Jump to content
Naz

Внос на автомобил от САЩ

Recommended Posts

Колеги някой ако има информация или е запознат със стъпките къде какво колко и т.н. трябва да се плати и направи за да се внесе и регистрира автомобил от САЩ в България, нека сподели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз също се интересувах преди време, но трябва да имаш в предвид, че разходите с митото и докарването нарастват към 40%, така че хубаво си помисли :D Ето ти едно сайтче: http://www.exporttrader.com/ - канадци са и горе долу ще придобиеш представаА в този има и инфо за разходите, ама се поразрови http://bg.ridesafely.com

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз също се интересувах преди време, но трябва да имаш в предвид, че разходите с митото и докарването нарастват към 40%, така че хубаво си помисли :boxed: Ето ти едно сайтче: http://www.exporttrader.com/ - канадци са и горе долу ще придобиеш представаА в този има и инфо за разходите, ама се поразрови http://bg.ridesafely.com

Кола под 10 000$ не ти е изгодно да внесеш.Ако внасяш на малко години и скапа си струва.само пътя ти е 3-3,5К$ по ДДС и Мито

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой ако има информация или е запознат със стъпките къде какво колко и т.н. трябва да се плати и направи за да се внесе и регистрира автомобил от САЩ в България, нека сподели.

Ако не ти се плаща мито и акциз е необходимо1.Колата да е била на твое име мин. 6 месеца в US2.Нямаш право да я продаваш 1г.3.Повече от 1 кола на година не можеш да вкарвашВ противен случай си плащаш кат поп

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Искам уникат кола която тук я няма, макар и евтина в САЩ. 99-00 Civic coupe Si е колата. В САЩ вървят 4000-6000 $. Нямам намерение да я продавам нито една нито две години. :boxed: Не е била 6 месеца моя, няма как да стане. Ако заимам американско гражданство бих ви вкарал нещо над 200 коня и да си карам с Американските номера. Че ще си плащам е ясно, и пак ще ми излезне евтино сръвнение с купетата в ЕС. Въпроса е какво колко и къде ще плащам.

Редактирано от JDM

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам уникат кола която тук я няма, макар и евтина в САЩ. 99-00 Civic coupe Si е колата. В САЩ вървят 4000-6000 $. ...

Ето ти я колата:2000 Civic Coupe Si в mobile.de

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубава е, но цената е доста висока. 2000 Civic Coupe Si DOHC Vtec мисля, че още ми дойде със всичкото под 10 000 лв. а тази от мобилето ще е около 15 000 лв. :boxed:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако е 5000 $ с доставка и мито ще доиде към 9 хилки поне:boxed:тоест като удариш чертата разликата ще е към 1000 лв накрая сигурно...а от америка ще я чакаш 2-3 месеца доставката; )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като най-голям проблем май се явява това някой да я види на място, да я плати и да я натовари на контейнера - другото все ще се оправиш според мен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай ,колега ,че ползвам твоята тема,но наистина много ме интересува вноса на нова кола V8-350 коня от Щатите.Колегите ,дето се занимават с внос от там....моля ви за малко инфо -транспорт,данъци и какво още.цената на колата е 29000$ там.Благодара Ви ,наистина :boxed:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest JDM

ако е 5000 $

с доставка и мито ще доиде към 9 хилки поне:(

тоест като удариш чертата разликата ще е към 1000 лв накрая сигурно...

а от америка ще я чакаш 2-3 месеца доставката; )

Е къде е чертата? Груби сметки:

Тази която са я пуснали е: 7000 Еуро + 500-600 Еуро докарване = 7500 еуро x 2.00 лв. = 15 000 лв.

Тази която аз съм пуснал: 4000 $ /дори 5000 $ да ги сложим/ + 1000 $ докарване = 6000 $ + 1000-1500 $ мито = 7500 $ х 1.30 лв. = 9 750 лв.

 

Дори грубо 10 000 да го сложим, разлика от 5 000 лв. е огромна... За самото качество няма да говоря защото това купе в мобиле.де и то е от САЩ, то няма европейски купета. :) Единствения проблем за сега както казвам Джими е това да имаш доверен разбиращ човек там, да я погледн, да я купи, да оправи документите и да я натовари на контейнера. Срещо някакво заплащане разбира се. Доставката е 30-50 дни /1 месец/. Понякога дори по-малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубава е, но цената е доста висока. 2000 Civic Coupe Si DOHC Vtec мисля, че още ми дойде със всичкото под 10 000 лв. а тази от мобилето ще е около 15 000 лв. :)

