Jump to content
Guest Wyvern

За или против сте ?

Recommended Posts

ако някой от управляващите наистина искаше да направи нещо по въпроса и тези които предлагат законите отворят и прочетат една проста темичка в един обикновен форум (например ето тази) от всичките тези идеи 100% ще се получи нещо добро

:lol: Едно отлично мнение :) За пореден път се убеждавам, че младите фенове на марката са много точни и не са ме разочаровали нито веднъж. :D Истината е, че от цялата тази дискусия се изказаха не едно и две хубави и разумни мнения, както и много такива породени от емоциите било на младостта или на други фактори. Но ако отделим емоционалните мнения ще видите, че наистина има от какво могат да се поучат нашите управници стига обаче те самите да имат по-често пряк контакт с народа си и по-често да се допитват до него, защото без народа си те са просто никой ;) Тогава наистина може би ще се взимат най-разумните решения за бъдещото на страната ни и младото поколение, защото наистина те са нашето бъдеще. Айде със здраве и ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тези, които мислят законите, ги мислят така че те да бъдат елементарни, което за тях е добре, но за НАС не е! Това да промениш един закон и да го направиш по - строг е най лесното и евтино решение, но в никакъв случей не е най качественото, така проблема не се премахва а се притапява, но приченителите на проблема си остават. НЯМА да видим едно разумно решение, не само в закона за движение по пътищата, а във цялата управленска система.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък имам малко по-различни мерки, които са също толкова безумни, но според ще решат по-добре проблема:1. До 21 години нямаш право да караш кола над 100 коня.2. До 26 години нямаш право да караш кола над 150 коня.3. За кола над 150 коня, трябва да имаш висше образование или 12 години стаж като шофьор.Или по-простата алтернатива - така нареченото административно наказание:1. Минаваш на червено - полицаят те спира, избива ти 2 зъба и те прави син около очите.2. Караш с превишена скорост - полицаят те спира, избива ти 2 зъба и те прави син около очите.3. От лента само за завой, продължаваш направо - полицаят те спира, избива ти 2 зъба и те прави син около очите.4. и така нататъкТака хем по-бързо ще се научат гамените да спазват правилата, хем ще ги разпознаваме отдалече.

Това е най-глупавото нещо, което някога съм чел. А и не разбирам защо под млад щофьор трябва да разбираме само хлапаци на 18-19 години. Аз познавам много хора, който взеха книжки след 30 годишна възраст пък и от 23 до 5 часа движението е доста по-спокойно от да речем между 14 и 22. Абе все пак живеем в държавата на простотията, така че ......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквито и мерки да се вземат няма оправия. Дори пътищата да ни ги направят както в цивилизована европейска държава пак ще стават птп-та. Проблема е в манталитета ни!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е в манталитета ни!

И това е вярно,но манталитета ще го оправим,ама пътищата не.Просто няма държавници,а лигави посрани политичета,подчинени на разни висши полицаи...и генерали!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък викам на хората от 20 до 35 години да им се забрани да карат денем И нощем без придружител инструктур, защото не бръснат правилника за слива, и защото се мислят, че като карат от 2 до 17 години вече са хванали Бог за шлифера. Глупост е целия закон, както е глупост и цялата политическа система в България. Наистина, 800лв. за превишена скорост и гледай тогава как ще караш повече така... но събирането на глобата да става пред камера, и да е задължително... пуста работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко извън темата е обаче всеки пише как глобите за превишена скорост трябвало да станат по не знам си колко милиарда лева и едва ли не ако превишиш с 30 км да получаваш доживотен затвор а недаи си боже с 50 км направо на електрическия стол.Вие винаги ли карате с позволеното ???? Замислете се малко все пак тия глоби ще се отнасят както и за малоумниците които карат с 120 в града така и за тези които карат с 70-80 като мен предполагам и като вас (разбира се това не ми е долна граница на скоростта и не карам постоянно с толкова обаче доста често ми се случва)Още един пример.В България има 3 (поне за толкова се сещам) автомагистрали на които е позволено да се кара с 130 км/ч , а има куп други пътища с по две платна в една посока и на тях по закон трябва да се кара с 90 когато няма допълнителни ограничения, а има и места с по 50 км/ч в някои крайградски райони. :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оп, аз карам ТОЧНО в ограничението, плюс-минус 3км/ч. :P Затова пиша, че трябва да се повишат глобите, защото аз няма да ги плащам ;) Вярно, ако сложат гигантски глоби за минаване на жълто може и да ми скъсат шушоните.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колегиаз съм и ЗА, и ПРОТИВ меркитекакво значи "млади шофьори"?- аз например съм изкарал книжка на 22-23 години (не съм карал до тогава), а имам кола, когато станах на 30 (сега съм на 32)...И понеже трябваше тепърва да се уча, и поради липсата на опит- направих произшествие по моя вина (аквапланинг в една голяма локва- и ударих изпреварваната от мен кола), слава Богу без никакви пострадали.Независимо от възрастта, всеки допуска грешки- никой не е застрахован, ако не е ВНИМАТЕЛЕН и не спазва ЗДПЗА съм за големите глоби- защото на Българина бръкнеш ли му дълбоко в джоба- би могло да има и положителен ефект.За пътищата: че кой има сметка да имаме Европейски пътища ?- в мътна вода се лови най- много риба- целта на политиците ни е да няма никакъв ред и законност в тази държава, а да има КОРУПЦИЯ и почти всеки има чуство за безнаказаност и си прави каквото си поиска, а ние искаме Европейска държава.... За какво говориме въобще :thumbs1: ...

