Jump to content
PHOTOCH

Филтър за климатика

Recommended Posts

Колеги, 1 час се мъча да отворя кутията с филтъра и не мога да разбера ще стане ли без да се маха жабката.Мнения?Сивик 6 ген седан Д14А2 с климатик.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, 1 час се мъча да отворя кутията с филтъра и не мога да разбера ще стане ли без да се маха жабката.Мнения?Сивик 6 ген седан Д14А2 с климатик.

Откачи жабката, елементарно е.Внимавай като отваряш капака на филтъра да не счупиш нещо.В моя филтър имаше даже инструкция и снимки за монтаж.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да махнеш жабката няма как да стане.И аз го извадих наскоро и беше ужас.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених го и поне 5 пъти се усили въздушния поток.Какво чудо беше вътре...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора един пич тука някъде беше обяснил в тема за парно. Сваляш жабката, сваляш едла метална шина(планка) и разкопчаваш капака на филтъра ( малко в ляво от седата на дупката, която образужа липсващата жабка) - дърди се на 2 щипки (1 отгоре и 1 отдолу), издърпваш първо долната и капака излиза. Издърпваш филтъра и предполагам, че ще останеш ужасен от боклиците, които ще видиш. Ако го переш а не слагаш нов го остави да изсъхне много добре, че после ще имаш миризма на спарено.Поздрави на всички!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ви кажа колеги, Сменяйте тоя филтър!Дебели боклуци се събират там!Кеф ми е каква сила придоби парното!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не споря, без съмнение с нов е коренна разлика. Ще споделиш ли колко върви един нов?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на пазара Красно село има магазин за филтри, не мога да дам точен адрес но е в района, за моята Хонда сивик 97г англичанка д14а3 ми е 19 лв , но е харитен..... :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на пазара Красно село има магазин за филтри, не мога да дам точен адрес но е в района, за моята Хонда сивик 97г англичанка д14а3 ми е 19 лв , но е харитен..... ;)

А ти какъв очакваш да е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15лв(или 17 беше) хартиеният, а се предлагаха и карбонови, които се перат, но бяха свършили :thumbs:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15лв(или 17 беше) хартиеният, а се предлагаха и карбонови, които се перат, но бяха свършили :thumbs:

Аз съм с карбонов и го прах веднъж ве4е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Пловдив пак ли са на същата цена? И от къде е най-добре да си купя за Civic 97' англичанка?Защото майстора който ми поддържа колата каза 65 лв нов.... и на мен ми стана лошо...отделно че имам проблем със задна спирачка....нещо цилиндърчето е запънало и сега ми стърже и незнам как да се оправя със ситуацията..... майстова вика 100 лв втора ръка и 250 лв нова ... че не може да ми смени накладките от ръждата по апаратчето...:drunk: Извинявам се, че се отпеснах от темата за филтрите, не можах да намеря нещо за другия проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега филтъра се сваля елементарно, след първият път.Аз го чистя на два месеца един път /измивам го/ а в годината веднъж купувам нов струва 19 лева.Даже в момента не сам си сложил жапката защото ще си оправям 1-ва и 2-ра степен на парното ако искаш мога да ти го цъкна къде точно се намира :rolleyes: .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Пловдив пак ли са на същата цена? И от къде е най-добре да си купя за Civic 97' англичанка?Защото майстора който ми поддържа колата каза 65 лв нов.... и на мен ми стана лошо...отделно че имам проблем със задна спирачка....нещо цилиндърчето е запънало и сега ми стърже и незнам как да се оправя със ситуацията..... майстова вика 100 лв втора ръка и 250 лв нова ... че не може да ми смени накладките от ръждата по апаратчето...:rolleyes: Извинявам се, че се отпеснах от темата за филтрите, не можах да намеря нещо за другия проблем.

В Пловдив ул. Самара 7 тел.940360 0885044254

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ориентировъчна цена на карбонов?Аз преди месец го почиствах за сефте и като видях колко мизерия се беше събрала, май ще му обръщам внимание през месец. Също така сложих там 1 ароматизатор тип "борче" (ама пъпеш :D) и сега като си пусна парното смърди великолепно. Та най-малко заради подмяната му ще отварям редовно кутията на филтъра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега филтъра се сваля елементарно, след първият път.Аз го чистя на два месеца един път /измивам го/ а в годината веднъж купувам нов струва 19 лева.Даже в момента не сам си сложил жапката защото ще си оправям 1-ва и 2-ра степен на парното ако искаш мога да ти го цъкна къде точно се намира :) .

Цъкни го

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок утре сутринта ще го цъкна :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги като чета темата и се замислих че трябва да сменя и моя филтар.А за степените на парното (1ва и 2ра) вече ги оправих,за сега работят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги като чета темата и се замислих че трябва да сменя и моя филтар.А за степените на парното (1ва и 2ра) вече ги оправих,за сега работят.

Колега, на мен не ми работи 1-ва степен.Сподели как се справи с проблема

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложох резистори на 1 степен 1,5 ома 5 вата и на 2 степен 1,2 ома на пет вата.Може да го направиш и с кантал но с резисторите ми се стори по надежно.Само един съвет , да знаеш кантала не може да се запоява трябва да инпровизираш :( .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложох резистори на 1 степен 1,5 ома 5 вата и на 2 степен 1,2 ома на пет вата.Може да го направиш и с кантал но с резисторите ми се стори по надежно.Само един съвет , да знаеш кантала не може да се запоява трябва да инпровизираш :) .

Къде се намират тези съпротивления?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз докато четох темата реших да си почистя филтъра!Разглобих го и просто нямаше какво да чистя защото някой спец беше решил че там филтър не е необходим и просто го беше махнал :) !Въпроса ми е може ли да се е запушило нещо друго ако дълго време е работила така!Ще следя темата защото и на мен 1-ва степен не ми работи но не знам къде са въпросните разистори!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Резисторният блок се намира от дясно на филтъра за климатика.http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10365336 http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10365338

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...