Jump to content
Glamdring

Поведение на сняг

Recommended Posts

вечерта като се прибирах ме достраша да дигам над 50-60, колата малко се разклащаше при леки корекции с волана... та се чудя дали хондата е нестабилна на сняг , дали зимните ми гуми са калпави или причината е че карах в 1 педя киша :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А днес след новият сняг как сте ?Търся да и монтирам гребло от снегорин , та да почне да боксува .... :P И да се включа индивидуално в снегопочистването :P .....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако станеш като снегорин , ще ти опростят данъците и :P

Редактирано от niksan_vn

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от тези дето съм с летните гуми и от 1 седмица се карам да разтъпча колата и днес като видях,че пак заваля снежец си викам - Ааа не ,няма да е днес. И на прибиране хващам си такси и тоз потегля,ама нещо му буксуваше колата,викам си кво става... и след малко ще завиваме наляво, ама тоз пред нас реши да паркира и таксито леко вляво и даде малко газ да не изстърве сфетофара и завива надясно, а колата си продължава напред и прасссс в бордюра,викам си е*аси майката...даде леко назад и пак потегли,колата побуксува пак лекичко занесе и така бавно до 2-я сфетофар и на завоя наляво, тоз отсреща е с предимство, ама седи и не тръгва и таксито си минава и ония тръгва и за малко пак да са натресем, ако за 2-3 сек. ако 2-мата се чудеха кой - кого да пусне да мине.И го питам тоя Ти с зимни гуми ли си? И той вика да, ама са 2-ра употреба...Незнам, ама изобщо не можеше да се кара, тоя сигурно са е Упаткал до вечерта.И ако бях тръгнал с колата можеше тва със завоя да ми случи на мен :P Добре, че не го изпитах на мой гръб тва...Аре Бавно в снега,че си е*ало мамата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С това видео (началото му) - слагам край на спора с "разбирачите" относно владеене на автомобила на лед:http://www.vbox7.com/play:31cfc316И дано поне тоя път ръзберете , че сте смешни )за 1-2 ма става въпрос - те си знаят кои) :tooth: А по изчисления на иминатите 2 км за 1:02 - средната скорост )средна) е 130 на лед :(Тук е управляван на лед , а какво остава само за единично занасяне на заледен участък ,след което следва сух асфалт ...No commentАйде със здраве :(

Редактирано от Nikitele

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и това доказва какво ?! :tooth:Радвам се за тебе че си не по-лош шофер от Солберг.Винаги съм подозирал че по улиците на България се движат шофьорчета добри поне колкото Шумахер и Сена

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и това доказва какво ?! :PРадвам се за тебе че си не по-лош шофер от Солберг.Винаги съм подозирал че по улиците на България се движат шофьорчета добри поне колкото Шумахер и Сена

Това доказва ,че си неграмотен и не можеш да четеш :PТочно тва писах - че ТОЙ я владее на лед , а другия случай е на занасяне на малък участък ....А за шоферчетата - не мисли , че ако ти си некадърен това значи че другите са.... А и нито ме познаваш нито знаеш как карам и какво мога Редактирано от Nikitele

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и това доказва какво ?! :PРадвам се за тебе че си не по-лош шофер от Солберг.Винаги съм подозирал че по улиците на България се движат шофьорчета добри поне колкото Шумахер и Сена

:P:P:P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и това доказва какво ?! :PРадвам се за тебе че си не по-лош шофер от Солберг.Винаги съм подозирал че по улиците на България се движат шофьорчета добри поне колкото Шумахер и Сена

:P:P:P
А , ей го и веселяка дето го ебава целия форум с летните гуми :P))) Време бешеОще ли искаш 2600 за 16ки джанти и гуми :P))) За тея пари чисто нови 18ки с Пирели гуми от Симеоново без проблем....А в Хонда 18ките комплекта са 2400 лв .... Голем си веселяк Редактирано от Nikitele

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С това видео (началото му) - слагам край на спора с "разбирачите" относно владеене на автомобила на лед:

 

http://www.vbox7.com/play:31cfc316

 

И дано поне тоя път ръзберете , че сте смешни )за 1-2 ма става въпрос - те си знаят кои) :P

 

А по изчисления на иминатите 2 км за 1:02 - средната скорост )средна) е 130 на лед :P

Тук е управляван на лед , а какво остава само за единично занасяне на заледен участък ,след което следва сух асфалт ...

