Jump to content
To sloW

1.3 Carb Fuel Filter?

Recommended Posts

Тъи ....немога да намеря пустия филтър на тая баница :P има ли няма ли? ...в 2 сервиза отговора е отрицателен.....тоест моя модел нямал горивен? чух пък от познат че бил под резервната гума.....разни варианти..... :P вие какво ще кажете?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей. На един приятел със Сивик 5-та с D13B2 филтъра му се пада отдолу, малко преди задната ос, някъде под задната седалка. Виж я най добре на подемник или някой канал. Така ще се види дали имаш и къде точно е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей. На един приятел със Сивик 5-та с D13B2 филтъра му се пада отдолу, малко преди задната ос, някъде под задната седалка. Виж я най добре на подемник или някой канал. Така ще се види дали имаш и къде точно е.

Мда, и при мен е на същото място. Пада се отляво, зад шофьорската седалка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте ориентировъчна снимка. Мерси.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееееееее неска го сменях моя ако бях видял темата 6тях да направя снимки тц тц тцно мога да ти поцкажа отиваш на задна лява гума клякаш и гледаш от лявата страна на гумата не от дясната дори когато се просегнеш ще го стигнеш махасе един предпазител пласмасов и ще го видиш аз филтар намерих доста трудно да ти кажа имам снимки мога да ти покажа как изглежда филтара да си имаш представаА и в няколко магазини и на мен ми казаха че модела няма филтар ама туковиш имала тя хубосницата ;)

Редактирано от M.R.Tuning

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееееееее неска го сменях моя ако бях видял темата 6тях да направя снимки тц тц тцно мога да ти поцкажа отиваш на задна лява гума клякаш и гледаш от лявата страна на гумата не от дясната дори когато се просегнеш ще го стигнеш махасе един предпазител пласмасов и ще го видиш аз филтар намерих доста трудно да ти кажа имам снимки мога да ти покажа как изглежда филтара да си имаш представаА и в няколко магазини и на мен ми казаха че модела няма филтар ама туковиш имала тя хубосницата ;)

Леле колега ако можеш качи ги тези снимки да погледна......че този мои познат не е намерил такъв филтар в града ;) !Мерси за помоща "неволя" ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та така парво този с който си беше колата аз до ся не бях го сменял и си мисля че не е сменян до ся

Публикувано изображение

 

 

А това е новия FRAM е марката номера е G-6436 струва ми 10 левчета

Филтрон имат сащия модел неговия номер е PS 868 но в Бургас магазините ми казаха че такав в БГ няма.Забавно

ето и снимката

Публикувано изображение

 

А ако искаш утре по светло ще ти направя една снимка да видиш каде точно се намира

И си попални на профила ое кой град си

Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

M.R.Tuning,благодаря за снимките колега направо се засрамих като разбрах че 1.3 наистина имали горивен филтър.Направо срам за 4 те ми години работа в автосервиз ;) (и само като си помисля че 10 човека го търсихме къде се намира ;) )Още утре ще предложа на бившите си колеги да си направят харакири и да затворят ;)...........поне си намерих повод пак да чопля по колата ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

M.R Tuning златен си братле! мерси много за пълната информациа...явно ще се търси по модел ;) Ще съм блъгодарeн много и ако снимаш и мястото както ти каза утре по светло ;) мерси още веднаж;)!;)! :8-) :8)

Редактирано от To sloW

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес извадих моят филтър който е на 110 000 км :rolleyes: намира се точно до задна лява гума под пластмасов капак и като видях колко мръсотия имаше вътре направо щях да припадна.Поръчах го по Filtron на цена 3,50 лв.Благодаря колеги ако не бях видял тая тема щях да карам още с бензинокал 95 Н колата :drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и снимки да се ориентираш

Публикувано изображение

 

 

 

И ето каде се намира филтара

Публикувано изображение

 

Айде дано да стане работата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъи ....немога да намеря пустия филтър на тая баница :rolleyes: има ли няма ли? ...в 2 сервиза отговора е отрицателен.....тоест моя модел нямал горивен? чух пък от познат че бил под резервната гума.....разни варианти..... :drunk: вие какво ще кажете?

колега на същия модел сивик преди 3м.смених същия този филтър и понеже неможах тогава да намеря същата конфигурация сложих на негово място една тръбичка а вече подобен филтър сложих при двигателя като прекъснах маркуча към карбуратора и досега никакви проблеми.сега е по лесен за контрол и за нова смяна. Редактирано от KONI

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другия вариянт е като мен с 2 един след резервоара и един при карборатора между другото гледам че тоя новия дето сте го купили маалко не епод същия ъгък и нямахте ли проблем със слагането че при мен малко бяха къси маркучите и доста трудно го сложих :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ето каде се намира филтара

Публикувано изображение

 

Айде дано да стане работата

Бахххххх мерси много колега :P помогна ми доста! Жив и здрав!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другия вариянт е като мен с 2 един след резервоара и един при карборатора между другото гледам че тоя новия дето сте го купили маалко не епод същия ъгък и нямахте ли проблем със слагането че при мен малко бяха къси маркучите и доста трудно го сложих ;)

Да малко има разлика в аглите на филтарано това е единственното което намерих а и това дават по каталог на тази фирма пак трудничко го сложих ама май имах доста свободно време и работата стана доволно това с филтар от пред е добра идея и аз я мислех ама викам да стане както си е

 

А To sloW :(:newbie: няма проблеми

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братлета и мен ме спасихте.И в Троян имаше 1-2-ма "майстори", които твърдят че Хондичката ми няма горивен филтър.Ще ходя със снимките да ги уча освен........ ;)))))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...