Jump to content
khbhy

Dunlop Sp Sport Fast Response - мнения?

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

От 1 седмица ровя из нета и разглеждам кви ли не тестове и всеки ден си харесвам различни гуми ама май ще се спра на тея.Някои има ли мнение по въпроса?Ако мислите че има по-добри или че тези са кофти пишете :angry: Щях да вземам Yokohama Parada Spec-2 ама няма тоя размер :angry::angry::rant: Ето и какви са резултатите от тестовете:clickПритеснявам се да няма известно количество реклама в тея тестове :dry: ПС: Размера е 195/65 R15 и не ми се дават повече от 200 лв на гума.ППС: Няма да казвам каква кола карам че никои няма да ми отговори :ppp:angry:

Редактирано от khbhy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest speedy gonzales

аз сега съм с Dunlop Sp Sport 01 и съм много ама много доволен.колата седи като залепнала за асвалта.аз ги взех за 121 лева при размер 185/60/R14 със скоростен индекс до 210 км/ч.това е от мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз бих ти препоръчал да погледнеш по-скоро тук. В случай, че не знаеш немски виж показанията на всички тествани модели гуми в таблицата, линкът за която се намира където пише "i Alle Reifenergebnisse im Überblick: Tabelle".

Редактирано от ivoto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси иво. Това беше полезно :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега. Ще взема отношение по въпроса, по простата причина че до скоро бях търговски представител масла и гуми и една от предлаганите от нас марки гуми бе Дънлоп. Та по въпроса - за Дънлоп мога да дам само суперлативи (говоря за по-сериозните им модели за леки автомобили като SP Sport 5000, SP Sport 01, SP Sport 9000, SP Sport Maxx) - изключителни гуми, може би оставащи малко в сянка в сравнение с Michelin, Bridgestone, Goodyear, Pirelli, но неотстъпващи им по нищо според мен. Моделът им Fast Response, макар и по-нов е малко "крачка назад" в сравнение със Sport 01 според мен, но това въобще не означава че е лоша гума. Моят съвет е да заложиш на Sport 01 - асиметричният им протектор гаси шума при движение, осигурява добро следване на зададената траектория и защита от аквапланинг и не на последно място е с доста приятна шарка. Като резервен вариант можеш да опиташ още нещо - Камор тайърс са единствения вносител за България на два малко известни модели на Дънлоп (не мога да се сетя как се казваха), които са невероятни особено на мокра настилка. От мен толкова и се надявам да съм ти бил полезен с нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest no1else

@ivoto колега имам въпрос....ти поръчвал ли си гуми от сайта който си дал ? Нещо не ме радва да им преведа парите и да си чакам гумите.... (не се заяждам или нещо просто искам да съм сигурен че гумите за които съм платил и съм видял само на снимка ще пристигнат ) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега реших и аз да се включа.От всички гуми които съм използвал до сега, от Dunlop съм най доволен.Особено DUNLOP SP SPORT 9000:тук :o)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи и аз търся нови гуми и искам да си купя Yokohama prada 225/35/17 но не успяь да открия никаде такъв размер.А предишмите ми бяха dunlop sp 9000 / 225/35/17 и сум много доволен от тези на дунлоп но искам да си намеря yokohama prada с сущия размер плс ако някои знае каде нека пише

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

(...говоря за по-сериозните им модели за леки автомобили като SP Sport 5000, SP Sport 01, SP Sport 9000, SP Sport Maxx) - изключителни гуми...

Аз мисля, че новите/сериозните технологии се внедряват първо, а някои и единствено само в по-сериозните модели гуми, които се произвеждат в размери от 16" нагоре. Защото по-сериозните модели гуми са за по-сериозни автомобили, развиващи сериозни скорости. А мисля, че Хонда Сивик е кола среден клас и не се кара постоянно с над 180 км./ч. :) Редактирано от ivoto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

А мисля, че Хонда Сивик е кола среден клас и не се кара постоянно с над 180 км./ч. :)

Изляза ли ма магистарала под 200 не падам и карам сивик даже макс скорост която сум правил е около 240-250км/ч такаче ми трябва добра летна гума ! Редактирано от 8100rpm

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изляза ли ма магистарала под 200 не падам и карам сивик даже макс скорост която сум правил е около 240-250км/ч такаче ми трябва добра летна гума !

Дай боже всекиму такива висоти. Аз като гледам макс. скорост на този модел е 215 км./ч. ама знам ли може двигателят му да е на МИГ... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest EPoX

ivoto не се базикаи с ЕК4 :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ivoto не се базикаи с ЕК4 :P

Не се бъзикам. ТТ данни за EK4Просто ми е интересно какво е това животно, което развива такива скорости. Какво му е подобрявано?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Публикувано изображение

Тази колица сум я купил напулно тунингована от Швеицария с чип е и генерация на Supersprint както и филтри ролки стабилизатори итн. много върви няма значение кво пише на километража ;)

Външния тунинг съм си го правил сам и всичко е на TSS-tuning но на тази снимка е с зимните джанти и не изглежда толкова добре кат с летните ;) надявам се това да ти разясни някои неща.И още нещо много добре знам че двигателя се натоварва и че немога да си позволя тази скорост за по-продължително време то така или иначе няма каде ...

ето я след визуалния тунинг ама бронята вече е сцепена :P заради скапаните ни пътища деба.............

Публикувано изображение

Редактирано от 8100rpm

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ама бронята вече е сцепена :) заради скапаните ни пътища деба.............

Поздравления за хубавата кола, но за съжаление такива са реалните пътни условия у нас...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...