продавача никъде не е писал че това купе е Si, пише че спойлера му е от Si :) или аз нещо недоглеждам :( я дай някой друг линк на 99-00 Si за 4000$ да я видим, ама да не е от морга ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Читава SI за $ 5000, 2000 година ниама да намериш. Как точно мислиш да ти излезе докарването $ 1000.00? Ако ме светнеш точно как става за тези пари направо имаш една SI от мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако мерака ти е за B16A2 в сивик купе ами купи си едно читаво от тук или от Германия сложи му Б16 и карай ще ти излезе 10-12000 ама поне ще знаеш какво му е състоянието

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Animal

Подочух, че техно теста можело да се избегне със:

Относно вноса - иди до представителството на Хонда и им кажи, че ти трябва сертификат за типово одобрение - това е за изгорелите газове - Euro 1, Euro 2...5 и т.н. Трябва да ти изкарат. Сертификата за типово одобрение, не знам как е на английски, представлява сертификат за изгорелите газове, че са годни за европейския съюз.

Някой има ли информация ? Редактирано от Animal

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес се обадихме на едно момче,дето брат му праща контейнери от щатите и 3 коли и 1 мотор е 6000$ контейнера...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е толкова лесно с колите от щатите. Има промени в законите, не само в БГ, но и е Германия. В БГ плащаш 50% по фактурна стойност (а може да си ги смятат и по шваке) (плюс транспорта), отделно колата за да се регистрира в БГ искат да мине тест, като дочух, че теста само в Германия се извършвал, но мисля, че вече има фирма и в София, която го прави. Ако пък решите да си я карате с американски табели, просто забравете. Хамър Х2 с БГ регистрация плаща 300 лв гражданска, а същия с Американски табели плаща 3000 лв на година :) ... Като цяло си струва вноса само за големите, дето вкарват големи количества коли, а и 80% от тия коли заминават за РУсия и другите страни от бившия соц блок, които не са от ЕУ. Ще дам един съвет ... не си правете сметките без кръчмаря, а първо проверете всичко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest aleves

Здравей, информация за нужните такси и данъци, които трябва да платиш при внос на автомобил от САЩ можеш да видиш на сайт-а ни.http://www.usimportsbg.com Най-общо това са:10 % мито (върху цената на автомобила + външния транспорт )Акциз ( ако е акцизна )20 % ДДС ( върху цената на автомобила + мито + акциз ( ако има ) + външен транспорт )митнически такси, транспор до порта, технотест, еко такса;

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да речем, че това е колата: http://miami.craigslist.org/mdc/ctd/812417565.html

 

Публикувано изображение

 

Как да изчисля?

 

- Колко е външния транспорт?

- Мито - 10 % върху 5 500 $ + 1 500 $ /примерно/ - 7000 $

- Акциз /колата е Civic Si, би трябвало да няма акциз/

- ДДС - 20 % върху 7000 $

- Как изчислявам

> митнически такси

> технотест

> еко такса

Редактирано от Animal

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

т.е. грешка: -Колко е външния транспорт?- Мито - 10 % върху 5 500 $ + 1 500 $ /примерно/ - 700 $- Акциз /колата е Civic Si, би трябвало да няма акциз/- ДДС - 20 % върху 7700 $ - 1540 $ - Как изчислявам> митнически такси> технотест> еко такса

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, благодарение на vesso varna /мерси колега за важното инфо/ стана ясно следното:

 

автомобил: Honda Civic Si Coupe 1999'

цена: 5 500 $

транспорт: ~ 1 500 $

мито: 700 $

акциз: няма

ДДС: 1 540 $

митнически такси:

банкова гаранция при транзит /1.5-2% от минтите сборове /броя ги 2%/ 44,8 $ - закръглям на 50 $

митнически агент: 150-200 лв.

екотакса: ~ 200 лв.

технотест: 500 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и сега да направим сметката по днешен курс на долар 29.09.2008: USD - 1.33 /справка: www.dir.bg/

 

цена: 5 500 $ x 1.33 = 7 350 лв.

транспорт: ~ 1 500 $ х 1.33 = 1 995 лв.

мито: 700 $ х 1.33 = 931 лв.

акциз: няма

ДДС: 1 540 $ х 1.33 = 2048 лв.

митнически такси:

банкова гаранция при транзит: 50 $ х 1.33 = 66,50 лв.

митнически агент: 150-200 лв.

екотакса: ~ 200 лв.

технотест: 500 лв.

репатрак от пристанище: София - Варна /понеже е по-голямо разстоянието/ 470 км. х 1.20 лв. + 20 лв. качване и сваляне - 574 лв.

регистрация в КАТ /номера ~70 лв./

 

ТОТАЛ: 12 934,50 лв. ~ 13 000 лв.

Редактирано от Animal

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...