Jump to content
niki64

въпрос накладки

Recommended Posts

Здравейте,бихте ли ми препоръчали кои накладки да сложа на акорда Lucas или Textar,интересува ме кои са по меки,тъй като оригиналните ми идват над 400 лв комплект предни и задни текстара са около 190 а лукаса около 130-40,интересува ме също доколко предлаганите накладки във фирма Еффект а именно Лукас -гр варна над затвора по околовръстното до бензиностанция Шел са читави..мерси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по слухове от BMW форума знам, че Textar са добри... май и фабрично се вграждат на някои модели...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за Lucas по-добре НЕ... TEXTAR става :) но ще не си намериш FERODO

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е феродото не са ли по твърди..за мен е важно да са меки тъй като дисковете на новите хонди заминават бързо,за лукас се разискваше във варненския форум на хонда 4е са меки но като ги погледнах ми се видяха по твърди от текстара .а и доста ментета има май лукас уж английски ама не знам,затова питах дали някой не е сменял накладки в еффект варна

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами... имам сервиз с това се занимавам :) за мен FERODO - то е най добре от тея 2 варянта . НО все пак това е моето мнение , а решението твое :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само Textar заслужава твойта кола Ники.Lukas не ги барам,но това си е мое мнение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом колата е 2007- ма е гаранционна и за да се спазят гаранционните условия, трябва да се слагат оригинални накладки, иначе гаранцията отпада. Когато стане на 3 години или на 100К км., може да слагаш каквито ти душа иска.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом колата е 2007- ма е гаранционна и за да се спазят гаранционните условия, трябва да се слагат оригинални накладки, иначе гаранцията отпада. Когато стане на 3 години или на 100К км., може да слагаш каквито ти душа иска.

Зная го това ,само че предни и задни накладки комлект струват точно 530 лв ,освен това поне да претендираха за оригинални,а то мейд ин тайван и мейд ин джърмани,благодаря за ценовата им политика ,но предпо4етох да си взема текстар за 180 лв комплекта ,при това са по меки от "оригиналните им"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е какъв е проблема да си запази оригиналните, и сега да кара с Текстар и ако стане нещо (недай си боже) слага оригиналните и гаранцията си е в сила

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, на мен ми смениха предни дисковете и накладки на една от колите във Великобритания с Лукас. Не мога да ти кажа дали са по - меки или не накладките, но от 10 000 км при всяко по -леко спиране се получава отвратително свирене. Не знам в България колко са истински продуктите Лукас, но както се оказва и с оригиналните части понякога има проблеми...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случайно ми изпаднаха предни накладки от ТМ-Ауто на промоция. Доволен съм - оригинални за Тойота, пише, че са правени в Германия - Текстар пише на самата накладка, точно под надписа Тойота. Доволен съм от тях, спира добре, а старите дето ги свалих, пак бяха такива. Дали са по-меки - не знам, но през лятото имаше доволно черна прах по джантите.

Редактирано от Fido Dido

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

със позволение малко да се намеся и да питам търся също меки накладки по възможност да свирят докато спирам на старата си кола ползвах феродо рейсинг и бях много доволен но сега гледам цените са се повишили някой ако има идея да сподели :cool:

Редактирано от slona

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

със позволение малко да се намеся и да питам търся също меки накладки по възможност да свирят докато спирам на старата си кола ползвах феродо рейсинг и бях много доволен но сега гледам цените са се повишили някой ако има идея да сподели :rolleyes:

баткоо нищо не ти се разбира, нахвърлял си там некфи думи ама земи ги подреди коя след коя е...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и китайски TEXTAR, от който трябва да се пазите на далеч...Пълно копие на оригинала (от кутиите до външен вид), но драстично по ефтин и боклукчив съответно....ако зимате нещо поръчвайте от производителя! П.С> Голфаджийте си ги слагат заради надписа примерно :rolleyes:

Редактирано от HELL_FIRE_

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за Lucas по-добре НЕ... TEXTAR става :rolleyes: но ще не си намериш FERODO

Lucas се монтира фабрично на Civic 7-ма серия хечбек с мотори от 1.4 до 2.2 литра CTDi!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за Lucas по-добре НЕ... TEXTAR става :) но ще не си намериш FERODO

Lucas се монтира фабрично на Civic 7-ма серия хечбек с мотори от 1.4 до 2.2 литра CTDi!
Колега само предни и то за коли made in UK,a задните са nissin. На моята 7ген, отпред сложих mintex -made in UK и то защото се случи спешно,но се оказаха добри и сам доволен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Texter ти препоръчвам и аз ,но внимавай от къде го купуваш защото има и ментета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами взех ги оттук http://www.vdauto.com/,изглеждат доста меки-при търкане се отделя обилно коли4ество прах и миришат на солена риба,не зная доколко са оригинални струваха ми около 180 лв комплекта

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам щом автомобила е в гаранция трябва да се обслужва в лицензиран сервиз!Като си ги смениш сам после да не ти откажат гаранция,особенно ако има проблем нещо със спирачките :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

напълно съм съгласен,но както писах по горе в лицензирания сервиз струват 500 и няколко лева-бих могъл да преглътна че струват 3 пъти повече ама да им пише на кутията made in taiwan и да ми ги дават за оригинални ми идва в повечко

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,бихте ли ми препоръчали кои накладки да сложа на акорда Lucas или Textar,интересува ме кои са по меки,тъй като оригиналните ми идват над 400 лв комплект предни и задни текстара са около 190 а лукаса около 130-40,интересува ме също доколко предлаганите накладки във фирма Еффект а именно Лукас -гр варна над затвора по околовръстното до бензиностанция Шел са читави..мерси

Колега чувал ли си нещо за AKEBONO :D има ги в Euro 07.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега мога дати препоръчам ДЕЛФИ англииски са маи много са добри издържат и на ексремно каране много съм доволен предишните ми бяха ФЕРОДО даста са добри но ми се струва че са малко по твърди до колкото разбирам де товаса лични наблюдения :) апък и ниакои като каже искам оригинални защото са наи добри не е точно така има доста по добри марки от колкото оригиналните :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,бихте ли ми препоръчали кои накладки да сложа на акорда Lucas или Textar,интересува ме кои са по меки,тъй като оригиналните ми идват над 400 лв комплект предни и задни текстара са около 190 а лукаса около 130-40,интересува ме също доколко предлаганите накладки във фирма Еффект а именно Лукас -гр варна над затвора по околовръстното до бензиностанция Шел са читави..мерси

Колега чувал ли си нещо за AKEBONO :) има ги в Euro 07.
AKEBONO и NISHINBO са стоковите накладки по Хондите...японско производство. Особенно Nishinbo са напреднали много в материалната база и технологията на производство...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AKEBONO и NISHINBO са стоковите накладки по Хондите...японско производство.

Само дето Акебоното в Евро-07 е Английско, а не Японско.....Пък и не само в Евро -07, а изобщо на нашият пазар.......По добре си взимайте Кашияма, в Нип Партс ги има, и са на сносна цена......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих на 7-ма Сивик от тия АКЕБОНО на задните дискове и засега са добре. От Евро07 са на Козлодуй. Ама така са го измислили Шиб*** англичани, че трябва да откачиш целия спирачен апарат, сумати болчета, жилото на ръчната спирачка, пружинки, зегерки и т.н. направо ми се "отели вола" докато върна буталото в начално положение. Да отбележа че на новите накладки има по 3 пъпчици, които трябва да се пилнат до основата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...