Jump to content
sashoskiora

Хонда Сивик 98-99 2.0 Diesel-отзиви

Recommended Posts

Напоследък се интересувам от този автомобил,знам че двигателя е Ровър.Моля за впечатления и полезна информация за предимства и недостатъци на въпросния двигател,евентуални проблеми и поддръжка,намиране на резерни части???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мразя дизелите!Впечатления от този двигател нямам, но имам лоши впечатления от доста други дизели. Освен това дизеловото гориво в БГ е доста по-скапано от бензина.Все пак един съвет:Ако е дизел, нека да е Тойота, ако е бензин- Хонда!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

От опит ли говориш за двигателите или просто да напишеш нещо? Има колеги от офрума с този двигател и са доволни от него!П.С. Попитай чичко гугул за ровърските дизели, а после и за хондовите и тогава се изказвай толкова крайно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел има такъв дизел и казва че му прави проблем.Обиколил е всички фирмени сервизи и е сменил почти всичко но проблема си остава.Проблемът е че когато натисне педала на гъста рязко колата забива муцуна и губи всякаква мощност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

що ли имам чувство че този проблем е бил коментиран тук от Hronos и Ombre :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

що ли имам чувство че този проблем е бил коментиран тук от Hronos и Ombre :tooth:

Споделете де:tooth::tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ме направи едно търсене в този форум за техни знения и дизел в темата, нямам точен спомен, може и да греша.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ме направи едно търсене в този форум за техни знения и дизел в темата, нямам точен спомен, може и да греша.

Нещо няма интерес към дизел Хонда

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ровър прави добри дизелови двигатели (за разлика от бензиновите), надеждни са и темпераментни (доколкото това може да се каже за дизелите), доста икономични, така че ако си фен на дизела и ако е запазена колата - взимай. Аз лично тези дърти дизелови концепции не ги харесвам никак

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ровър прави добри дизелови двигатели (за разлика от бензиновите), надеждни са и темпераментни (доколкото това може да се каже за дизелите), доста икономични, така че ако си фен на дизела и ако е запазена колата - взимай. Аз лично тези дърти дизелови концепции не ги харесвам никак

Ако дизеловия вариант отпадне и мина на бензинов какъв двигател ще ми препоръчате.Търся икономичен но и достатъчно мощен за дълги преходи.Както и в краен случай вариант за газова уредба.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D15Z6 - VTEC-E 115hp или D16Y2 SOHC VTEC 126hp, това са апетитните варианти, иначе каквото и да вземеш, все ще ти свърши работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Pi4 az ot polovin godina karam Honda Civic 2.0 TD 97 i ve4e sam i navil 3000 km. Vodiat modela tdi , no moyata e bez intercoler i sashto e s motor Rover. Kolata e super osobenno ako ti e parvata. Varvi mnogo plavno, ikonomi4na e - karam ya predimno gradsko ( s zadrastvania i milion pe6ehodni na koyro se spira za razlika ot BG) mi gori max 8/100. Skoro edin uj mnogo dobar maystor mi regulira gorivnata pompaya (naloji mi se za da moga da mina na pregled - ot4etoha mi 4e pu6i nad normata, makar i vidimo da ne be6e taka) i si ostavi ratsete ta mi se vdigna razhoda i sega pishi vidimo za razlika ot predi. Beshe mi se zadrastil injeksiona i turboto vkliu4vashe na 2800 oborota - nalivah edni produkti za otpushvane v gorivoto i se poodrasti (ne napalno do momenta) i sega se vkliuchva na 1500 oborota. Ako si mislite 4e se odrastva ot edin rezervoar - niama da stane. Nalivayte po shishe na rezervoar a ne po edna chetvart kakto e posocheno i se iska karane - na edin poznat koyto mi go prepora4a beshe se odtastil na dalag pat ot 2000 km kata za tselta beshe nalial 3 shisheta ( na 3 rezervoara). Jivea v ispania i niamam problemi s 4astite. Ne znam kak e v BG. Ako imate o6te vaprosi pitayte i dano tozi forim ne e samo za benzinovi varianti.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега като цяло имам приятел с въпросния модел и той е доста очарован от двигателя, пали добре и зиме и лете:) не гори малсо пъргъв е возил ме е няколко пъти с акорда и смея да твърдя че наистина добре носи купето си:) най хубавото е че е доста икономичен! Ако е читава колата скачай неговия акорд е на над 250000 километра и няма проблеми;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел има такъв дизел и казва че му прави проблем.Обиколил е всички фирмени сервизи и е сменил почти всичко но проблема си остава.Проблемът е че когато натисне педала на гъста рязко колата забива муцуна и губи всякаква мощност.

Преди време имах същия проблем с едно ауди дизел. почистиха му променливата геометрия на турбината и проблема не се появи повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...