Jump to content
Zaho

Кръстовище на равнозначни пътища!

равнозначно кръстовище!  

209 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Я да прочетете правилника ПАК! Ама тоя път внимателно! Естествено, че червения е с предимство. Той е дясностоящ и на двамата. Тук знаци няма, така че правилото за дясностоящия важи с пълна сила! Какви наклони, какви баири! :D:P;)Чак сега видях процентите от гласуването. И това за елементарно Т образно НЕРЕГУЛИРАНО кръстовище! :D

Редактирано от Fido Dido

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Fido Dido

Иначе и аз мисля, че първо трябва да мине зеления. после червения и накрая синия

При условие, че го нямаше синия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе и аз мисля, че първо трябва да мине зеления. после червения и накрая синия

:DНа равнозначни пътища който завива на ляво е винаги последен - в случая, зеления ще бъде първи защото няма да завива на никъде, и чак след това гледаме кой е дясно стоящ от между двата завиващи на ляво...в случая - червения. Т.е. сдс-то е прецакано! :DЕдит, след поста на Dangler : Незнам, колега, ама аз тепърва съм почнал курсовете, така че ми е простено. :P Редактирано от kalmara

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се спори за глупости, така че - прочетете чл. 48.

 

http://www.mvr.bg/NR/rdonlyres/5279C541-33...1/0/ZDvP_BG.pdf

Редактирано от Fido Dido

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest svetlio

Що за разсъждения прочетох само. От тук се почва с теорията, колеги - елементарно нерегулирано кръстовище. Дано не се срещаме на такова! Не била ясна картинката, дали имало път отдолу, кой бил направо и кой завивал... :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Desislav

По принцип, според мен трябва да премине зелената.Но много зависи кой е по нагъл, и кой е с возило за 200.x лв. :lol:Edit : Забелязал съм че софиянци ( без да се обиждате ) ако няма светофар много трудно се ориентирате в такива ситуаций.

Редактирано от Desislav

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще мине ,който пръв се реши,защото ако всеки вземе да мисли ,а има и жена из м/у тях(да не се обиди някой) ще стане задръстване :lol:Реда за преминаване е зелен,червен ,син :lol: Защо!? Четете закона!

Редактирано от policeman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се спори за глупости, така че - прочетете чл. 48.

 

http://www.mvr.bg/NR/rdonlyres/5279C541-33...1/0/ZDvP_BG.pdf

Бате според мен има голяма разлика между "кръстовище на равнозначни пътища" и "Т-образно кръстовище".. така че твоя чл. 48 не е важи за тая анкета :lol: Редактирано от harpi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не мога да повярвам на очите си гледайки тези постове...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще мине ,който пръв се реши,защото ако всеки вземе да мисли ,а има и жена из м/у тях(да не се обиди някой) ще стане задръстване :lol:Реда за преминаване е зелен,червен ,син :lol: Защо!? Четете закона!

Я дай да видиме къде в закона го пише това.Ти верно ли си полицай или само ника ти е такъв?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dj_ceci

Вие ме разбихте с разсъждения.То е ясно че трябва да е червения по правило,но на улицата май няма да е той :lol: .Но най-забавното е, че има и 4 човека,които са дали за верен отговор синия-ако може да кажат защо мислят така ще съм им признателен :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямам нерви да чета всички безмислици от 4 страници,но като гледам как са гласували повечето....по-добре си скъсайте книжките и не се качвайте на кола или друго МПС.даже и колело ще е опасно за здравето ви.толкова е просто.няма светофар,значи гледаш знаците.няма знаци,значи важи правилото на дясно стоящия.зеления идва на кръстовището и спира,щото има дясно стоящ(син).Ако бяха само двамата синия ще мине преди зеления,но не са сами.червения и дясно стоящ на синия и синия чака да мине червения.ТАКА ЧЕ ЧЕРВЕНИЯ МИНАВА ПРЪВ,СЛЕДВАН ОТ СИНИЯ И НАКРАЯ МИНАВА ОНЯ ДЕТО Е В ЗЕЛЕНО И УЖ КАРА НАПРАВО.аре засрамете се и верно внимавайте как карате,че заради такива дето не си знаят закона всеки ден има убити мотористи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Седни на мотора и мини от страна на зеления и аз ще си мина като пич от страна на червения с моето бмв,а синия ще е един КАМАЗ! :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Седни на мотора и мини от страна на зеления и аз ще си мина като пич от страна на червения с моето бмв,а синия ще е един КАМАЗ! :lol:

