Jump to content
323f-fan

Сивик Д15Б2 5ген

Recommended Posts

Колеги,дайте съвет,на едно приятелче сивика трудно включва всяка една скорост когато е в движение,на място при работещ мотор ги включва,на ниски обороти в движение също,но при повишаване на оборотите става трудно,дори невъзможно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vesso_varna

Съединител, приятелю. Смяната е около 250-300 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest iivanov2

Аз имам абсолютно същия проблем със Хонда Сивик 97, бензин 1.4Днеска ходих на майстор, каза съединител за смяна, 280 кинта :whistle:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А не може ли причината да е в намаляло масло на кутията?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами може и да е, щото и мойто масло беше почти празно, явно има презакано уплътнение и ми беше много намаляло и може да е засмукало въздух и затва да е станал проблема, ама вече като е заминал съединителя, ще трябва да се смени, приготви си и 120 лв за майстор брат, поне тука толкоз ще ми вземат.Пробвай все пак да долееш масло и да обезвъздушиш, ние пробвахме ама нямаше пдобрение и другия вторник ще сменям съединител, ДА БЯХ СИ КУПИЛ НОВА КОЛА :whistle::)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз с това се занимавам,та реших сега ше му свалям кутията да видя съединителя как е.Инче 120лв....не са ли много,аз ще му взема 60лв за работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако реално е съединител трябва да "буксува", "отделя горе" или е да е твърд педала. Провери тези симптоми и ако липсват можеш да пробваш помпите (горна и долна). Предполагам, че д15б2 е с хидр. помпи. може да иска обезвъздушаване или едната да е заминала и да не прави достатъчно налягане. Това е много срещан проблем при колите , които аз правя. Просто не съм сигурен за устройството на помпата на сивика за да те насоча. Защото трудното включване е признак, който се наблюдава при по дебел феродов/притискателен диск след смяна. А когато си заминава съединителя включването се улеснява, защото отделя по лесно. До момента в който изпочупиш лагера или ламелите на притискателя и тогава вече няма включване :). Затова провери първо тези неща. А да може да губи и хидр. течност и да не достига нивото за помпата. Дано да съм бил полезен.п.с. 120 лева за смяна не са чак толкова много, но от друга страна като гледам как е хваната кутията на сивика ми се струва, че доста лесно се сваля, така че каквото се разберете :P.

Редактирано от vanko_2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Педала отделя долу и е много мек,може би прекалено мек.Съединителя е хидравличен.Мисля си да не би да са омекнали демпферните пружини на притискателният диск,как мислите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм майстор ...но знам че моята кутия е със масло 10W40...поне по каталог я дават с такова...данеби да са налели на проблемната кутия гъсто трансмисионно масло като на "обикновенна" кола...?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега пак ти казвам, ако са омеклнали ламелите на притискателя, съединителя ще буксува и ще включваш лесно. Както ти ми го описваш "мек педал" те съветвам да се насочиш или към обезвъздушаване на помпата или към ниско ниво на хидр. течност. Ако проблема не е там може и помпата да си заминава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята хонделка има същия проблем.Та направих следните неща:1-Смених маслото на скоростната кутия,сложих и ХОНДА МТФ както го дават по каталог-Не се оправи!2-Сложих и една добавка в маслото-пак нямаше ефект3-Съединителя почна да буксува,днеска го сменихме.Сложихме EXEDY пълен комплект.-ефект нямаше,пак влизаха трудно.Та найнакрая намерихме от

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...