Jump to content
CARBON

МОНТИРАХ НЕОНИ НА ДРАГСТЕРА

Recommended Posts

сложих си сам неони на драгстера не е нищо сложно (поне мен не ме затрудни особено) трябвят ви малко ел познания нерви и въображение аз хванах страничните ламби за праговете с бели свински опашки задната съм я захванал за задната греда на колата с 2 дупки в ния пак с опашки предната е хваната за пласмасата непосредстено след предната боня която служи за калобран вече пробвах устойчивоста им на влага и удари и устискаха,никаде не зажилват нито на бардюри нита на летнали полицаи и дупки чялата раота ми излезе към 70-80 лвпредната и задната са по 70 см (размерите са с захранванита им демек от краи до краи) а страничните са по 120см разкарах кам 15 метра кабел под колата....и съм сложил бутон зада се гасят п

Редактирано от CARBON

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другата седмица идвам в пз да ми направиш неони за в купето

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито... аз лично не съм фен на неона, но още преди да си купя колата си правя планове да монтирам няколко яркосветещи светодиода в купето за краката на двете предни седалки... за да се вижда като отвориш вратата. Няма да е синьо, но ще е бяла мека светлина. Както и да е, идеята ми е, че и аз исках да се отварят от превключвателите за вратите (отворени/затворени), и искам да те питам от къде минават техните кабели, че да ги ползвам и аз. :D Благодаря. Ако ми пратиш схема ще съм ти благодарен. :PБлагодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

идеята е яка но така както си ги монтирал като си малко по далеч от колата и се виждат. Аз също имах на мойта и ги махнах точно заради това. Сега идеята ми е прагове да сложи или с диоди. Помисли да ги скриеш иначе е доста грозно да гледаш светещи туби :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest CARBON

идеята е яка но така както си ги монтирал като си малко по далеч от колата и се виждат. Аз също имах на мойта и ги махнах точно заради това. Сега идеята ми е прагове да сложи или с диоди. Помисли да ги скриеш иначе е доста грозно да гледаш светещи туби :D

следва пълен оптичен тунинг прагове и брони и тогава няма да се виждат страничните иначе предната и задната са скрити а с диоди.....и аз го мислех....възможно е даже можеш да направиш 2 токови кръга примерно единия с сини другия с залени през диод и да ги превключваш но трябва да съобразиш диаметара на светлината на диода който ще прави като е насочен да долу на 10-15 см над асвалта диодите трабва да са на такова растояние един от друг че да се препокриват кръговете им.....тва е доста разправия колега а и трябвя да ги изолираш от външните фактори-влага например а и бъди сигурен че и диодите също ще се виждат от страни по малко но ще се виждат без прагове нищо не може да се скрие защото фабричните са мн високи-плътни до ламарината аз имам и друга идея за осветление но не я прабвах на практикастава въпрос за тия фарове за мъгла-ментетата за 10-15лв дето се продават слагаш ги при двигателя така няма да се виждат като се наведеш иле си далеч от колата насочени на долу с сменени цветни крушки и получаваш светлена под калата но....това става само от пред за отстрани и отзад...няма да станепоздрави :P Редактирано от CARBON

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest nuddy

"ламбите да светват и изгасват :):P :P :P"Поне за Коледа ще си готов с украсата :P ! Да не земеш нещо да се обидиш пък сега :) ! Нали не си очаквал всички да изпаднат в див възторг ? Е, аз съм от тия дето не харесват неона, просто мнение. А за ентусиазма - браво!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега искам да те попитам има ли за англичанка 6 ген. такива километражи? :offtopic:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бих попитал някой ако знае дали има такива километражи или каквито и да е различни от заводските за английски сивик.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като си почнал ,може да сложиш флаш светлина във фара. Незнам точно как се наричат ама са като светкавица на фото апарат и святка толкова често колктоо си го нагласиш.Аз искам да си слагам такива флашки ама немога да си намеря.

На това клипче на 33-35 секунда има такива светлини :offtopic: Редактирано от Aleksandyr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво за положения труд!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като си почнал ,може да сложиш флаш светлина във фара. Незнам точно как се наричат ама са като светкавица на фото апарат и святка толкова често колктоо си го нагласиш.Аз искам да си слагам такива флашки ама немога да си намеря.

На това клипче на 33-35 секунда има такива светлини :offtopic:
Светкавица можеш да си намериш от фотоапарат, поразпитай фотостудията за апарати за еднократна употреба, говоря за картонените апаратчета.С тях снимаш, късаш тялото, вадиш лентата и това е, но често имат светкавица с кондензатор и нужните работи по схемата.Аз мислех да правя подобно нещо, ама е бая занимавка.А и си мисля, че е по тарикатско да го направиш на задните светлини, някой като те дразни отзад да му светнеш в очите :offtopic: майтапя се, аз пробвах на себе си уникално гадно е и ако е вечер губиш зрението си за около 5-10-15 секунди.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега искам да те попитам има ли за англичанка 6 ген. такива километражи? :offtopic:

колега има ама са бая кинти стова въпрос за цени от 200 нагоре аз мойте ги спазарих за 90 кинта от един колега от белово който каза че щял да продава колата и разпродавал газариите дето е слагал по отделно защотот с тях или без тях няма да фане по добра цена иначе мога да ти кажа как с диоди можеш да постигнез задоволителни резултата в осветлението на таблото няма да е такова като циферблатите но ще е доста по естравагантно от сток таблото аз поне не си падам по сток работите и мисля още доста да променя драгстера :offtopic:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"ламбите да светват и изгасват :P :P :unsure: :P"Поне за Коледа ще си готов с украсата :lol: ! Да не земеш нещо да се обидиш пък сега ;) ! Нали не си очаквал всички да изпаднат в див възторг ? Е, аз съм от тия дето не харесват неона, просто мнение. А за ентусиазма - браво!

