат потенциал и като форма за тунинг и като двигатели.Просто за твоя случай не е правилния избор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо бе аз си взех Е30-ка за 2600 лв и съм адски доволен не са и скъпи толкова частите и двигателя и пее защо веднага го насочвате към Е36-те Е30 та си е мания и класика в жанра и ги няма толкова колкото Е36-те, а за темата зависи си от колата най вече а и за какво я искаш за драг ти препоръчвам хондата за щуреене и дрифт баварията :(

Редактирано от west bam

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братче няма място за чудене взимай Хондака към който си се насочил защото подръжката е евтина,голяма бегачка е и в същото време с приличен разход на гориво ;) Мога да ти пожелая успех с избора на кола от тези 3-те които си изброл но се надявам изборът да ти е правилен демек Хонда! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...гледам си задал въпрос дали Хонделата тегли на баир.На 100% повече ще върви от Голф 1.4 ,но да знаеш че за да бяга и са нужни обороти почва да дърпа осезаемо след 4000 до тогава все едно я галиш ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас за Хонда! ;);)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимай Хондак.Щте останеш много доволен.Няма да сажаляваш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намери ти във форум на Хонда да питаш коя кола да избереш Хонда или БМВ-естествено,че всеки ще каже вземи Хондата.Успех с покупката и да се похвалиш ако вземеш Хондата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствения плюс за BMW-то за мен е че купето е обезшумено.Иначе за вървене Honda...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой няма ли поглед и над двете коли по-добре да не говори...без някой да се обижда моля. Приятел караше 320 а друг 318 и съм ги карал честичко.Предимствата им са следните - сравнително добре обезшумено купе, малко повече луск от сивика и ако искаш да си дрифтиш е гот, но спираме дотук с предимствата.Ако искаш истински да върви трябва да е от 2 литра нагоре, от там почват да вървят, ама да не ти казвам и как почват да смучат гориво, обърнал съм внимание и че се разхлопват по окачването мн кофти, абе не са лоши ама ще ти трябва дълбок джоб за гориво и за оригинални части, че менташките не оживяват дълго. за хондата като вървеж на 100 кончета двигателя нито 316 нито 318 и се опират, а ако хванеш малкия В-тек 125 кончета ги прави смешни дори и 320-ките. други плюсове на хондата - мн здрав мотор, здраво окачване, нисък разход на гориво, частите вече не са такъв лукс като преди години, за обезшумяването с малко старание и скромни финанси можеш да направиш доста, а и доста по-вероятно е да намериш читава хонда за 3500 отколкото читаво БМВ на същите години.Стегнатите баварци 94-95 година по4ват от 5 000 нагоре. АААА и забравих да добавя едно основно предимство на сивика пред БМВ 3-ката, може да ви се стори смешно, но в бавареца ми е некомфортно тясно, не съм 2 метра висок но както се отпускам и ми е гот в седалката на сивика зад воланчето, в бавареца се чувствам като на тръни и е теснотийка.Благодаря за вниманието :):D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...