Jump to content
Guest ozonbg

Цената на автогазта

Recommended Posts

Guest ozonbg

след поредното решение на властта да се увеличи цената й с почти 24% чудя се това значи ли че цената й за автомобилите моментално ще скочи и ще стане над 1.60? Или този вид газ цената му вече се е дигнала с необходимия процент стигайки до този момент настоящата си цена от 1.29 лв.?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако се дигне толкова много трябва да се стачкува яко, трябва това правителство вече да пада и виновните да отговарят пред съд, бездушна и алчна клика са това, как може все да ни управляват такива :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз току що чух по новините, че увеличението ще е 24%, а пък от януари другата година ще се сложат още 20% увеличение. Идеално, ама защо с 20....40 направо, да се знае. Дочух оттук оттам, отдавна се случило това в някаква африканска държава (не мога да кажа, че е вярно защото не съм го проверил). Държавата вървела много на зле, досущ като в нашата. На едно от събранията на депутатите в тамошното им народно събрание нахлули няколко човека, разбира се маскирани и с оръжие. Разстреляли всичко живо. В момента тази държава вървяла напред. Не знам това дали е истина (няма значение), но е хубаво да стане и тук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз току що чух по новините, че увеличението ще е 24%, а пък от януари другата година ще се сложат още 20% увеличение. Идеално, ама защо с 20....40 направо, да се знае. Дочух оттук оттам, отдавна се случило това в някаква африканска държава (не мога да кажа, че е вярно защото не съм го проверил). Държавата вървела много на зле, досущ като в нашата. На едно от събранията на депутатите в тамошното им народно събрание нахлули няколко човека, разбира се маскирани и с оръжие. Разстреляли всичко живо. В момента тази държава вървяла напред. Не знам това дали е истина (няма значение), но е хубаво да стане и тук.

Аз се сещам за подобен случай, обаче в Армения. Десетина човека бяха застреляни в техния парламент през '99-та. И за Африка нещо смътно си спомням, но се сещам за случая точно. Иначе като идея не е лошо... Усетихме го този Евросъюз- горива, храни, хранителни добавки- всичко скача с по 30-50%, а заплатите- с 0...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юни последно ходих до гърция и тогава газта тук беше 1,18 лв. а там струваше 54 евроцента- 1,06 лв.Интересно ми е сега как е положнието и дали има някой колега да е ходил тия дни да каже...аз ще ходя другия месец и ако разликата е драстична Ви предлагам да си спретнем една терористична организациика и да ги опаткаме тия по нагоре :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не бъркайте газта (пропан-бутана) с природния газ (метана) в момента вдигат МЕТАНА, а газта която се продава по бензиностанциите не се внася с газопровода , а е остатъчен продукт при преработката на нефта в бензин, дизел и масло и няма пряко отношение към цената на природния газ. Друг е въпросът, че често вдигането на цената на един енергоносител, често се отразява и повлича цените и на останалите.......

Това е отговора на въпроса ми, благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не бъркайте газта (пропан-бутана) с природния газ (метана) в момента вдигат МЕТАНА, а газта която се продава по бензиностанциите не се внася с газопровода , а е остатъчен продукт при преработката на нефта в бензин, дизел и масло и няма пряко отношение към цената на природния газ. Друг е въпросът, че често вдигането на цената на един енергоносител, често се отразява и повлича цените и на останалите.......

Искате да кажете, че няма да се вдига автогазта ли, че не разбрах

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest pit

в България всеки си определя цената както му е кеф Петрола като беше над 100$ газта беше 1,18 лв , а бензина над 2,35 и дизела около 2,47сега те паднаха с по 15-20 ст. а газта се увеличи на 1,29 да е*а тая пазарна икономикап.п. в норвегия при брата газта не е мърдала от януари месец

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лапане му е майката. Имам приятел газаджия, та ми казва, че се счупва от работа. И ония боклуци, правителството, решават да вдигнат газта, естествено, щото на Бахамите е скъпо, пък изрода Доган иска още сараи с кадъни вътре, Станишев - нов мотор, пък царчето - нова коса...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пропан бутана е остатъчен продукт от преработката на петрола, а газа, който сега увеличават е нещо съвсем друго. Проблема е, че вдигайки цената му се увеличават разходите на големите предприятия, които го ползват като енергиен ресурс, включително и Лукойл и това неминуемо ще се отрази върху цената на горивата, които произвежда. Така че, кризата ще е налице, увеличението на природния газ е огромно, нечувано и то непосредствено преди зимата. Предвижда се до няколко месеца още увеличението да мине 50%, аз нямам думи повече, за мен това извиване на ръцете на опоскания данъкоплатец.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление, ако не се промени избирателният закон ни чака управление от същите идиоти. Лицата ще са малко по-други, но "сивите кардинали" ще са си същите :)п.п. И като прибавим към картинката овчето поведение на масите, не виждам изход за сега :P

Редактирано от blueeye

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mandylion

Според мен изкуствено ще завишат цената и на пропан - бутана, без да има за какво. Не че има основателна причина да се вдига и цената на метана. Хората като чуят природен газ, се сещат за домакинската, както и аз и сигурно много още народ. Това объркване ще даде повод на търговците да увеличат цените и не двете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ozonbg

всичко е въпрос на организация и мотивация

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...