колега-споко,не се обиждам,"всеки има право на лош вкус"-са казали хората-"различни хора-различни интереси" :P ,приемам всякакви мнения и въпроси по циганииките на драгстерами :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като си почнал ,може да сложиш флаш светлина във фара. Незнам точно как се наричат ама са като светкавица на фото апарат и святка толкова често колктоо си го нагласиш.Аз искам да си слагам такива флашки ама немога да си намеря.

На това клипче на 33-35 секунда има такива светлини :lol:
този ефект си нарича БЛИЦ и имам някъде из нас некви схеми.....но мен лично не ме кефи ако искаш мога да поровя из пергаментите за схемата а ако ти се занимава ровни и из нета и там има разни такива схеми :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега само се пази от ченгетата че правят проблеми, мен вече ме спираха заради неоните веднъж, отървах се от акта ама, инъче е супер :unsure: и аз съм със сини ама само от страни, но май и отпред и отзад ще сложа :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега искам да те попитам има ли за англичанка 6 ген. такива километражи? :lol:

колега има ама са бая кинти стова въпрос за цени от 200 нагоре аз мойте ги спазарих за 90 кинта от един колега от белово който каза че щял да продава колата и разпродавал газариите дето е слагал по отделно защотот с тях или без тях няма да фане по добра цена иначе мога да ти кажа как с диоди можеш да постигнез задоволителни резултата в осветлението на таблото няма да е такова като циферблатите но ще е доста по естравагантно от сток таблото аз поне не си падам по сток работите и мисля още доста да променя драгстера :lol:
ето така изглежда табло осветено с диоди това е нисан 100НХ на един френд :dry:http://img.data.bg/i.php?show=924218&ctrl_id=534jdm#img

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега искам да те попитам има ли за англичанка 6 ген. такива километражи? :lol:

колега има ама са бая кинти стова въпрос за цени от 200 нагоре аз мойте ги спазарих за 90 кинта от един колега от белово който каза че щял да продава колата и разпродавал газариите дето е слагал по отделно защотот с тях или без тях няма да фане по добра цена иначе мога да ти кажа как с диоди можеш да постигнез задоволителни резултата в осветлението на таблото няма да е такова като циферблатите но ще е доста по естравагантно от сток таблото аз поне не си падам по сток работите и мисля още доста да променя драгстера :dry:
ето така изглежда табло осветено с диоди това е нисан 100НХ на един френд :lol:http://img.data.bg/i.php?show=924218&ctrl_id=534jdm#img
моя милост ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако имаше Голф 3 щя да ти простя :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги за идейката с диодите сигурно така ще го направя :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря ви мн ми помогнахте

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest outoflimit

И аз отдавна искам да си сложа блиц но незнам какво да използвам за целта така че ако някой намери решение да го сподели ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз отдавна искам да си сложа блиц но незнам какво да използвам за целта така че ако някой намери решение да го сподели :oops:

ето ти идея но трябва малко да се преработи схимата зада работи на 12 волтаhttp://www.constructor.bg/mk/Blitc_main.htm

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво ще се занимавате бе колеги схеми глупости...:thumbs1:отиваш в парвата тунинг мания и за около 15 лв ще се сдобиеш с комплектче светкавици с кабеляци с сичкото му както требва:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest CARBON

колега аз съм токаджия човек и ми доставя удоволстие сам да осъществявам щурите си идеи :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

ето така изглежда табло осветено с диоди това е нисан 100НХ на един френд :Phttp://img.data.bg/i.php?show=924218&ctrl_id=534jdm#img

Carbon това с диодно табло много ме изкефи, дай малко инфо на лични, искам да пробвам да си направя такова на мойта кола :P Редактирано от tazzz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^^добре де,аз на живо не съм виждал такова диодно табло ама на снимката виждам че просто свети друг цвят и малко по-силно се едноаз на мойта напраих горе долу същия ефект като махнах на осветлението...ъм,беше с едни като калъфчета в/у лампичките и започна да свети доста по-силно,а за цвета,тооо вече за цвят можеш и възбудена морско да си купиш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе само при мен ли не се отваря нито един от линковете :lol::) нищо неможах да видя...апък имам интерес, наистина ако може малко повече инфо да диодното табло

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе само при мен ли не се отваря нито един от линковете :hmmm::cry: нищо неможах да видя...апък имам интерес, наистина ако може малко повече инфо да диодното табло

Не само при теб колега. Просто тъпата data.bg работи когато си иска. Моля хора, качвайте снимките в по-надеждни сайтове като imageshack.net или picvalley.net (не искат регистрация)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мен ми се щеше да видя но -->Website OverloadPlease try again after few secondsmaster sql connection failedдано му се е получило добре на колегата че съм виждал потресаващи неони дето .......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема не е в дата снимките са изтрити от сайта затова не излизат

Редактирано от NOS

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...