това че е пълно с кретени,които не се съобразяват със закона го знам.не знам дали сте наясно,но моториста винаги плаща и за чуждите грешки.

помислете над това ,защото докато ти си изчукваш калника този с мотора ще е в гипс и ще го чакат два месеца рехабилитации.пък голяма работа ,че този с мотора бил с предимство по закон(примерно).

 

Принципа на двата чл.

 

Чл. 37. (1) При завиване наляво за навлизане в друг път водачът на завиващото нерелсово пътно превозно средство е длъжен да пропусне насрещно движещите се пътни превозни средства. От същото правило помежду си се ръководят и водачите на релсовите пътни превозни средства.

 

 

Чл. 48. На кръстовище на равнозначни пътища водачът на пътно превозно средство е длъжен да пропусне пътните превозни средства, които се намират или приближават от дясната му страна, а водачът на нерелсово пътно превозно средство е длъжен да пропусне релсовите пътни превозни средства независимо от местоположението и посоката им на движение.

Според вас като дойде КАТ кой член ще напише в АКТА на моториста в гипс и на мене че си сменям калника?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Fido Dido

Не ми се спори за глупости, така че - прочетете чл. 48.

 

http://www.mvr.bg/NR/rdonlyres/5279C541-33...1/0/ZDvP_BG.pdf

Бате според мен има голяма разлика между "кръстовище на равнозначни пътища" и "Т-образно кръстовище".. така че твоя чл. 48 не е важи за тая анкета :thumbs1:

 

Бате, Т образното кръстовище не е ли с равнозначни пътища?! Я прочети ПАК!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

50% знаят елементарния отговор другите са само позьори.СРАМ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувах за зеления (Чл. 37. (1)). Ако требва да се прилага правилото на дясностоящия, то си представете как си карате зелената кола по един междуселски път без каквито и да било знаци по него и на Всяка пряка отдясно (основно водеща към нивите) Спирате, за да видите дали случайно там няма някоя каруца, която само чака да си ползва правото на дясностоящ. Та любопитно ми е дали гласувалите за червената кола спират да се оглеждат за каруци, или подминават Т-образните кръстовища с чиста съвест.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest policeman

Пичове,няма значение ,че е Т-образно кръстовище.Тук има съвкупност от фактори,мислете малко!Синият е дясно стоящ на зеления-ок,но червеният от своя страна е дясно стоящ на синия.........е,той пък завива на ляво и е задължен да пропусне движещият се с/у него на право зелен авт-л.И къв е отговорът?! :):) -е отговорът! :dry:

Редактирано от policeman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има някакъв дебат между зелен и червен все пак, макар отговорът да е един, но 6-тимата дето са гласували за синия или са спали или са провокатори от форума на Лада :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бахги тука се късат книжки. Интересно ми е ако всеки реши по една листовка дали ще има по малко от допустимия брой грешки... Мисля че policeman го обясни най правилно и това се е верния отговор. Тъй като червеният завива на ляво е длъжен да пусне зеления. И са кой ше си къса книжката не знам... айде peace и внимавайте как карате :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest manniakk

Dangler, колегата е полицай, се си мисля че трябва ги знае тия работи... По твоята логика трябва да спрът и никой да не мърда щото няма предимство....

Наистина червения трябва да пропусне зеления,НО синия е с предимство пред зеления а синия е длъжен да пропусне червения.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципа на двата чл.

