Jump to content

Recommended Posts

Може ли някой да ми даде съвет какъв размер джанти и гуми ще е най-добре да сложа на моята кола, която е Д13Б2. Имам 2 гуми 185/55/14`, но още не съм си купил джанти. Не е проблем да си взема нови гуми ако тези 2те не са подходящи. И се чудя дали да вземам 14` джанти (сега съм с 13), и дали ще намали мощността на иначе така мощния ми автомобил :o. И за гумите дали да са на 55 или по-високи да сложа? Разгледах калколаторите, които се предлагат в и-нет за пресмятане разликата от нав и стар размер гуми. Сегашните ми(зимни) са 175/70/13` и разликата с 185/55/14` е 16мм. Някъде дават тази разлика за допустима, някъде не.А разликата с 195/50/15` е 1мм :), но предполагам, че чак 15` няма да е много удачно да сложа. За това се опръщам към Вас за съвет. Благодаря ви предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш възможност не виждам защо да не сложиш 15'

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли много да ми укоцее колата с 15`? Все пак е 1.3. А и разхода няма ли да се качи? Мен единствено това ме притеснява за това и питам. Иначе мога и 17` да сложа :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчеетаа, казвайте кви гуми да слагам, че много жега стана и зимните заминават, пък са пушки :rolleyes:.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не му мисли - слагай 15" на 50. Аз карам с 195/50/15 d13b2 няма ядове и съм доволен. Показанията на скоростомера няма да се променят ако на 15" джанти сложиш гуми на 50. За пъргавината незнам защото откакто съм я взел я карам така не съм карал с по тесни гуми така че няма да спориме с колегата по-горе дали лъжа :rolleyes: Доволен съм и от вървеж и от всичко. Все пак е Хонда! :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не му мисли - слагай 15" на 50. Аз карам с 195/50/15 d13b2 няма ядове и съм доволен. Показанията на скоростомера няма да се променят ако на 15" джанти сложиш гуми на 50. За пъргавината незнам защото откакто съм я взел я карам така не съм карал с по тесни гуми така че няма да спориме с колегата по-горе дали лъжа :) Доволен съм и от вървеж и от всичко. Все пак е Хонда! :)

Колега изпробвай я някой път и с 13 ки -ще останеш мн изненадан колко ти върви колата:) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само аз ли не намирам разлика при мойта в зимни 175/70/13 и летни 195/50/15 :)става само по-стабилна...е и разхода дига,но в пъргавината няма никаква разлика :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само аз ли не намирам разлика при мойта в зимни 175/70/13 и летни 195/50/15 :)става само по-стабилна...е и разхода дига,но в пъргавината няма никаква разлика :)

С 1 мм. разлика в диаметъра - нормално. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dundeeee

Абе при тези цени на бенза и разхода не е за пренебрегване :). Тук ми попаднаха едни 14` джанти така, 4е май на тях се спирам. Гуми или 185/55 или на 50 ще сложа. И така...Благодаря на всички за мненията и препоръките, наистина ми помогнахте в избора :)!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си намерил 14-ки слагай тях. За твоята кола ще са добре, но гумите нека да са ти 185/60 за да нямаш разминавания и да влезеш в някакъв стандарт :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dundeeee

Да де на 60 :unsure: грешно съм написал 50 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest rulemaker

Щом си намерил 14-ки слагай тях. За твоята кола ще са добре, но гумите нека да са ти 185/60 за да нямаш разминавания и да влезеш в някакъв стандарт :)

:unsure: това си е точният размер за 14".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Zapry

А някои може ли да ми каже точните данни на джантите, че не знам какво да търся? (междуосоворазстояние?)Honda Civic ej9 1,4 75ps

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dantes

междуболтово разстояние: 4x100mm. централен отвор: 56mm.офсет: 35...38 (в този диапазон някъде)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Zapry

Благодаря за бързият отговор! :blink:А ЕТ 45 какво означава?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ЕТ 45 какво означава?

Точно това е офсета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още веднъж благодаря, и извинявайте ако въпросите ви се виждат тъпи, но наистина не разбирам почти нищо от автомобили.:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... но наистина не разбирам почти нищо от автомобили.:)

И аз преди половин година нищо не разбирах (не ми се налагаше, защото нямах автомобил), но с повечко четене тук там някои неща се поизясняват, а за други си има специалисти.Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...