Jump to content
Pavkata

Какво масло да сложа на B16a2?

Recommended Posts

Колеги, съжалявам за повторението на темата, преди време бях гледал подобна, но така и не разбрах има ли голямо значение в крайна сметка. А и я търсих три пъти с търсачката и не успях да я намеря.Утре ще сменям маслото и чувам най-различни приказки и не знам на кого да вярвам. Едни казват, че трябвало по-"гъсто" масло да сложа (в момента е със Selenia 5W30), други казват, че с 10W40 ще започне да гори... Третото е марката - досега карах с Castrol, но се носят слухове, че този, който се продава у нас, не е качествен... най-добре било да си сложа наливно масло...?!Менюъла на колата е на немски и не мога да разбера какво препоръчват японците :whistle:Та питам, защото искам да сложа качествено и възможно най-подходящо масло, парите не са толкова от значение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗдравейАз не искам да правя реклама на маслото, което ползвам, и за това няма да напиша тук какво е то.Но едно уточнение: 5W30 е по- рядкото, а 10W30 или 10W40 е по- гъстото. При вискозитета по- важна е първата цифра преди W. По- рядкото масло се изгаря повече от по- гъстото. и не си прав- по тази тема има много писано, защо да се пишат едни и същи неща ?потърси напр. 10W40, и ще намериш доста теми.P.S. Благодаря на sebulba, че написа само индекса на маслото без да уточнява модел.Поздрави

Редактирано от JoroHondata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да прави са колегите, за зимата е доста по-подходящо 10w40, няма да го гори повече, даже напротив!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз 100 000 км съм минал със смяна на всеки 10000 км с 15W40 или 10В40 (през зимата)- Тотал или елф ( френски масла) и не доливам нищо на 10 000 км, така че съм супер доволен...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиши на кирилица!!!edit: misho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kolega karai hondata si s 10W40...Az rabotq v honda bultrako i moga da ti kaja 4e samo s maslo ot nas karai za da nqma6 problemi pone ti garantiram 4e na6to maslo e istinsko i za tova mu e takava cenata....imam 5w40 za koli do 200 000km..i ve4e nad 200 000 polusintetika 10w40...ako ima ne6to pitai...np..

Казваш че с другите масла ше си трошим колите ли :starwars: Пиши на кирилица плс.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kolega karai hondata si s 10W40...Az rabotq v honda bultrako i moga da ti kaja 4e samo s maslo ot nas karai za da nqma6 problemi pone ti garantiram 4e na6to maslo e istinsko i za tova mu e takava cenata....imam 5w40 za koli do 200 000km..i ve4e nad 200 000 polusintetika 10w40...ako ima ne6to pitai...np..

Хахаха ей така се прави реклама за да няма проблеми само масло от Бултрако :starwars: За зимата 10W40 за лятото по-рядко. Поне за едно нещо е прав aksel зависи от състоянието на мотора ти. Ако си минал 200 000 и не си правил ремонти по-добре карай с 10W40

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5w-40 0w-40 10w-60castrolнякои от тези и 3-теса добри :)

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лелеле... Вискозитети не знам си какво. :) 1-во взимай пълна синтетика например 5В40, 0В40. Все тая, да е пълна синтетика.2-ро Селяния е супер гадно масло. Кастрола не е лошо стига да е истинско. Внимавай от къде го взимаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всички коли маслото ми е било Valvoline 10w40. Проблеми сълм нямал, но след 5000 км почва да го лапа здраво - но и аз давам стабилно газ :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лелеле... Вискозитети не знам си какво. :hondarulez: 1-во взимай пълна синтетика например 5В40, 0В40. Все тая, да е пълна синтетика.2-ро Селяния е супер гадно масло. Кастрола не е лошо стига да е истинско. Внимавай от къде го взимаш.

"селянията" е едно от малкото останали истински и качествени масла- в голяма грешка си

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ,имам приятел който е снабдител за нашия окръг и от него знам че в България има много малко масла които са истински позовавайки се на него ти препоръчвам Тотал или Мотул 5x40(аз съм с такова)или 10x40 ти си преценяваш .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, съжалявам за повторението на темата, преди време бях гледал подобна, но така и не разбрах има ли голямо значение в крайна сметка. А и я търсих три пъти с търсачката и не успях да я намеря.Утре ще сменям маслото и чувам най-различни приказки и не знам на кого да вярвам. Едни казват, че трябвало по-"гъсто" масло да сложа (в момента е със Selenia 5W30), други казват, че с 10W40 ще започне да гори... Третото е марката - досега карах с Castrol, но се носят слухове, че този, който се продава у нас, не е качествен... най-добре било да си сложа наливно масло...?!Менюъла на колата е на немски и не мога да разбера какво препоръчват японците :hondarulez:Та питам, защото искам да сложа качествено и възможно най-подходящо масло, парите не са толкова от значение.

Повярвай на Бултрако?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...