Jump to content
Big Blonde Wolf

Хонда пак в музиката

Recommended Posts

http://www.dnes.bg/article.php?id=51547Honda продължават да се гаврят с технологиите - тоя път научиха ASIMO да дирижира оркестър. Виждал съм го да носи кафе и да разглежда музеи....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest greenex

Сега остава да го сложат в Хонда и да стане "хонда кара хонда" :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Morridina

Дамм.. вместо да го дадат как разчиства останки в търсенето на оцелели след земетресение в Китай.. примерно..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest HondaFanatic

Е вие пък , не нападайте АСИМО така.....не забравяй че това е РОБОТ...научиха го да ХОДИ по равен терен и да качва стълби,но незнаеш за какво става въпрос да ходип по останки.....опитай се ти да ходиш по неравен терен без да си огъваш ходилото....така че ИМА ВРЕМЕ ЗА ВСИЧКО

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко по малко ще има повече реализации. Другите са по назад. Не съм чул за сега за робот Фолксваген. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза Стефан Милев....все още няма Фoлксваген диригент :lol:и наистина като си мислите че робота може да ходи перфектно....пробвайте се вие да вървите по неравности....без да си огъвате ходилото......на мен ми се струва невъзможно :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Бе дирижирането е лесна работа ... ходенето вече е усъвършенствано, че и на по-сложни изпълнения преминават ...

Това е доста старо, роботчетата не са Асимо, но факт - танцуват, хореографията и цялото това нещо е напълно реално, гледал съм и "The making of..."

 

Иначе Асимо и аз много си го тача, но съм далеч от мисълта че някой ден ще си имам един такъв хай-тек "домашен любимец". :rolleyes:

 

п.п. Някъде бях гледал и едно четирикрако ....... НЕЩО, което ходеше и по неравности и през вода, дори човек го рита с крак от упор, то залита, но запазва равновесие и не пада, а продължава напред ...... само че не мога да си спомня къде го бях гледал да му се не види. :rolleyes:

Във въпросният линк беше също и Стенли - първият изцяло роботизиран автомобил - победител във презпустинно безпилотно състезание, който е VW Touareg ! (@Stefan & HondaFanatic : не е диригент, дори по- :unsure:)

 

На който му е интересно и му се занимава да разръчка гугъла с ключови думи : stanley, touareg, winner, DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency - хамериканска работа :rolleyes:) и разни подобни...

 

п.п. Има обаче една главна разлика ... Асимо си е разработка на Хонда, докато Стенли е "тунингован" вариант - при това от външни лица, участници в конкурса. :rolleyes:

Редактирано от kalmara

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Идеята ми беше ... това за земетресенията,.....когато имаш възможност следвашия път...пробвай се да ходиш по такива останки ...без възможност да си "извиеш" ходилото според неравността...

Редактирано от HondaFanatic

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

калмара - тва НЕЩО е Big Dog Robot - зверски стабилно...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

калмара - тва НЕЩО е Big Dog Robot - зверски стабилно...

лелеее, това ако не беше толкова грозно и не бръмчеше така тъпо, бих приел че е живо, име брутални алгоритми за запазване на равновесие !подобни движения съм виждал само от животни или хора !Star Wars се завръщат ! :P Редактирано от CryoGen

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

калмара - тва НЕЩО е Big Dog Robot - зверски стабилно...

Точно за него говорех! !!! Както забелязвате на края и на този клип има логото на DARPA. :unsure:п.п. Тука го има и факта за "изкривяването на стъпалото след земетресения" .... (ако правилно съм разбрал кво точно представлява това :unsure: )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kalmara имам на предвид че човешкото стъпало е гъвкаво,за разлика от твърдото стъпало на робота......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...