Jump to content
jamo

Civic 6 хеч странно скърцане

Recommended Posts

Здравейте колеги!От около 2-3 седмици се появи нещо много странно, и доста дразнещо. Когато карам по паваж през неравности или просто увелича музиката повече в задните кори там където са говорителите се чува странно и много дразнещо скърцане на пластмаса. Не го прави постоянно и немога да разбера от какво е точно. Първо почна от едната страна сега от време на време си прискърцва и от двете едновременно или едно по едно ;)Няколко пъти махам капака, но ненамирам нищо нередно, подложих шайби на 2 болтчета дето си мислех че нестягат достатъчно но не е това. Днес за 4-ти път махах пластмасата да гледам и преди малко отново чух тоя дразнещ звук... Моля някой ако се е сблъсквал с нещо подобно да каже какво да правя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери там където пластмасата на която се слага колоната се хваща за метала на колонката има едни пластмасови които ако си с по тежки колони се измъкват или чупят. То стана баси обяснението...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре дошъл в клуба. :zen: Аз имам съвсем същите звуци и тази седмица ще разглобя целите кори и ще слагам изолация. Тамън ще видя от къде идва

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как преборих скърцането:-задната кора има 4 жлеба в които ляга,увивате с дунапрен или изолация за прозорци самозалепваща и т.н.-колоните задължително се уплътняват с дунапрен и се проверяват за луфт.-задната врата има 4 тампона които се навиват,поиграйте си с тях,не надигайте задната врата,повече скърца,по скоро е пуснете да легне до дупка и тогава уплътнете с тампоните.-леко грес на пантата на задната врата.-проверка на всички копчета държащи пластмасите.Това е от мен,дано съм бил полезен :spoko: !

Ето това е точния отговор!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз се съмнявам че ми скърца едната от белите пластмаси на които са фанати задните колани но няма как да знам преди да маана сичко в събота. Ще гледам за взема изолациика и направо слагам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен беше от щипките които държат корите на колоните.....бяха се измъкнали , и понеже, аз колони там нямам, ги доизмъкнах и ся е ОК

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги вчера за 5-ти път мисля разглобих задните две кори.. Уплътних ги навсякъде където е възможно, че чак едвам ги сложих на мястото им и си помислих че проблема е решен... УВИ :lol: скърцането си го има :unsure: Май проблема е в кората в която влиза коланът, просто невиждам откъде другаде, но там незнам как се сваля да не счупя нещо и май ще си остана със скърцането... :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега jamo ,

както бяха писали по-горе направи следния опит:

като се разскърца най-силно спри, отвори багажника и покарай 20-30 метра с отворен багажник

аз какво ли не разглобявах докато един ден случайно пробвах тая техника и спря да скърца..

явно е някое от уплатненията на багажника.. пръсках ги с една смазка за гуми, но пак си скърца

поне вече знам от какво е и ще трябва скоро да ги сменя всичките

успех ! :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен се оказа горната пластмаса на багажника. От едната страна беше хлабава и скърцаше много приятно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...