Jump to content
Guest zhitriaz

Honda Prelude 4-та генерация

Recommended Posts

за съжаление купето на Акорд,ми е наистина извън възможностите,ако имаше начин нямаше да се замислям грам,просто цената .....а иначе пак казвам,БМВ на старо си ме притеснява поради много причини,а за чаркалаците не съм сигурен,ама като че ли баварките и тук са на по-висока разценка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest policeman

Незнам какво толкова се плюят Н23-те :) Аз имам такъв Прелюд и съм страшно доволен!Доста по-добре тегли от Ф20-ката :) Просто трябва да се обслужва подобаващо и да наглеждаш щеката на маслото :) Прелюда си е класика и за мен беше мечта от години :) Винаги като го подкарам изпитвам удоволствие!Скачай и няма да съжаляваш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам какво толкова се плюят Н23-те :) Аз имам такъв Прелюд и съм страшно доволен!Доста по-добре тегли от Ф20-ката :( Просто трябва да се обслужва подобаващо и да наглеждаш щеката на маслото ;) Прелюда си е класика и за мен беше мечта от години :) Винаги като го подкарам изпитвам удоволствие!Скачай и няма да съжаляваш :)

ей мамка му е такива постове продължават да ме провокират за н23 ....... колега да не си помислиш че съм те напсувал,това е просто израз на дерзаниеп.п.а Н23,има ли след фейслифта .... т.е. със промените във интериора,а като тегли доста по добре лично какво наблюдение имаш за гориво-разхода му на твоя .... интересува ме най-вече градско Редактирано от kando

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги вчера доста се разрових из mobile.de като единия път търсих прелюди след '95 а другия път до '94 именно за да различа този фейслифтинтересното беше че срещнах един екземпляр H23 '94 година с фейслифтпредполагам такива животни са доста рядък случай, но пък да си призная едно от уникалните неща в прелюдите което винаги ме е кефело супер много е че подлакътника продължава и на задните седалки !!! несъм се качвал на прелюд но предполагам че дори седящите отзад(стига да се съберат :) ) ще се чувстват супер яко в тия две дупки в които сядат .. точно 2 дупки са си :( това си е лично мнение, но аз ако си взема прелюд със сигурност ще е преди фейслифта и евентуално ще е H23 ;) това е от мен :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де ама този подлакътник дали ще е удобен за шофера,новия подлакътник би трябвало да е по харабийската ....... а ве то тези подлакътници предполагам,че едва ли ще е кой знае каква сложнотия за да се монтира този който ти е по-удобенп.п.трябва да се качи човек да пробва и двата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@'M&M'Tова за "семейната кола" го казах изцяло в кръга на шегата, но явно само ти - колега, не си ме разбрал. Аз деца още нямам, така че не си и помислям за семейна кола. Прелюда си ме устройва перфектно! Колкото до разхода.... ако ще с фактури за гориво да ми доказваш - няма вариант 2.3 или още повече пък 2.2VTEC, да харчи по-малко от 2.0(едновалка)!

Бъркаш.Зависи от натоварването.По-силният двигател харчи по-малко при натоварен режим от по-слабият,защото вторият си плюе дробовете да върви със същата скорост.Моят Н22 ми даде 7л./100км. на отсечката Асеновград-Смолян-Асеновград-София.До морето ми е давал 7.5л/100км. при нечовешка ръчка......изпреварвах само на 3-та до 7500 оборота,щото баща ми си пробваше Тайп С-а отпред.
е като прочета подобна глупост направо......абе кой заблуждавате, на кого се доказвате, абе детска работа....баща му отпред той до 7500 оборота и разход -7 литра - аре ходи си лягай.....нечовешка рьчка.... :(:) :) :D;):):D:) :) :D:P;) ;) ;):lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода на 2.3 е като на 2.0.На мен градско ми дава 12-13/100 извънградско 7.5-8/100 ,като не карам икономично!Подлакътник и разделителят на задните седалки може да си сложиш от Прелюд след фейслифта,както направих аз-около 150лв. излиза.Търси си версия 4WS,моят е такъв .Колата е мания,не се замисляй.Визията е страхотна.Както вече казах за мен беше сбъдната мечта.Най добрите екземпляри излизат от Швейцария и Германия.Задължително търси с клима,все пак това е най-голямата есктра.Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щом зяалагаш стотачка ела да ти я взема,аз съм с същия такъв х22а мотор в прелюд 3-та ген.-градско-10.5/100-извън при стъпка около 160 до 180-8/100.карал съм бавно до 120-140-----7.5/100(извънградско)както искаш така го смятай,ако не вярваш правим един маршрут от 100км. извънградско с пълни резервоари и на 100-ния километър доливаме ок?