No comment

 

Айде със здраве :P

Ето какво прочетох. Айде сега обясни ми каква ти е мисълта.

защото от

И дано поне тоя път ръзберете , че сте смешни )за 1-2 ма става въпрос - те си знаят кои) :P

 

А по изчисления на иминатите 2 км за 1:02 - средната скорост )средна) е 130 на лед :P

е очевидно кой колко е грамотен.

 

И понеже

А и нито ме познаваш нито знаеш как карам и какво мога

не прехвърляй твоите проблеми на останалите.

Капиш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Restless - май не схващаш разликата между грешка при type , защото няма кирилица клавиатурата ми и ги целя и тва да не разбираш прочетеното!Капиш незнам какво е . сигурно е някой твой познат - пише се - capisco ... :PА проблеми имаш ти - пролетта заповядай на тренировка на Ники Илиев, с когото сме роднини , на писта "Дракон 2" и може да покараме и да видим кой какви проблеми има и какво може:PОфертата ми е валидна от края на март - кажи ден и час и съм там :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

все още чакам да изясниш мисълта си.Солберг може да кара със 130 на лед.Е, и?Това значи ли че всеки хванат от улицата българин може? с каква да е кола? Средната възраст и състояние на колите в България дори не коментирам.Най-малкото - с кого спориш? Пишеш нещо, без връзка с последните постове, вадейки тема на 2-3 седмици като дори не си даваш труда да кажеш каква ти е тезата. И после се обиждаш като те питам какво имаш в предвид ... :P

Редактирано от Restless

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така - ОК - Ще ти кажа какво имам предвид:Имаше спор относно това дали при занасяне на заледен участък на 30 градусов завой кола (новото Volvo S60 D5) при скорост 140 може да бъде овладяна ...Става въпрос само за частично заледен участък ,при който 2 от гумите на колата попадат за малко на него и задницата поднася - Казах ,ча слава Богу с помоща на DTSC и ABSa както и на факта ,че следваше сух участък - колата беше овладяна... А видеото е прикачено ,за да се види че дори при 100% заледена повърхтност и 1 мин при висока корост занасянето на колата на леда може да бъде контролирано.Нямам претенции на състезател, преди години имах само 3то място на републикансо по Карт за младежи до 18 ... Но в случая всеки с малко опит и тези системи може да овладее колата при малък заледен участък на пътя и нискоградусов завой.Това ми беше мисълта - Сори но мисля, че ти ме нападна пръв с излишна ирония... дори в предишен пост някои ме подкрепи, че е възможно , но е рисковано.А темата в последствие (последните постове) се измести, защото Брат В реши да сподели, че зимата кара с летни гуми на сняг и от там другите писаха по въпроса...Това ми е мисълта и мисля ,че мога да докажа и с мойта Хонда, че е така...

Редактирано от Nikitele

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и искаш пишейки на 6-та страница, 2 месеца по-късно (защото въпросния завой със 140 е от 2ра и 3ти януари) всеки да стопли какво имаш предвид?!Ами извинявай, но единственото което си помислих беше, че искаш да кажеш колко е лесно да се кара със 130 на лед :DАз спирам с чата че ще дойде някой да даде награди :)

Редактирано от Restless

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и искаш пишейки на 6-та страница, 2 месеца по-късно (защото въпросния завой със 140 е от 2ра и 3ти януари) всеки да стопли какво имаш предвид?!Ами извинявай, но единственото което си помислих беше, че искаш да кажеш колко е лесно да се кара със 130 на лед :DАз спирам с чата че ще дойде някой да даде награди :)

Аааа -ясно - не си ме разбрал :D))Е тва дето го прави Солберг не ми се вярва да има много в БГ да го могат ;) Иначе и за каране на лед с 130 не бих си помислил , че е лесно , а едва ли бих могъл и с 50 да я владея толко време на лед. Дам темата е стара , но тогава 2ма изразиха съмнение , че е възможно тва дето съм писал предния пост ;) Редактирано от Nikitele

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ебааа....признах ви! :) От 2 януари до 26 февруари дракане..Полезното в темата го научих май още на 1 страница и признавам че от 3 до 6 стр ги четох отгоре, но съм сигурен че не съм пропуснал много. Как не ви мързи да повтаряте едно и също 7 страници?!!!Аааа..сетих се..нали знаете защо земляните говорим толкова много - за да не ни залепва устата.Ай...хев фън!!

Редактирано от DNL

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...