Jump to content
ShEfA

Наклон напред - колата върви обратно на него

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

А, видях го. :)Винаги ми е изглеждало като спускане идвайки от Банкя.

Редактирано от Ивайло Петков

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веси, като земемер не би трябвало да разполагаш с топографски карти на които да личи посоката на денивелацията?http://web.uni-plovdiv.bg/vedrin/index_en.html тук има стари руски карти с не много добро качество обаче..

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да повярвам докато не го видя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм бил на такова място и след доста чесане на главата и излята бутилка с вода на земята, се оказа че си е зрителна измама...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1369992537[/url]' post='1057350977']Веси, като земемер не би трябвало да разполагаш с топографски карти на които да личи посоката на денивелацията?http://web.uni-plovd...n/index_en.html тук има стари руски карти с не много добро качество обаче..

Еди, картинката, за която питаш е на стр. 7 от темата. Ако мястото, за което говорим е след Вердикал, а не Дъбрава, мога да актуализирам картинката. А що се отнася до линка, картата на ВТС, макар и с руска топонимия е страхотна. За динамични територии е остаряла, но това за мен е карта, която която ползвам доста често. До ден днешен в България, за мен, няма по- информативна карта, говоря като универсалност и разбираемост и подробност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека и аз да кажа нещо по въпроса.

Аз съм от Стара Загора и много добре познавам феномена по пътя към Дъбрава.

Имам специален постинг посветен на този феномен с доста снимки, които недвусмислено показват действителността. Имам и заснет филмов материал но не съм го обработил. Идеята ми е да го публикувам в youtube. Впрочем там има много клипове посветени на този феномен. За тези които искат да ги видят нека в търсачката на youtube запишат gravity hill.

А ето и линк към моя постинг

http://pitagorid.blog.bg/turizam/2014/03/24/misterioznata-quot-gravitacionna-quot-anomaliia-krai-staroza.1250728

Според мен този феномен е чиста зрителна измама. Нищо свръх естествено няма. Истината я показа както нивелира, така и GPS и опитът с водата и търкалянето на разни цилиндри. Колата пусната по инерция на пук на това което "виждаме" се връщаше обратно срещу баира. Изумително е.

Имам и топографска карта на района на Аязмото (за туристическо ориентиране) в мащаб 1:10000. Фрагмент от картата има и в посочения постинг. Ако влезете в картата на Google можете да се поразходите до мястото с Google street view (жълтото човече).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да вметна тук, в тая интересна тема, колегите от София дали са забелязали, като се спускаш по Черни връх, от Н. Въпцаров към Paradise center, като спреш на място и пуснеш спирачката колата не тръгва, а стои на едно място сякъш е равно? Поне на мен там ми изглежда спускане, а съм го пробвал доста пъти и действително колата не мърда :) Мисля си от релсите за трамвая да не е нещо или пък и там е равно ?  :biggrin:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги явлението го има по цял свят, даже има екскурзии до такива места в Турция предполагам и в други държави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да вметна тук, в тая интересна тема, колегите от София дали са забелязали, като се спускаш по Черни връх, от Н. Въпцаров към Paradise center, като спреш на място и пуснеш спирачката колата не тръгва, а стои на едно място сякъш е равно? Поне на мен там ми изглежда спускане, а съм го пробвал доста пъти и действително колата не мърда :) Мисля си от релсите за трамвая да не е нещо или пък и там е равно ?  :biggrin:

Провери си спирачките да не задържат :whistle: Там наклона е доста сериозен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно е бил опънал ръчната :D  :robot:  :robot:  защото колата си върви стабилно там 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:tooth:  :tooth:  не, не. Не задържат спирачките, на края преди светофара си тръгва колата, просто преди това неще и то не един-два пъти :) Днес ще минавам от там пак и ще пробвам :zen:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ето и клипа за аномалията край квартал (село) Дъбрава край Стара Загора

http://youtu.be/d_2oYM_8TTA

Редактирано от pitagor

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...