Редактирано от JoroHondata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

така е съгласен съм с колегата JoroHondata. За този аквапланинг трябва да се сърдиш не тия които правят пътищата, защото в нормалните държави няма езера по пътищата, върху които ПЛАЩАМЕ за да се движим.

Редактирано от bat_gogo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и да въведат този закон ще има гъзарчета, които няма да го спазват. Законите са за балъци като мен, които си плащат данъците и глобите. А дупенцата, които мама и тате ще ги измъкнат без проблем правят каквото си искат. За справка- 17-годишен путьовец има нам-си-колко глоби за шофиране без книжка, куките го хващат, че говори и по телефона докато шофира. Спират го да му направят акт, а майка му идва и им се нахвърля. Каквито и закони да бъдат приети в тази държава винаги ще има хора, които са над тях. Жалка работа :P !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги то винаги ще е така.. и винаги ще има таквиа дето ще си карат бързо и няма да ги глобяват...ама помислете си примерно с въвеждането на строги глоби за превишена скорост (то не че сега не са +30км и ти взимат книжката) ако от тая работа се претотвратят 100 инцидента годишно и 10 живота годишно дали няма смисъл?кво от това че аз или вие ще караме с 20км/ч по бавно като еди колко си човека няма да загинат заради превишена скоростпък и те масовите катастрофи особено напоследък стават все с младежи дето или нямат книжка или току що са взели такава и се втурват с някое БМВ да взимат завоите с бясна скорост... незнам защо ама поне половината смъртни случаи са сигурно с такива коли. дали заради тва задно все излитат от пътя нз ама е факт. и тва с конете спрямо стажа също е логичноно глобите ще ни оправят и тва е :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм твърде против този закон ако един млад шофиор не практикува вечер като стане на 25 ли колко иска закона по добър шофиор ли ще е вечер :P :P :P :P един моя приятел ми е каза следното" шофиор и к**ва не се научават , те се раждат такива "та мисълта ми е слеедната че тези диваци по улицата който не йм е бензина в кръвта и се перчат щото някой и казва "не ли те е срам изпревари те тоя едикой си"или мамини синчета който зели книшките (купили) и вече си мислят че са състезатели от НАС КАРта ако си мислят нашите депотати че с този закон ще оправят нещо жестоко се лъжат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

един моя приятел ми е каза следното" шофиор и к**ва не се научават , те се раждат такива "

Та точно свястен, предвидлив и дисциплиниран шофиор или к**ва се става със стаж и внимание:P Викат "НЕСТАВА САМО С ЯДЕНЕ"... и са прави хората:PИ аз нямам 25 примерно, но нямам против да ми забранят да карам след 23 часът. Нека има и такива закони! Преди 2 дни снатах свидетен на "лапе" взело книжка преди 2 седмици отнесе една мантинела, щото му правело кеф да дърпа ръчна с 30 км/ч. Ми ако ме срещне на улицата този?!?!?!?!?!?!??!?!?!?! :P :P :) Редактирано от jamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

един моя приятел ми е каза следното" шофиор и к**ва не се научават , те се раждат такива "

