Jump to content
I-BOY_STZ

Сивик 6г, не може да запали

Recommended Posts

Здравейте колеги, на мой приятел баща му има 6г Сивикче и загубил ключовете, има резервен, но той е от тия червените, незнам как се водят /сервизни или нещо от тоя род/. С него отваря вратите, но при запалването светва зелената лампа с ключ на таблото.Някакви идеи как да се справим със ситуацията.Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С червения няма да запали, доколкото знам той е само да се правят дубликати по него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да изключим тоя имобилайзер тогава, или въобще как да стане врътката, неэможе да няма някой номер

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се опитвайте да палите с червения ключБягайте правете нов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече се е опитвал човека, работата е какво да направим в случая. Този нов ключ който ще му направи дадения ключар ще върши ли работа? Нали там трябва да има нещо в нещо за да неутрализира защитата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам няма да стане само с направата на дубликат,трябва ви имобилаизера които върви с него,сега се сещам че в ауто датата има инфо и за имобилаизерите,така че опитаите там,ако ли не само в специализиран сервиз.Да но има и друго решение на проблема,поне аз не знам,успех :tease:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в червения ключ се отива в местното представителство на хонда и те ще ви кажат какво се прави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://forums.hondabg.com/index.php?showto...amp;hl=ключ

 

 

Вероятно има и още..... :tease::)

Колегата kokche търсите !

Успех !

Редактирано от sebulba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М да до колкото разбрах по въпроса щото до сега четох нема да е лесно.Имаш блокиращ блок които помни до 5 комбинации от ключове,при липсата на всичките се подменя блока които си върви с ключовете.А до колкото се ориентирах колата може да се запали от кадърен маистор жичкаджия,до колкото прочетох се прекъсва помпата и запалването и ако е само това нее проблем ,абе във всички случаи си е ходене по мъките :tease:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам но попринцип и компютъра е вързан към чипа на имобилайзера. ако се сменя чипа трябва да се смени и ecu-то. най лесно е да се обади в бултрако или карада за жокери :tease:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И сега като го няма оригиналния ключ - единствения начин е със смяната на ЕКУ и имобилайзера?Това ми звучи на доста солено губене на ключове. За съжаление сме от СТЗ и при колегата кокче не можем да отидемНякой да има други предложения?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе я иди при някой кадърен ключар който знае как да ти оправи проблема.Нарязва се един ключ и се слага чип който е за тая кола и с червения се програмира към колата.И не се изключва толкова лесно иммото. ;)

Редактирано от docev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На баща ми корсата си нямаше резервен ключ - направи си копие при ключар ама не стана има чип в ключа. За това отидохме в представителство на опел и там за 100 ли 120 лв. изкараха резервен ключ. даваше се информация за рамата или за двигателя - не помня. Май това е единствения начин да запалите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията колеги! Захвана се един ключар с нея. Май ще се наложи препрограмиране на компа, но ще имам повече инфо в понеделник.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали неможе да се игнорира имобилайзера,мисля че заводските немогат,тъй като като монтирах аларми се сблъсках с този проблем,но имобилайзера е някъкъв чип в компа и не стана.другото е да се направи ключ,мисля че Данаил Димитров на ул.Цар Иван Асен под бившия Феникс прави такива,но незнам номера с чипа ка ставаше,правил съм 2 ключа при него(дубликати),но незнам като го няма чипа дали ще стане.пп.Иво имаш ли части за concerto,един колега пита,но в неделя ще го доведа на срещата.....надявам се и аз да съм с колата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пиши после какво е станало

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имобилайзера дава инфо на компютъра дали се разрешава запалване или не.Т.е. ако ще се сменя нещо само имобилайзера, но в бултрако сигурно ще ти помогнат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, наскоро си правих нов ключ. Идеята е, че ти нарязват ключа -> слагат му чип->вкл. си нещо като компютър към ОБД-буксата (ключа е на контакт)-> като по този начин влизат в компа на колата и чрез него разрешават новия ключ да бъде активен , цялата работа е за 5 мин. + 100 и кусур лева. Хем моя чип беше "крипто" но не на Филипс а друга марка(не си спомням каква) и ми искаха навсякъде по 180 лв. щото било по-сложно и отнемало 2-3 часа за работа (глупости). Така и не ми стана ясно защо трябва да ни дерат за този "крипто чип" , при положение че разликата в цената е 100-на лв. а работата е същата?Както казаха колегите , намери ключар който е в час и няма да имаш проблеми!Поздрави и успех :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да същото като колегата по-горе, го прочетох в ръководството на прелюда, та пак там обясняват, че като се изпозагубят всички ключове, се взема друг ключ, "обучава се с код" после се влиза в компа на имобилайзера / който на люда е отдолу вляво от волана/, и се прибавя този код на новия ключ вътре, имобилайзера може да помни 5 различни кода!Дано намериш кой да ти го направи! Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...