Jump to content
Guest pesho2

Старо масло

Recommended Posts

Guest pesho2

Току-що бях сменил маслото на предната кола (Голф, какъв срам!) - Кастрол, не помня черен ли беше или бял и й се случи случка и преди да я продам, го източих. Беше карано е с него една седмица само. Понеже беше година 2003, мога ли да го сипя в Хондата сега?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току-що бях сменил маслото на предната кола (Голф, какъв срам!) - Кастрол, не помня черен ли беше или бял и й се случи случка и преди да я продам, го източих. Беше карано е с него една седмица само. Понеже беше година 2003, мога ли да го сипя в Хондата сега?

Неееееее.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее колега то да не е вино бе колкото повече стои по-хубаво да става. Хвърляй го (не в канала) и си купи ново масло. Не се излагай за 50 лева.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за съжаление и маслата имат срок на годност ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Имам приятел доставчик на масла...та тои ми каза че едно масло, дори само да е разпечатано, без да е наливано в двигател, е годно за работа не повече от 2 години.

Редактирано от chopper1969

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обратното можеше да направиш- от хондата в голфа, ама сега, не! По повод на изхвърлянето, ако не в канала, къде???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дръж си го, няма смисъл да го хвърляш, ама не го сипвай в мотора. поне не на тая кола. иначе ако имаш някой познат с москвич или лада, можеш да му направиш услуга и да му го подариш срещу 2-3 бири :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслата имат срок на годност, а веднъж разпечатани започва тяхното окисляване. Да не говориме колко мръсотия и стружки е отмило от голфовия мотор. Съвет - не го слагай в хондата, а го дай поне на някой сиромах с москвич/жигула - те са и по-непретенциозни към масла и замърсяване на двигателя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обратното можеше да направиш- от хондата в голфа, ама сега, не! По повод на изхвърлянето, ако не в канала, къде???

Ами където му е мястото, обратно в тубата и за рециклиране. Така се прави по принцип не знам за България искрено се надявам някъде да ги събират и рециклират. Предполагам знаеш че използваното масло (пък и новото) е отрова затова не би трябвало да се изхвърля в канала защото е много вероятно после да си го пиеш. В момента живея в Англия тук глобата за изхвърлено масло е 20 000 паунда и 2 години затвор и най-важното следи се затова.Извинявам се за Off-topic-а ама ми писна да гледам огромни маслени локви само щото всеки изхвърля където му падне

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хвърляй не се чуди

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, благодаря на всички за отговорите. Прави сте. Закривам темата и може да ми помогнете с отговор в раздела "Car audio".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...