Jump to content
pocketrocket

Някой има ли впечатления от Mitsubishi Galant 98-00 г. ?

Recommended Posts

Здравейте

Някой знае ли нещо за марката и по конкретно за този модела, че съм затърсил в кола за баща ми

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.5 V6 е страхотен мотор :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здраво в като на всяко Mitsubishi, но пък е и скъпо, иначе страхотен автомобил, адски комфортен с добра динамика, голям фаворит ми е след Accord :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest darius

Вземи му Акорд,кво друго очакваш да ти препоръчаме в този форум.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако не ви достигат парите за акорд след 98г и Митсу-то става, но митсубиши са "горящи" автомобили и едва ли ще ви понесе разхода им, единствено имат някъв икономичен 2.4 GDi Mivec двигател до колкото си спомням означението, но пък той е много капризен към бензин и особено към АГУ, така че и това не става за тук.........Скачай на акордеона и не се лъжи по предницата.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest pocketrocket

Е, на мене ми е ясно, че ще ми препоръчате Хонда :-D очаквах го, мислил съм и за Акорд ама ми е по скъп деба. Като визия обаче мицубишито е мноо добро.Кво ще рече мноо горящи ? Цифра можеш ли кажеш ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един колега, кара същото зверче, държи си го в гараж и рядко го изкарва. Вярно, събира доста погледи, обаче не си заслужава заради поддръжката и разхода, ако не си фен на марката или ако не ти пука колко пари пръскаш по колата. Единствената кола, за която бих направил компромис лично аз е 8-ма серия- Е30SCI. Иначе за всички други случаи- The Power Of Dreams :) ! Колкото до горивото- официално дават около 27 мили за галон градско, което е приблизително 11.5 литра на 100 километра. Разликата с извънградското е голяма- там дават 8 на 100 и комбиниран-9, 9 и нещо. Само дето си зависи от колата и от държавата, тъй като това са данни за държави с хубав бензин и хубави пътища, където не ти се налага да караш на втора заради дупките. P.S. Току що му звъннах (на колегата) и ми се изсмя когато му казах за 9 комбиниран разход. Не можел да я смъкне под 11 комбиниран и 13 градско, а колата уж е в изправност (поне съм сигурен, че си я гледа). Но това пак е нищо. Една колежка кара "спортна кола"- Акцентче :) , 1.6 двигателче и пак и дава 13-14 на градско. Така че пак казвам- зависи от колата и от шофьора...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest pocketrocket

Много ви благодаря за мненията колеги, много сте полезни :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...на мен този галант ми една от любимите по големички коли откъм визия много повече ме кефи от Акорда!Препоръчвах я горещо на един приятел и бях чел доста коментари за тази кола разхода на гориво не е малък което най вече отказа приятеля ми и данъка щото няма под 74 kw бензинките.Казват че имат страхотна возия и окачването е доста издръжливо двигателите са много добри и имат добра динамика от ниските обороти се усещало развъртането им

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като изключим ръдата по задните вежди, което е доста странно за 10г. кола, не съм чувал да имат проблеми. А външния вид и интериора са доста брутални, радва ме повече от акорда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато през 1995г. си търсих по-нова Хонда /защото карах Хонда/, си купих Митсубиши Галант '89 и не съжалявах! Така станах фен и на двете японски марки! Десет години по-късно 2005г. след като бях карал подред две Митубишита си търсих точно този модел на Галант, но поради митата /японско производство е/ цената му беше доста висока. Попаднах на един Акорд '99 и веднага разбрах, че това е новата ми кола! Купих я, и пак не съжалявам за избора си!

И двете марки са типични представители на японските автомобили: здрави, надеждни, с отлични мотори, хубав дизайн и т.н. По-важното е да попаднеш на читава кола. Ако избереш Галанта един съвет: не взимай дизел или 2.4GDI! За дизела се говори, че е слаб за купето и доста ги издухват, а GDI е хубав мотор, но е капризен на гориво и с по-трудна поддръжка.

Относно дизайна, Галанта е доста по-агресивен като визия ако го сравняваме с Акорд 6 поколение. Когато се появи 98г. в сайта на Митсубиши имаше един рекламен банер, който много ми хареса:

Вярно ли е, че F16 има по-добра аеродинамика от Галант?

Вярно е, но можете ли да подкарате F16 по магистралата?!?

За разхода не мога да кажа нищо конкретно, но по отношение на поддръжката не виждам големи разлики с Хонда: частите не са от най-евтините, но рядко се налага ремонт!

Пожелавам ти късмет при покупката!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...