Jump to content
DuMuTkO

Проблем с новата ми Хондичка

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте, колеги, преди 1 седмица си купих Хонда Сивик 1,4i 97', но ми направи впечатление че на 5-та скорост е страшно спъната. Пробвах я на старт - от 1ва до 4та си върви супер, ускорение, всичко смятам че е ОК, но като включатая 5-та и умира. Включвам примерно 5-та на 120 и ускорява до 130-140 и не иска и не иска повече. Максимално успях да направя 160 и то на 4-та. Някакви идеи откъде може да е проблема??

Редактирано от DuMuTkO

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още като я купих смених масло и всички филтри, но за жалост не се оказа това проблема, а иначе следващата седмица ще ходя за смяна на агренаж и ролки - стандартната процедура, но едва ли е от това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямаш проблем :D 5-та е икономична ... 75 коня ли ти е количката ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но пак ми се струва ненормално това. Примерно един приятел с Митсубиши Колт пак 75 коня удея 190 на магистралата, а моята Хонда просто не иска ... ? Затова си мисля че има някакъв проблем с нея, но се надявам да греша :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

митси колт е доста по-леко от твоята хонда :D споко, всичко е нормално. ако искаш можеш да използваш търсачката и да видиш колегите които са с твоя двигател как са си го направили 90кс. става лесно до колкото си спомням, някаква гарнитура само се сменя с по-голям отвор да влиза повече въздух ... или се разширяваше отвора ли, не си спомням. потърси, има я темата. успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, мисля че грешиш, защото въпросният Колт е 98' и тежи приблизително колкото Хондата, а ти мисля че се бъркаш със старите Колтове които са по 900 кг. И все пак ми се струва ненормално да не мога да вдигна 160-170 на 5та ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля е дискутирано и наистина колеги твърдяха че 5-а с 75кс двигателя е икономична. Натисни на 4-а до прекъсвач :D или най-добре си смени гарнитурката за 15кс отгоре :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля е дискутирано и наистина колеги твърдяха че 5-а с 75кс двигателя е икономична. Натисни на 4-а до прекъсвач :D или най-добре си смени гарнитурката за 15кс отгоре :D

Каква е тази гарнитура?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Отгоре в този подфорум има тема " Полезни технически теми, потърсете първо тук ;)" - http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=7390А в нея * 75->90кс за Д14 двигателите на 6ген сивик

Редактирано от Restless

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имаш проблем това не е нормално да знаеш.на 5-та трябва спокойно да си набира все пак е сивик не голф или опел.ходи в бултрако да ти сменят ремъка и да я закачат на стенд после ги накарай.Работят и с неоригинални части ако те притесняват техните цени..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...