Jump to content
Влади

Как се проверяват подгряващите свещи на дизел

Recommended Posts

Здравейте колеги,Някой може ли да ми каже как се проверяват подгряващите свещи на дизел?

Редактирано от Honda 2.0 TD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Замерват се. Ако не покажат стойност, сменяш. Сигурен ли си, че проблема ти е в свещите? Колко имаш 3 или 4? На някои дизели (ако си с роувърския) на единият цилиндър няма свещ. По принцип зимата пали малко по-трудно. Горивният филтър също играе важна роля при паленето на кола и може да ти извърти кофти номер ако е задръстен яко.

Редактирано от stanislav_stz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горивния ми филтър е нов. С роувърския мотор съм, но не знам колко са на брой. Питам защото не сам ги проверявал въобще от половин година от както я имам. чужал съм, че стажа с специален уред. Няма ли друг начин - някоя тъннкост? Кажете с какво приспособление става?

Редактирано от Влади

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отвиваш общия кабел от всички свещи,който е плюсов и се намира отгоре на свещите.Взимаш един кабел и единия край го поставяш на плюса на акумолатора,а другия го допираш леко до горния край на свеща.Ако прецърка искра,значи свеща е добре,ако ли не отвиваш и сменяш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отвиваш с ключе 10 всички гайки от горе на свещите дето е + проводник и изваждаш проводника.Вземаш 1 мултицет и го вкл.на пищене(проверка на диод),ако няма пищялка вкл. на съпротивление.Поставяш 1 край на мултицета в/у централната част на свеща -дето е бил +кабел а др. някаде на маса.Ако пищи(или 0 ома при съпротивление) значи свеща е здрава.Обърни внимание че всяка свещ трябва да е свободна незакъчена с + кабел

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С кабел и акумулатор.

колегата го е казал точно . развиваш свещите една по една и пробваш . ако имаш мултицет още по лесно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...