Jump to content
stykiaz

луфт скоростен лост

Recommended Posts

Здравейте,все се чудя, когато вкарам лоста във скорост, той продължава да има луфт в ляво и дясно, не стои на ясно място, а също има и вибрации в него.Това нормално ли е ? Каква е причината и последствията ? Така и така съм отворил тема, а какво означава следното :задната не винаги влиза лесно и от раз както бих искал, просто мъча задната, но се усеща, че лоста не отива до край.Тогава връшам лоста в изходно положение, пускам съединителя, натискам го пак и вкарвам ..... А втора скорост влиза, но не гладно както примерно 3та. Ако оборотите са по-високи (2.5-3к) влиза по-лесно, но пак не е без никакви смущения.Възможно ли е източника на всичко това да е износване на ябълковидните болтова и щангите от долу на скоростния лост ? или не ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаеш ли, че и при мен се получава това със задната и втората. Някой експерт няма лид а се обади по въпроса? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз съм същия, задната е най-изнервяща особено когата правиш маневра за излизане от някъде и зад тебе има 3-4 коли. Съединител ли е или нещо друго?Благодаря предварително на всички отзовали се.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма синхронизатор на задната скорост :) за това влиза по трудно . Из форума има няколко теми за това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е така. Смених съединителя, защото мислех, че е от него, но няма никакъв ефект.Явно проблема са синхронизаторите на 1,2 и 3-та. Най-зле и адски ме дразни е втора. За такова нещо бих сменил марката, полудявам от нерви като не ми влизат леко скоростите.ПП.Омбре ми каза, че според него не е съединителя проблема, но не го послушах. :) И тъй като не успях да се свържа с тях десетина дни за да се уговорим да ми сменят съединителя се обадих на Влади от "Вип Хонда" - много съм доволен от него. Влади потвърди, че е възможно да не е проблема в съединителя и така и се оказа.И сега май ще търся друга кутия. Лошото е че не се знае дали тя не е на същия хал като мойта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо не си погледнете тампоните на скоростните щанги? Остарели тампончета = на луф в скоростния лост! Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...