 

Чл. 37. (1) При завиване наляво за навлизане в друг път водачът на завиващото нерелсово пътно превозно средство е длъжен да пропусне насрещно движещите се пътни превозни средства. От същото правило помежду си се ръководят и водачите на релсовите пътни превозни средства.

 

как не четете, чули сте за 1 член и това е. Аре сега ми обясни защо това правило да не важи? И това си е моето мнение и съм го казал още преди колегата. той го е обяснил просто и ясно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бате излишно е да споря с тебе защото си много объркан цитираш ми разни членове от закона без да знаеш и ти какво цитираш от което виждам че добре боравиш с компютър но си правя изводи че не боравиш толкова добре и с автомобила сиНезнам изобщо ти видя ли ситуацията прочете ли какво пише там за нерегулиурано кръстовище говориме ситуация с 3 автомобила не с 2или просто гласува защото си прочел грешното мнение на някои който е полицаи а те не грешат никога :dry: а пък после си прочел чл 37 за който до преди да видиш темата не подозираше че съществува и сега ми го цитираш и се опитваш и мене да объркашако това ще ти достави удоволствие ще ти го кажаДа ти си прав зеления ще мине пръв :)Само се моля да не се засичаме на нерегулирано кръстовище че ще стане мазаляк

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми не мога да борява, смотан съм и неук. пък ти си карай колелото и не се притеснявай като се движиш по посока на движението. peace.Изчетох всичките форуми където я има тази тема и навсякъде мнението е различно. В крайна сметка никъде не е казано кое правило е с по голяма сила. В реална ситуация червеният ще спре да изчака зеления и ще премине и после синия. Всеки ден минавам такова кръстовище в Люлин 1 при фантастико. Там е точно такова. И явно съм късметлия щото никой нито ме е ударил нито аз съм ударил някого

Редактирано от manniakk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека да ви кажа каква е истината. Тъй като на нерегулирано кръстовище важи правилото на десностоящия, а тук всички са десностоящи, то в случая ще минат като взаимно се разберат кой ще мине пръв, т.е. на принципа на толерантността. Мисля, че автора на темата знае кой е отговора и ще потвърди.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dangler, колегата е полицай, се си мисля че трябва ги знае тия работи... По твоята логика трябва да спрът и никой да не мърда щото няма предимство....

Наистина червения трябва да пропусне зеления,НО синия е с предимство пред зеления а синия е длъжен да пропусне червения.....

хаха,излагаш се с този въпрос.именно това трябва да направи всеки водач на МПС когато стигне до НЕРЕГУЛИРУЕМО кръстовище.И ако си знае правилника и е вече спрял,за да види дали някой не му идва отдясно - какво става?вижда една синя кочина и спира ,за да я пропусне.оня със сънята кочина обаче също спира,защото трябва да погледне в свето дясно и вижда една червена таратайка.седи и чака червената да мине.и тъй като зелената е спряла и чака ,червената си минава на ляво като пич ПО ПРАВИЛНИК,след нея следва синята и накрая е онази зелена,за която гласувате вие.АКО ОБАЧЕ ЗЕЛЕНАТА Я КАРА НЯКОЙ ДЕТО НЕ СИ ЗНАЕ ПРАВИЛНИКА И ФУЧИ С 80КМ/Ч ИМА ДВА ВАРИАНТА:1.ХОРАТА С ДРУГИТЕ КОЛИ НАРУШАВАТ ПРАВИЛНИКА,ЗА ДА НЕ СТАНЕ КАЙМА.А ОНЯ БЪРЗИЯ НАРУШИТЕЛ СИ МИСЛИ ЧЕ СИ ЗНАЕ ПРАВИЛНИКА И ЗАНАПРЕД ВСЕ ТАКА СИ КАРА2.ХОРАТА КАРАТ СПОРЕД ПРАВИЛНИКА И ЗЕЛЕНИЯ РАЗБИРА В ПОСЛЕДСТВИЕ,ЧЕ ТРЯБВА ДА СИ СКЪСА КНИЖКАТА И ЧЕ Чл. 37. (1) , КОЙТО Е МИСЛИЛ ЗА ВСЯ И ВСЬО ВСЪЩНОСТ МОЖЕ ДА МУ ПОСЛУЖИ САМО ЗА ТОАЛЕТНА ХАРТИЯ В ТАЗИ СИТУАЦИЯ.ОБЯСНИХ ЛИ ГО ДОСТАТЪЧНО ЯСНО ИЛИ ДА ПРОБВАМ С ПО-ГОЛЕМИ БУКВИ?А ОТНОСНО ПЪТИЩАТА КОИТО ВЛИЗАТ И ИЗЛИЗАТ ОТ НИВИТЕ......МИ ТАМ ИМА ЕДНИ ТРИЪГЪЛНИ ЗНАЦИ,КОИТО СЕ ГРИЖАТ ЗА РЕДА НА НЕЩАТА.НЕ КАЗВАМ ЧЕ НЯМА ЛИПСИ ОТ ТЯХ ИЛИ ЧЕ ПЪТНАТА СИГНАЛИЗАЦИЯ Е ЧУДЕСНА,НАПРОТИВ-МНОГО Е ЗЛЕ,НО ЗАКОНА Е ЕДИН. Редактирано от prelude

