Jump to content
stykiaz

Външни забележки/питанки

Recommended Posts

Здравейте, тези дни се сдобих с Honda Civic Hetch Back 1.4iS.Все още не съм минал всички майстори, стои паркирана, но имам някои въпроси.Боята и не е изрядна( от автосалона нямаха време да я замаскират ), виждат се малки разжиди язвички по калниците и следи от камъчетата по предния капак, какъв би бил най-добрия вариант ? Само с пастиране става ли ? И някакви особенности там има ли ?Също по предна лява и задна лява врата по долния ръб се забелязва ражда, там предполагам ще трябва тенекеджия ?Друго, което забелязах, е че ми липсва нещо в задната част на покрива, предполагам там е била пръскачката на задния джам. Та там стои дупка и ме притеснява, че водата от дъждане знам къде отива и евентуално запушването му с нещо силикон добра идея ли е ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей колегачестито за новата колица ! няма да съжаляваш стига да се грижиш добре за нея :Dтия следи от камъчета и другите забележки е хубаво да опиташ с паста да ги изкараш нищо не губиш :D ако излязат - добре, ако не - сигурно ще трябва да се пръснат при някой бояджияа за тая част която ти липсва.. нещо неможах да разбера много добре, я пусни някоя снимкана задния край на тавана по принцип има спойлер, но като пуснеш снимка сигурно ще ти кажем дали има нещо нередно и дали нещо ти липсваи не на последно място попълни си профила по-подробно. например като пише от кой град си много по бързо ще получиш помощ от някой колега :Pуспех !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е добра идея запушването със силикон, това е побългаряване. Ако искаш ръждата да се оправи за по-дълъг период от време ще ти трябва тенекиджия, а ако искаш да ограничиш разрастването трябва да я третираш с такъв спрей, може да помогне да не ти изяде калника. С пастиране язвите няма как да се оправят и за тях трябва тенекиджия и пояджия, а пастирането ще помогне само за драскотините. Следите от камъчетата често са до грунд а дори и до метал - те нямат оправяне освен пребоядисване. Това е от мен. Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя тенекеджия ще ме вкара в разход, ама може от каското да ги набутам да пребоядисат някои елементи ;)

 

Относно липсващия елемент, ще прикача снимка. Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е 6-та генерация, нали? Мдам, липсва ти задния спойлер със стопа и пръскачката....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6та без спойлер, нема такова животно. след като колегата говори за задна лява врата, клоня че колата е англичанка, Но все пак липсва пръскалката за задното стъкло и 100% ще се пълни с вода. Относно ръждите - пилене и ако не е дупка може и да не се сменя веждата, а само кит и боя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е англичанка. Днеска сменях външните карета и за мое учудване и за пръв път виждам каре ЗАВАРЕНО за полуоска ;) Скъпи тея части за тия хонди даеба мама му :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Серизоно ли е заварено?По дяволите, това ще те вкара вътрешно приятелю.А иначе частите наистина са много скъпи /сравнено с немските коли/.аз също скоро купих Акорд /преди около месец/ и имам проблем с ръжда на веждите на задните калници. Ходих при майстор и той заяви, че трябва да се сменят веждите. Викам му ОК, а той звъня насам-натам /София, Плевен, Пловдив/ и накрая се оказа, че за Акорд нямало внос на вежди и просто ги няма......Тоест аз ще се връщам в комунизма и ще търся някой тираджия да ми мъкне вежди от незнам си къде............ако някой има идея отгде да се сдобия с вежди да сподели PLS :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е англичанка.

колега имаш ли цялостна снимка на колата?? така като я гледам е точно англичанка(все пак и аз имам) и ти липсва пръскалката на задния джам. Съветвам те да си намериш възможно най скоро , защото като се намокри там и ще ти се отлепи целия таван(тапицерията)(ако вече не се е отлепила).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е англичанка.

колега имаш ли цялостна снимка на колата?? така като я гледам е точно англичанка(все пак и аз имам) и ти липсва пръскалката на задния джам. Съветвам те да си намериш възможно най скоро , защото като се намокри там и ще ти се отлепи целия таван(тапицерията)(ако вече не се е отлепила).
Ако не се е отлепила, ще се отлепи. Това си е хронично. Тази дупка е от липсващата пръскалка за задната чистачка. Според мен също ще да е Англичанка. Познава се по положението на чистачката на задното стъкло. Забелязва се част от нея. Редактирано от Stefan Milev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Серизоно ли е заварено?По дяволите, това ще те вкара вътрешно приятелю.А иначе частите наистина са много скъпи /сравнено с немските коли/.аз също скоро купих Акорд /преди около месец/ и имам проблем с ръжда на веждите на задните калници. Ходих при майстор и той заяви, че трябва да се сменят веждите. Викам му ОК, а той звъня насам-натам /София, Плевен, Пловдив/ и накрая се оказа, че за Акорд нямало внос на вежди и просто ги няма......Тоест аз ще се връщам в комунизма и ще търся някой тираджия да ми мъкне вежди от незнам си къде............ако някой има идея отгде да се сдобия с вежди да сподели PLS :huh:

Интеркар 3000 пробва ли? На Каменоделска светофара до Хладилния завод

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз полуоска с карета намерих в морга, нова 980 - стара 150лв.А от къде да си намеря тази пръскалка във Варна, някакви предложения ? аз тази дупка към момента съм я залепил с изолирбанд колкото да не влиза вода, инъче отлепено няма, проверявах го това.Снимка ... ще кача и все пак, какво ще рече англичанка ? :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...