Jump to content
xzibi7

с какви джанти карате зимата

Recommended Posts

До няколко дена ми предстои да закупя най-малко 2 броя зимни гуми, но нямам други джанти освен летите.Всеки изказва различно мнение - един вика, че ако зимата се карало с лети ще се изкривяли, друг вика, че нищо им няма... та се чудя дали да не ги сложа на летите... :) Вие какво мнение имате по въпроса и с какви карате зимата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагай железни джанти , че по нашите перфектно очистени зимата пътища, ще разкажеш играта на алуминиевите.Размера на гумите трябва да го пише на колонката на шофьорската врата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Личен избор си е.Аз не мисля да променям визията на колата,напазарувах и зимни обувки 17'-ти номер

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз ще карам зимата с летите джанти поради липса на стоманени (колата я купих с комплект лятни и зимни гуми но само с лети джанти). За другата зима съм решил да си купя и стоманени за да ми излиза по евтина и смяната на гумите . Онзи ден (Петък) ми взеха 38 лв. за смяна на гуми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Личен избор си е.Аз не мисля да променям визията на колата,напазарувах и зимни обувки 17'-ти номер

и аз съм на това мнение. Нищо им няма на летите :) железните не ме кефят. Имаше в една друга тема: Лятото всички гъзари карат с yokohama зимата с cleber...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изниква и друга дилема в мене - дали да сложа само 2 на предните или 4 .... като се има в предвид, че 2 броя отгоре са най-малко 100лв (2ра ръка) как да се навия да взема 4 :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само стоманени зимата който иска да си драска летите джанти няма проблем по тези наши така хубаво изчистени пътища

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:D Редактирано от beneton4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изниква и друга дилема в мене - дали да сложа само 2 на предните или 4 .... като се има в предвид, че 2 броя отгоре са най-малко 100лв (2ра ръка) как да се навия да взема 4 :D

ако оценяваш живота си на 100лв :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз миналата зима си карах с алуминиевите джанти, е да, два пъти ги изправях като втория път беше при смяната с летните гуми, но пък какво толкова. В крайна сметка няма да караш 10 години с тея джанти, но все пак си е въпрос на избор. Аз със железни джанти не бих карала.Относно гумите , само ще ти напомня, че единствения контакт на колата с пътя е чрез гумите! А във Габрово не е като да няма сняг зимата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е нали все пак ще имам 2 на задвижващите колела и се чудя за отзад :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно задницата на автомобила не ти е изпреварвала предницата?Аз съм го изпитал и добре, че имаше едно дърво да ме спре иначе щях да ти пиша от дерето. Ако искаш да си сигурен слагай и отзад зимни. Ако може по- тесни от летните и по- високи най- добре си сложи размера който ти е написан на колонката на вратата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално и моето мнение е ,че зимата пре спокойно можеш да си караш с летите джанти, поне аз така си го правя. Ако са ти хубави задните гуми не бих казал, че причината ако задницата ти изпривари предницата ще да е от гумите, по скоро ще търсиш причината в теб и приценката ти за състоянието на пътя. Другото което пък е ако полицаите се заядът нещо, но това никой неможе да го гарантира. Аз съм карал зимата със летни гуми и задницата не ми е изпреварвала предницата, така че ..... всичко си е до личен избор / карал съм и със зимни гуми Yokohama и задницата ми изпревари предницата така, че бих казал че всичко приятелю е относително и 90% от тези въпроси са за чесане на пръстите по клавиатурата/ Айде със здраве и успех. А колегата над мен е прав за широчината на гумите. Колкото по тесни толкоз по-добре.

Редактирано от mEtaka

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз миналата зима карах с лети джанти и нямах проблеми.Личен избор :)

Редактирано от dantes

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си карам с оригинални железни джанти в перфектн състояние 13-ки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си имам 2 чифта лети 14-ки зимен и 15-летен :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си имам 2 чифта лети 14-ки зимен и 15-летен :)

И аз така. За зимата си оставих оригиналните 14-ки (лети). А за лятото си имам 15ки.. Не съм имал проблеми зимата с летите джанти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

верно си е личен избор, но издраскването и изкривяването на алуминиевите не ти мърда, сам си реши :) мен джулязото зимата по ме привлича :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хехе летите разбира се. фабричните лети се кривят точно толкова колкото и в другите сезони. но айде да кажем че разбирам за железните - ама не ви ли мързи да ги Мъкнете за смяна?а пък сестра ми си взе други лети за зимата... такава комбинация не бях виждал :):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си карам само с железни джанти, да ми е мирна главата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с каквито и джанти да си няма да имаш грижи .Но разликата е там че ако се сурнеш някъде и удариш даже и леко някоя от джантите за летите ще те е яд повече от колкото за железните.Това е разликата.И хубаво е да имаш втори комплект джанти за да не сменяш гумите всяка зима.Така за около 5 годинки може и да си избиеш джантите.Ако сметнем че за смяната на четирите гуми ще ти вземат около 15-20 лева а една желязна джанта е 30. :spam:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам 365 дни в годината с железарки, нямам нерви да изправям лети джанти за 3-цифрени числа от дупките в София :spam:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