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пичове, що е такава статистиката ... какво са правили много от нас когато е било време за листовки :D притеснявате ме

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За излизането от нивите се грижи един друг член от ЗДП. Не се хващайте за това.

Чл.49. Водач на пътно превозно средство, което излиза от земен път на път с настилка, е длъжен да пропусне движещите се по пътя с настилка пътни превозни средства и пешеходци.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам един малко страничен въпрос. Тази анкета от тази тема ли е породена?

И ако да, защо не сте използвали оригиналната рисунка??? Тя е истински шедьовър! :huh:

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest prt

Въпреки, че на цитираната листовка кръстовището не е Т-образно, започвам да си мисля, че съм в грешка...Идеята ми беше, че Т-образно кръстовище не е "баш" кръстовище и вливащият се път е "по подразбиране" без предимство, защото колите идащи от него винаги намаляват (спират) преди кръстовището. Отивам да си поръся главата с пепел ... стига да намеря такава.

Редактирано от prt

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувах с "червения"... Логиката ми е свързана с това, че (поне в моите представи) правилото за дясностоящия е най-"силно" в нерегулирано кръстовище. И по тази причина нещата по правилник биха се развили според мен така:

- приемаме че всички едновременно са се появили на кръстовището (т.е. няма го моментът, че тоя като пристига вижда, че оня е спрял и чака);

- синият и зеленият поглеждат вдясно (щото с там трябва да се съобразяват) и тъй като виждат кола - чакат;

- червеният и той "поглежда" у десно, но не вижда никой... щот нема път отдесно... тогава поглежда напред и наляво с идея да мине - вижда този пред него, чийто път ще трябва да пресече и в нормална ситуация ще трябва да му осигури предимство... НО - вижда, че той е спрял (изчаква) и разбира, че е заради синия, който му е отдясно.... и - тогава решава, че той трябва да премине... тъй като тоя, който е с предимство пред него по принцип, реално седи и чака поради основното правило за дясностоящия - и ЧЕРВЕНИЯТ МИНАВА...

 

Две неща повод тази тема:

 

1) Интересно ми е колко от нас разглеждаме нерегулирано Т-образно кръстовище на равнозначни пътища, като ОБИКНОВЕНО такова...? От моите впечатления повече от половината шофьори смятат, пътят, който е от горната страна на T-то е с предимство...

 

Тоест - ако на тази картинка бяха само синята и зелената кола и ти беше в зелената - щеше ли да осигуриш предимство на синята кола? Моите впечатления са, че повечето шофьори не го правят и минават, все едно са на път с предимство... а не са...

 

2) Сетих се за оная задачка-закачка за тримата мъдреци и нацапаните им чела...