Та точно свястен, предвидлив и дисциплиниран шофиор или к**ва се става със стаж и внимание:P Викат "НЕСТАВА САМО С ЯДЕНЕ"... и са прави хората:PИ аз нямам 25 примерно, но нямам против да ми забранят да карам след 23 часът. Нека има и такива закони! Преди 2 дни снатах свидетен на "лапе" взело книжка преди 2 седмици отнесе една мантинела, щото му правело кеф да дърпа ръчна с 30 км/ч. Ми ако ме срещне на улицата този?!?!?!?!?!?!??!?!?!?! :P :P :P
ми добре ти като си под 25 години да ти забраняват ОК млад шофиорами аз познавам хова който на 40 години взимат книшка за тях какво !?!та за този с мантинелата дето обича да дърпа ръчната с 30 км/ч по горе споменах за тях мамините деца който имат някой лев повече в джоба и си мислят че са хванали господ за т***ците според мен депотатите не си гледат работата и не гледат как да оправят държата ни малко от малко а точно обратното те малко по малко е разваляттова е моето мнение :) Редактирано от Velicko_ko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Величко... май само за к***и и за мамини синчета хванали господ за т.... говориш.ДЕПОТАТИТЕ няма да оправят некадърниците, мизерниците, и недобросъвестните с книжка по пътя!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Величко... май само за к***и и за мамини синчета хванали господ за т.... говориш.ДЕПОТАТИТЕ няма да оправят некадърниците, мизерниците, и недобросъвестните с книжка по пътя!

И аз това изкам да кажяЕто че дойдохме на едно мнение :P:P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе общо взето и това няма да помогне хората на запад имат по добро решение за младите шофери просто застраховката им е безумно скьпа и с течение на годините и опита намалява цената .ЗА сьм но не мисля че ще помогне

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а и проучване в англия сочи че не младите шофери ами по вьзрастните такива правиат повече инциденти (пенсиите)цитирам TOP GEAR

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на запад шофиране се учи в училище като редовен предмет и шофьорите им имат доста повече опит от нашите които карат по 30тина часа,че някои и вьобще не карат даже. Е това е решението сякаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А добър вечер ;).По темата-знам ли и аз...Хем съм за,хем съм против.Ще попитате защо?:)Ми да вземем пример мамините синчета дето карат собствени или родителски скъпарски возила-Жипове,бегачки и т.н.На такъв с кеф да слезнеш и да му откачиш такъв шамар че да му се отвинти главата, за да се научи че в близост до училище,детска градина и в населено място по принцип не се кара със 120км само и само да впечатли с въртене на гуми и вдигане на прахоляк, мацки дето хихикат тихичко и си викат "Ей го ма Муци, ах колко е сладък:)".От друга страна пък си мисля че добросъвестните ще имат повечко поле за изява нощем.В смисъл по-ненатоварено движение да не кажа нулево.Не говоря за състезателите, а за обикновенните доборсъвестни младежи (колкото и да са малко) които се взели книжка наскоро.Все си мисля че практиката учи.Както в задръстване най-лесно се учиш да потегляш,така си мисля че и на по-спокоина атмосфера човек ще се ошлайфа по добре в шофьорлъка ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А според мен темата е безмислена, защото каквото и да мислим на ония в парламента им е през ... за нащо мнение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

истината е една: внимавай, защото миг невнимание...

Цял живот мъртъв :P .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересна тема. Подобни мерки за младите шофьори според мен не биха имали ефекта, който така наречените "управници" искат да постигнат или искат да накарат избирателите да си помислят, че искат да постигнат. В тази държава на 95% от управниците им е през оназ работа какво се случва, защото те само гледат да лапат пари и никой да не им търси сметка за това. Корупцията е единствения проблем, с който трябва да се борят и ако се справят - под справяне имам предвид да се намали значително (премахването е невъзможно в нито една държава), ще има смисъл увеличаването на глоби и други санкции. Докато законите не значат нищо за управниците и за хората с много пари (странно защо ли тези две неща до голяма степен имат нещо общо - скоро да сте виждали беден управник?) нищо друго няма значение. Закона е създаден за да се спазва от всички, не може да има хора, които да карат с 140-160 в населени места и да им се разминава като платят 50-100 лв на тъпия полицай, който си гледа само собствения джоб, защото всички така правели, без да се замисля, че по този начин създава проблем в национален мащаб.

България би спечелила много като държава ако някой от управниците разучи методите за справяне с корупцията и успее да ги прокара някак.

Аз също карам бързо понякога, но винаги се съобразявам с обстановката и движението. Съгласен съм да спазвам правилата само ако важат за всички. Простия начин да се усети разликата е, когато бай х.й спре да ме задминава по магистралата със 180 с изгнил форд ескорт 84та година или пък с 250 с мерцедеса с-класа, но за съжаление мисля, че ще минат много години докато/ако въобще успеем да заприличаме на европейска държава. Там имат високи глоби - ок съгласен съм, но насреща шофьорите получават коректност от органите на реда, перфектна пътна мрежа и какво ли още не. Въвеждането на големи глоби в нашия случай ще доведе до прилагане на тези глоби върху обикновения човек, който се е отпуснал и е вдигнал 70 в града, а големите батковци ще продължат да си режат бмв-тата без да им пука от нищо -> 50-100 лв за подкуп ли? или пък 500 лв глоба? а това са ми парите за закуска днес дреме ми на .....