верно си е личен избор, но издраскването и изкривяването на алуминиевите не ти мърда, сам си реши :spam: мен джулязото зимата по ме привлича :spam:

... e ако ти е толкова важна визията (да не са издраскани) как преживяваш, това че 5 от 12 месеца си с ужасна визия - стоманени джанти ? :spam:добър вариант според мен е : 2 комплекта алуминиеви ... зимните с 1 цол по малки ... за да има повече гума :spam:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какви ли не схеми и калкулаций не четох из форума... това е кола замислете се - от точка А, до точка Б! естествено, че има и разходи по нея... на който не му се дават пари, не иска колата му да се драска/хаби мотора и незнам какво... да я зазида пред тях или продаде и ползва градски транспорт. верно, че "живота е скъп", малки заплати, недостиг на финанси.... но има постове, с драсканици за 5лв разлика... излагате се!!!колега, с железни джанти са карали рицарите... това е моето виждане! гумата като ти е хубава и не спиш на пътя, нямаш грижи. като нямаш пари за нови, взимай 2-а ръка. сам преценяш дали само отпред ще й слагаш, ти ще я караш не аз.

Редактирано от iak

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек паднах от стола това :spam: с рицарите от къде го изкара :spam:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с рицарите ме застреля и мен, аз съм скрит рицар значи, защото карам с железарки и тасове :spam:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек паднах от стола това :spam: с рицарите от къде го изкара :spam:

като се замислиш съм прав/погледнато реално седнал/. 2008г. сме... скоро ще пуснат летящи коли в серийно производство, ние за железни джантета говорим... 3 кашона с изненади имам :spam:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек паднах от стола това :spam: с рицарите от къде го изкара :spam:

като се замислиш съм прав/погледнато реално седнал/. 2008г. сме... скоро ще пуснат летящи коли в серийно производство, ние за железни джантета говорим... 3 кашона с изненади имам :spam:
само дето ако те пусна по моя маршрут вечер, като не знаеш наизуст дупките, одма ше правиш 2 джанти :spam:, ей на снощи един автобус от насрещното ме избута и заслепи- наложи се с 50-60 да избирам между 25см дупка и бордюр... на магия без да виждам ясно минах по 10инчовото пространство между бордюра и дупката :Dнай-шибаното че шосето там е прясно кърпено и му личи - ако е валял дъжд дупката изобщо не се вижда, заобикаля се наизуст Редактирано от Restless

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек паднах от стола това :spam: с рицарите от къде го изкара :spam:

като се замислиш съм прав/погледнато реално седнал/. 2008г. сме... скоро ще пуснат летящи коли в серийно производство, ние за железни джантета говорим... 3 кашона с изненади имам :spam:
само дето ако те пусна по моя маршрут вечер, като не знаеш наизуст дупките, одма ше правиш 2 джанти :spam:, ей на снощи един автобус от насрещното ме избута и заслепи- наложи се с 50-60 да избирам между 25см дупка и бордюр... на магия без да виждам ясно минах по 10инчовото пространство между бордюра и дупката :Dнай-шибаното че шосето там е прясно кърпено и му личи - ако е валял дъжд дупката изобщо не се вижда, заобикаля се наизуст
за какво бе този пост, не схванах идеята... ама хич!?слагай калени железа и ако искаш го мини със 90-100, пък да видим... като не знам пътя, карам бавно, така времето за реакция е в плюс!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами не знам, кое е за предпочитане - да има човек каре железни джанти с нови гуми или каре гъзарски джанти с гуми от втората световна? Имам съсед с Голф 3-ка, виолетов ксенон, лети джанти 15-ки и летни гуми с дот 2000-2001 ва година.Аз съм рицар, а той е тийнеджъра на 21-ви век ....

Редактирано от Restless

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

батко, как да ти обясня, че всичко е въпрос на личен избор? изразих неангажиращо мнение... примера ти не бе на място. колата е твоя джоба за парата също... кеф ти риба, кеф ти паламуд.относно рицарите... бе пример, като за 5лв! не го приемай/те буквално :spam:

Редактирано от iak

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мир, мир и аз това имах предвид, но го приех навътре това за рицарите :)Обаче сравнението кърти :D , оттук нататък колите с железни джанти за мене са рицарски :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимните гуми са 13-ки,с алум. джантета-отпред от Ланчия или Сеат бяха,олдскулски модел с мноо спици здрава работа,а отзад-наскоро си купих за 40лв 2 от Кадет(на тях пише "Маде ин Уест Джърмани),те са от първите рицарски ляти джанти :( (и предни и задни-с телената четка и шкурка и после 10тина лв черен спрей) Та мисълта ми беше,че тряа да се търси компромисен вариант у тия бедни времена :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амиииии.......... И аз съм рицар значи.............. :tooth::):D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рицар или не по нашите хубави пътища през зимата само стоманени джанти, виж за лятото да и аз съм фен на джантите защото според мен те правят над 50% от визията на една кола, ма лично мое е мнение че през зимата е по добре със стоманени.... :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих карал зимата само със железни ако имам възможност. Самата смяна на гумите избива разходите за железни джанти за няколко години, да не говорим че е по-сигурно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...