 

пп.колега "kando"не си взимай 2.3 прелюд,ще съжаляваш.Малко хора са със здрави такива двигатели(лична статистика)

2.0л 133 кончета е супер,имал съм такъв,супер безпроблемен е като двигател

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок,да речем че ви послушам за 2,3 двг и не си взема,но все пак ми хареса вида и състоянието на някой Прелюд със този 2,3,кажете какво точно да погледна по него т.е. какви са му проблемите и признаците по които мога да позная че не е наред въпросния двг .....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На думи сте много силни, но досега един не ми се обади по телефона и да каже..."Айде утре отиваме до Пловдив и се връщаме.....правя супер малко разход и ми даваш 100лв". Хайде де! Давам сто лева, ама ако аз съм прав - не само че ще се возя в Прелюда ти на аванта, ами и ще се прибера в къщи със 100лева. :) :) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) :) :) хм аре ве никой ли не е навит да му даде 100леФа,.....опс т.е. да му ги вземе :) :) :D ............ поне ще бъде решено един път завинаги тука във форума колко гори аджеба този Прелюд!!!!!!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хех пич кой не е силен?малко си ми далеч,дай да вдигнем мизата на 200лв.поне да дойда до София а?щото от Варна до София са 450км.Ти повдигна темата,ти ела до Варна а?Тръгваме накъдето кажеш.Не мога да разбера защо правиш прибързани изводи коя кола колко горяла?Всеки сам си знае нали?Аз съм сигурен в моята защото аз си я карам,тва че твоята горяла малко не значи че е единствената.Ти като не вярваш заповядай в Варна и тръгваме.С удоволствие ще ти взема 100-те лева.После да напишеш с големи букви тук в форума:БАСИ И ИКОНОМИЧНИЯ ПРЕЛЮД!!!Не си мисли че като е голям двигателя тряя да гори безумно много.Кво ще кажеш идваш ли да се пробваме? :)п.с.kando-2.3 двигателя е калпав,какво повече трябва да ти кажа,като искаш го взимай,двигатели после навсякъде има

Редактирано от doggy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а със тая магия където я правите "франкенщайна" .......... главата на втек към 2,3 мотора ?????????????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тази магия с франкенщайна струва примерно около 2000лв.отгоре и то ако има свободна глава(окомплектована)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с горепосочения мотор разход под 12 градско е НЕВЬЗМОЖЕН, при скорост 160-180- разхода ти гони десятката,спрете да пишете глупости, льжете само себе си и никой друг, направо ми писна от подобни утопии........

Редактирано от sturshel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пич ти откога имаш такива наблюдения???аман от такива като теб дет все не вярват,все знаете много,мнения ли трупаш или просто изразяваш компетентно мнение? ;) ;) ;)пп.Казах"Който не вярва нека заповяда да се убеди за разхода,не споря за нищо само вадя факти"Ивввоооооо подкрепи ме бе ти караш същия бе ;)http://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/4515.html -ето ви малко информация за знаещите,да не говорим че моят прелюд има 200 килограма разлика с 4-та генерация ;)

Редактирано от doggy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не трупам мнения ,просто посочените от теб резултати и условията при който са постигнати са "подвеждащи", не се заяждам просто бьдете обективни, еми посочения от теб линк го доказва за градско.............. а за извьн - предполагам знаеш при какви условия и скорост се дават показателите от производителя....

Редактирано от sturshel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега доста съм врял и кипял,карам прелюди сигурно доста повече от теб,така че не казвай че точно аз имам"подвеждащи"резултати,достатъчно съм обективен.Отдавна избягвам да пиша в този форум,щото прекалено некомпетентни хора се навъдиха,които са готови да спорят за нещо дори и да не го знаят ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://catalog.drom.ru/honda/prelude/4687/ ето и една още по точна статийка за този двигател(моя) ;) ;) ;)пардон,даже не е като моя,този е за Европа,моя е за Японич и този е с автоматична кутия Редактирано от doggy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи производителя ти дава 13.6 градско и 7.7 при идеални условия и скорост около 100 км а ти се пьчиш с2-3 литра надолу, е малко си нагьл дори или се опитваш да обясниш на невежите че дали караш сьс 100 или 170( той прелюда си гори едно, че видите ли той мотора му е големичьк..... аре стига де, претенциите са ми за разхода градско и скорост 160-180 която си посочил

Редактирано от sturshel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич ще се скараме с теб!!!пиша за последно!!!ако нямаш наблюдения над този автомобил престани да пишеш и да изказваш заучени думички Благодаря!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок ще си "вервам"български език ;) ти недей "вервай"пп.повтарям се но ако си от Варна заповядай в моята "много горяща кола"да се поразходим извън града.пък и в града ок?нали не "верваш"

