Jump to content
пламен1

Колко ви се вдига разхода през зимата?

Recommended Posts

Допреди месец Сивика ми гореше 10-11 газ градско Варна обаче от една-две седмици,откакто хвана студа отива на 13-14,това нормално ли е за тази кола,термостата е изправен,забелязвам че когато е студена колата в ниските обороти хич я няма смисъл натискам педала но набира много бавно и всякаш леко се дави,като мине 3200 оборота направо се изстрелва/това го прави само на студен двигател или леко загрят,на бензин и на газ.

Редактирано от пламен1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимата при мен 1-2 литра е нагоре при мен разхода.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимата ценровката на газ е съвсем друга и ако не си си коригирал колата спрямо студеното нормалное да се държи така,това само на гас деА колкото до разхода на гас , кои ти го гледа , караи тя и без това е почти без пари вече :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мен зимата е 1-2 литра нагоре (при загрят двигател инфоборда показва 0,7-0,75 лятото,а сега зимата под 0,9 не мое да падне) сметаи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен разхода се качва ама на бензина :rolleyes: Тоест аз имам Газав Ижикцион и сменя на гас когато изпарителя ситгне 46 градуса Целзий.И зиме и лете се гори еднакво.! Обаче зимата повечето време колата ми е студена и си карам на бензин... и та разхода ми става кам 3-4 Бенц и 4-5 Гас на 100км Грацко :rolleyes: П.П. Обаче днес забелязах нещо доста интересно .. Гаста е студена и изпаритела, явно систрамата неможе да направи достачно налягане и като я изрежа на гас нат 4500-5000 и почва да пиука и ми минава на бензин(така прави ижикциона като ми сварши гаста) .И студеното време си отказва влиянието .. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко над 1л ми качи преди 2-3 седмици... Сега с тия температури предполагам ще гоня +2л.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

литър :rolleyes: някаде малко относително ама..трудно може се изчили. :rolleyes: :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1-2 л чат-пат.ама ако я таркаляш на къси ряазтояния и повече ще си хапва. само с бенз я карам

Редактирано от GINDAHOOD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-много ми качваше 4ген с 2карб-около 1.5до 2л,5ген с около 0.5л по-малко, а 7ген трудно качва до 1л повече!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моят звяр качи окло 2 литра. лятото гълташе около 12,сега кам 14-15 зависи от карането. това е на газ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Икономика 1.5-2.0л нагоре. На къси разстояния и повече :). Това на бенз- зима кво да правиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не се осеща чак толкова сега като намалиха цената на бензина се компенсира малко :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята направо ме сцепва от разход,карам само градско на къси разстояния и по мои сметки някъде около 14/100

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лятото 10 сега 11-11 и половина

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята лятото гореше 10.5-11 на 100 а сега 12-12.5 на 100 ! карам само на бенз!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Лятото с културно каране около 7.5 смесено.Сега по студовете кам 9.На моменти и повече щото се забавлявам по уличките из града въртейки гуми до безобразие :):) Това само на бенз 95

Редактирано от necentrovaniq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мене 1.3 16в преди разхода беше 9/100гас в града сега е 10.5/100 като загрявам на място и така

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На дълго същото като през лятото - 8-10, градско около литър повече - 12,5 - 13,5!Но с новите цени на бензина само и се радвам на апетита! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен около 14-15 бенз градско,като се има в предвид че е Акорд и е тон и 6000 килца

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята нова придобивка ( б18ц4 ) я свалих до 10.5 градско при ходене на работа на 3.5км от нас зимата , с нетърпение чакам лятото да видя какво ще покаже :)))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята също се държи по същия начин като на колегата само че на бензин.. До около 3200 оборота набира мн бавно и после се изтрелва.. това от какво е някой може л ида каже ? а и също стрелката на температурата се качва супер бавно може би за 30 40 минути каране ако не и повече нз това нормално ли е..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моита сега зимата 10 си ги смуче/бензин/ градско на къси растояния а лятото пеи сърце 7-7.5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята също се държи по същия начин като на колегата само че на бензин.. До около 3200 оборота набира мн бавно и после се изтрелва.. това от какво е някой може л ида каже ? а и също стрелката на температурата се качва супер бавно може би за 30 40 минути каране ако не и повече нз това нормално ли е..

какъв ти е двигателя колега ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лятото 7.7 - 8.0 (А95)Зимата 9.2 - 9.5 Работата ми е на 12.5км от нас!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...