Jump to content
Guest kalos

Swap на глава от D16:z6,z7,z9,y8 на D16z6

Recommended Posts

Guest kalos

Има ли съвместимост на главите D16:Z6,Z7,Z9,Y8 към D16Z6, т.е. мога ли да сложа глава от д16ка и ако да какъв ефект получавам?Ако не благодаря за вниманието :wub:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако питаш за глава от D16Z6 на D15Z6 става ,ефекта е -получаваш малкият втек :wub:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има съвместимост на главите от D серията - можеш да сложиш vtec глава (z6, y8 и т.н.) на d14, d15 и d16, само че трябва да смениш и компютъра и малко да преправиш инсталацията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AMD-т.е. малко по големия витек получавам, така ли? по каталог d16z6 e 125кс, а d15z6 114кс?! От 114 ще стане 125кс?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да там някъде ще са конете .Но си е друг втек не като на икономика

Редактирано от AMD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ясно, благодаря!А какво е нужно да се подмени освен глава, ецу, всмукателни колектори?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest AMD

Освен това което си изброил трябва да се провери делко,агренажен ремък и кабелите за свещите дали ще паснат или се сменят.За кабелите мисля, че ще станат но за другите незнам ,някой по в час да каже :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kalos

За да е по отчетливо питам:При смяна на глава от 16з6 на д15з6 трябва ли да се сменя ангренажен ремък и делко?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest NIO

За да е по отчетливо питам:При смяна на глава от 16з6 на д15з6 трябва ли да се сменя ангренажен ремък и делко?

Аз мисля, че няма смисъл от смяна на главата, може би малко обработка на самата глава и един разпределителен вал от з6 или спортен и ЕЦУ от з6 ще свършат същата работа.П.С. Ако решиш да сменяш главата от з6, аз съм кандидат за тази глава + ЕЦУ-то. Редактирано от NIO

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest doctor

Ангренажен ремък не момко но е хубаво да сложиш раздвижена ролка щото ще ти бяга с 1/2 зъб.Ако не сменяш делкото то ще трябва да го распробиеш и да ти е хванато само за 1 болт което не е зле и няма проблеми.Ае поздрави и успех

Редактирано от doctor

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest AMD

Doc сигурен ли си за агренажа и делкото ? :offtopic:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще чакам първия смелчага да видим какъв е резултата, и обещавам да съм втория :D

Редактирано от Marcus

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маркус, само да не си първия смелчага който ще се опита да сложи вал от д16з6 на д15з6 :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1net- немога да разбера какво имаш в предвид с това?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си мислех за глава :lol: И чакам някой да сподели завършен проект за да знам как, кое, колко. Из нета съм чел че го правят но техническия английски не ми е силна страна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като оправим тенекиите по сивика ще започна да се опитвам :whistle:1Нет края на месеца пристига ЕЦУ Р28 и кабели за суап :lol: надявам се на малко помощ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...