Редактирано от doggy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не се караите за глупости моя акорд харчи и 12 в града и 14 зависи как го карам а в града е малко трудно да определиш особено в тия задраствания а акорда ми не е много малък двигател а и е по тежък от прелюда 2.2 150 коня тъи че не спорете ако момчето иска икономия по добре да неси купува кола с такъв двигател а нещо по малолитражно приателю вземи си купи колицата и се похвали но гледаи да има човек с т е б които да разбира от колици успех ;)

Редактирано от predatov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"вервай си"го написах нарочно- по-добре ми звучи ,а колкото до поканата - далечко сьм -доста ,но все пак благодаря. Няма смисьл, всеки си знае сам какво му е дереджето с разхода- при подобни спорове винаги е така ,едните не вярват другите са убедени и така . но все пак ... абе мир да има

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега аз не съм искал да се карам с никой,просто изказвам някакъв бегъл 8 годишен опит над модела"прелюд"не съм спорил за нищо което не е истина,да нека колегата си купи каквато кола иска.Пича ми писа на лични за да не размиваме темата,какво точно иска да кара,така че аз уважавам всеки избор на който и да е,но нека колеги като sturshel не изказват мнения без дори да са карали такава кола.Нека всеки е доволен от колата си,но недейте налага песимистични изказвания за работите които не знаете.Благодаря!!!пп.за големите двигатели можем да си пишем до коледа,има да ви вадя жокери от левия си чорап докато ви писне ;) ;) ;)

Редактирано от doggy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не се караите за глупости моя акорд харчи и 12 в града и 14 зависи как го карам а в града е малко трудно да определиш особено в тия задраствания а акорда ми не е много малък двигател а и е по тежък от прелюда 2.2 150 коня тъи че не спорете ако момчето иска икономия по добре да неси купува кола с такъв двигател а нещо по малолитражно приателю вземи си купи колицата и се похвали но гледаи да има човек с т е б които да разбира от колици успех ;)

мерси за препоръката,но къде е цялата врътка значи - номера е там,че всеки вика Н22 .... добре,но няма да стане без суап,заради тъпия акциз,но пък защо ми е цял двг ако може да се сложи само главата на Н22 - излиза по на оферта,добре но пък тази глава става само за Н23 ..... и те така ..... ???????само че едва ли ще насмогна наведнъж за кола и за суап т.е. ще стане но след време,само че да не се окаже през това ВРЕМЕ че кинтата отива само за бенз ;) п.п.а за малолитражка имал съм Сивик навремето ..... ок,хубава кола наистина,но сега искам Прелюд и да се похваля,и наистина ще ми трябва човек който да разбира от колици,че като знам аз колко им разбирам ;) аре стига спорове за разхода,гори и толкова ОК ..... как па не се случихте да спорите и да сте от близки градове.-----------------------------------------------и да на човека му писах на лични,ама вие го уморихте да драска тука и сега не ще повече да обяснява хахахахахах МИР и световно блаженство ;) ;) ;) Редактирано от kando

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kando обади се в понеделник,взимай 2.3 прелюд пък после ще го направим бърз ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kando обади се в понеделник,взимай 2.3 прелюд пък после ще го направим бърз :zen:

:bg:;) ;) ;) ;) виж сега как запя друга песен,А ;) ама не му е хубав двигателя ве хахаххаа така ще е тя,но първо да намеря читав екземпляр че разбрах и това не било малък проблем,хич даже.... хмп.п.:"

Ако има пара съм готов за по-голяма беля!!!

" :ppp хахахаха :zen::bg:;) ;) ;) ;) ПОЗДРАВИ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а ве пичове я да в ипитам има ли някой от :Сливен - макар че тази ми се струва да има доста повече козметични забележки ... пък и не само(някак си снимките едни.....скрити)Visit My WebsiteДобрич - тази пък е доста стара и нема климат.,ама като че ли може да се смъкне ощеVisit My WebsiteКърджали - е тази най-лепва окото,макар да мразя кожен салон - макар че иска доста кинта ..... и къде се намираше това Кърджали веVisit My Websiteи Казанлък .... или пък Стара Загора,защо е така не знам,ама и най ми изглежда занемарена и не на офертаVisit My Websiteп.п.само ви питам ..... засега ..... пък после ще видим ....... като каква ще я скалъпиме :) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич,Кърджалийската е твоята кола :lol: т.е. 3-тата обява

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малииии аз сега проверих къде е това кърджали ве :P ....... то направо да забегнеш у гръцко да го ева .......п.п.инак мерси за препоръката колега действително и мен ми лепва окото тази убавица .... от къде ли е внос

Редактирано от kando

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази Кърджалийската е колата, другите не са много добре.........Номера прилича май на френски ама не съм сигурен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...