Трима мъдреци си почивали под едно дърво в следобедна дрямка. Покрай тях минал през това време един зевзек и докато те спели той нацапал с черна боя челата и на тримата. След като се събудили никой не можел да види собственото си чело и тримата почнали да се смеят - всеки виждал вапцаните чела на другите двама мъдреци и им се надсмивал. Не след дълго, обаче, баш-мъдрецът измежду тях спрял да се смее... щот разбрал милия, че и неговото чело е черно.

 

Поздрави на сички мъдреци ;-)!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да - докато в Бг закона е като врата в поле...Пък закона за движение по пътищата не е догма, а плод на свободно алкохолно тълкуване...Четем го като дявола Евангилието...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По закон с предимство е червения автомобил (дясностоящия, макара че се обърках и отбелязах синия :-[)Но prt е мн прав - в БГ всеки ценящ живота си водач, ще остави заления да премине пръв (в този смисъл съм 1 вид радостен от статистика). За съжаление след това в 50% от случайте водача на синия, ще се изнерви и ще вземе предимството на синия, защото евентуално знае правилника и ще реши, че червения е балама/страхливец или прекалено внимателен шофьор(ужас;)), прецакващ движението... Ако синия е намазана чисто нова бегачка/едър джип... с предимство е той, а който не се съобрази с мнението ще бъде напсуван и/или пребит.Хора карат пияни, без книжка, с прекалено или пълна липса на самочувствие, побъркани мотоциклетисти, невнимателни пешеходци, каруци по пътищата... всичко е каша... също като вече само термина предимство... Иначе закон има!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ли не виждам добре или може би трябва да си хвърля книжката,но гледам,че зеленият автомобил продължава да води като верен отговор....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ли не виждам добре или може би трябва да си хвърля книжката,но гледам,че зеленият автомобил продължава да води като верен отговор....

Определено когато си на листовките е верен червения!Обаче когато си на волана едва ли ще мислиш за листовка като гледаш максимално да спазваш правилника!Примера да кажем че това Т-образно кръстовище е без видимост!Зеления-Тир 20 тона.,червения лек автомобил за 200 хиляди лева,синия мотопед!Така вие си изберете какво да направите!Да си спазвате закона или да си спацявате живота!Погледнете тук!http://zazz.bg/play:44f83fb0 ;) Редактирано от cucko_05

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Хюнати

Не знам,може би е така,но нали затова се решават тези листовки и изпитват върху тях,за да може да се спазват някакви правила по улиците.При условие,че няма табели за наличие или липса на предимство,би трябвало всеки да се замисли преди да пресече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest cucko_05

Не знам,може би е така,но нали затова се решават тези листовки и изпитват върху тях,за да може да се спазват някакви правила по улиците.При условие,че няма табели за наличие или липса на предимство,би трябвало всеки да се замисли преди да пресече.

А именно този клип би трябвало да показва че има знаци а гледай какво става в последния момент! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest policeman

По закон и листовки червеният е и би трябвало да е с предимство!Обаче на практика,ако се сблъскат червеният и зеленият в кръстовището,а синият както винаги ще изчезне(щот него късае случая),кой ще бъде виновен?Виновен ще бъде червеният щото завива на ляво.На практика е винаги така ;) Та не винаги предимството и теорията са ръка за ръка.Признавам ,че и аз се подведох(в следствие на тълкуване от практиката ми за завиващият на ляво),но по правилото за нерегулирано кръстовище червеният е с предимство пред другите. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hime

Деюре, дефакто винаги е зеления.Как може да твърдите че червения е диасностоящ ахаха ;).По вашата логика те са си взаимно дясностоящи (черения и зеления) ;)!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest cucko_05

Деюре, дефакто винаги е зеления.Как може да твърдите че червения е диасностоящ ахаха ;).По вашата логика те са си взаимно дясностоящи (черения и зеления) ;)!

Колега и аз да си призная че гласувах за зеления обаче ви казах че верния отговор е ЧЕРВЕНИЯт.е. вече приключваме и остава само да погледнете клипчето за да знаем какво да се прави!Успех в шофирането!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...