Катастрофите няма да намалеят докато не се намали корупцията в значителни размери. Конкретно в сектора на органите на реда, а ако искаме да се оправим като държава - и в другите сектори.

Камерите + автоматична система за честитки може би ще решат до известна степен този проблем в града - очаквам с нетърпение намесата на Биг Брадър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е интересна. Като участник в движението вече 17 години /от тях първите 8 само на мотор/ забелязвам , че никога поредното "изпълнение" на пътя не става самостоятелно - то винаги се провокира от нечие его , обикновено има и някаква почти основателна причина към текущият момент - осъзната или не от нас , шофьорите - може да бъде дума , действие , мисъл .... които ни изглеждат толкова важни за конкретният момент , че извършваме действия за чиято цена нямаме време (а и желание ) да помислим. Дъщеря ми е вече на 18 години, все още няма книжка - три пъти я късат на кормуването - притеснява се от всеки непознат и познат в колата , има навъртени към 3500 - 4000 км. самостоятелно шофиране извънградско /без трафик/ и 130-150 часа полигон в мое присъствие за около 9 месеца. Подкрепям идеята за "придружител" в автомобила - и съм убеден , че това спомага да не става "блондинка" на пътя - "Днес съм толкова руса , че и жените шофьорки път ще ми правят..." Припомнете си как се научихте да плувате , защото плуването е като шофирането - хвърлиха ви веднага в дълбокото , след като ви обясниха какво трябва да правите , или повтаряхте едни и същи движения докато добиете увереност за самостоятелен рейд ? И как знанието , че е дълбоко - трафика в града - не ви разрешаваше да се отпуснете и наслаждавате на свободата , която дава това ново умение. Стряскащо е да видиш /особено като млад шофьор / поредната катастрофа и да осъзнаеш какво и защо се е случило на някой непознат днес , а през някой от утрешните дни може би на близък или ще се случи дори със самият теб - тогава ЗАПОЧВАШ да мислиш и правиш оценка на другите около теб. Но с каквато мярка мерим околните - с такава СМЕ ИЗМЕРИЛИ ПЪРВО себе си и със същата такава РАЗРЕШАВАМЕ да ни премерват ...Защо в курсовете за кормуване не се включва и посещение на местопроизшествие ? - всеки мислещ след присъствие ТАМ ще има възможност за размисъл, а като наказание считам , че ще е по-ефективно от парична глоба и по-справедливо към при евентуално извършено нарушение . Но това да се отнася само за мислещите пътуващи същества. А за живеещите поредният ден блажен ден каквото и да се направи- случката ще е само нов повод за самоизтъкване или просто повод за весел разговор - въпрос на самосъзнание и възпитание.Младите шофьори , неделни шофьори, не практикуващите редовно / но с книжка/ - не можем да ги опазим на пътя - дори самите ние трудно се опазваме. Основното правило на пътя си е -"не пречи на другите , за да не ти пречат и те".С няколко думи - ВСИЧКО СИ ЗАВИСИ ОТ ЧОВЕКА , а ЧОВЕКА - това сме самите ние - непостоянни като настроения , често агресивни или твърде спокойни , но твърде често СЪЗНАТЕЛНО НЕАДЕКВАТНИ към конкретната обстановка , без значение , че от нея ни зависи живота . Например - това СА ВСИЧКИ ВЕРОЯТНОСТНИ СЪБИТИЯ И ТЯХНАТА РЕАЛНА, МАКСИМАЛНО ВЪЗМОЖНО ИЗИСКВАНА ЦЕНА за ОПРЕДЕЛЕН ПЕРИОД ОТ ВРЕМЕ. Просто законите и правилата служат само за едно единствено нещо - да бъдат спазвани. И ако всички , ама всички се противопоставяме на нарушенията - дори и да са от самите нас - те може и да изчезнат.Кой би си направил умишлено кефа с нарушение при условие , че знае , че е наблюдаван от всяка кола , камера , радар , .....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) Колега, на всякъде хората се обаждат като видят някой да нарушава закона, но има на кой да се обадят и винаги виновния го спират и му пишат акт. Тук полицаите като те видят със собствените си очи ако си някой тузар няма да те спрат или ще те спрат само, колкото да изкарат някой лев... Това е проблема, няма на кой да се обадим, а като едни могат да не спазват закона всеки си казва - тоя може а аз не, така ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...