Jump to content
kalmara

Junk Yard ... група млади ентусиазирани жичкаджии

Recommended Posts

Тааа...реших да се престраша и да им внеса малко "слава" на мойте момци ... тва са компанията младежи, които свирят от близо 2 години вече ...

 

Всичко започна в една далечна, далечна галактика.... :) когато един комши (93 набор-младеж, третият на снимката) към края на 7 клас реши, че иска да свири на ел.китара (преди това беше пианист от първи клас - както мен и учехме в едно даскало до последно преди да се преместя бъш си жичкаджия :)). Лека-полека започнахме набавянето на мераклии...един негов съученик (Иво) се включи към вече "групата" като втора китара, купиха си китарки момчетата, кубенца, започнаха да свирят. След известно време се запознахме с един пич, който беше мераклия да се научи да свири на бас-китара, викаме си "Екстра" - той ни запозна и с един млад начинаещ барабанист (Юли - братчето на барабаниста на групата MID ... ако някой е чувал за тях :lol:), и лека-полека...намерихме сет, довозихме барабаните в гаража, започнаха да свирят разни кавъри момчетата, имаше ядове с басиста, който беше доста мързелив и в крайна сметка го "уволнихме" (но все пак благодарение на него се сдобихме с барабанист :lol:).

Новото попълнение (чаровната Изабелка) към групата дойде само преди 1-2 месеца и през тях те свирят усилено в пълен състав, за да успеят да се синхронизират и да научат нещо хубаво за конкурса, които Д2 и компания организират за набиране на млади таланти.

Публикувано изображение

*На снимката от ляво на дясно - Белка (бас), Юли (барабани), Владо (соло китара и вокал) и Иво (втора китара)

 

Общо взето ... на много-много-много кратко това е историята, пропуснал съм бая работи, ама не мога да се сетя подробно да опиша цели 2 години, всички хубави работи и всички трудности.

За да не се чудите - аз не свиря, просто казвам в множествено число всичко, защото през 90% от времето съм бил с тях и съм помагал с каквото мога. Явявам се нещо като "мениджър". :) (е, ако впоследствие разширят малко групата и решат да ме пуснат може и да влезна като клавиши :) )

 

Остава само да им пожелаем успех, а ето ТОВА им е авторското парче, което записаха преди 2 дена, и с което ще участват в конкурса ... ПЪРВИЯТ ЗАПИС !! Кеф, кеф, кеф !! :)

Очаквам мнения за мойте момчета и внивавайте какво пишете ! За тях или добро или нищо както казват хората. :lol:

 

P.S. Ето един допълнителен интересен факт. Линк1 :)

Имаше и още, ама съм загубил линковете... :lol: Това е за сега, пускам ви само зарибявката, пък когато се запишат за конкурсчето ще пусна и линка да ударим по един глас. :bg:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе това верно ли им е авторско парче? :) Много е добре :) кефи на макс, имат звученето точно на гаражен рок и малко пънк, което мен ме кефи яко.Успехи пожелавам само и все такива яки парчета. :) :) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rust

Браво на бандата :punk:Трябва да продължават да са зарибени :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Vaskata Vass

Евала на бандата:punk:И мен ме кефи парчето.Успех по нататък... :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го чух, не разбирам много от тази музика, но звучат като оригинални западнячета. Браво!От друга страна ми стана малко криво, как с всяко следващо поколение се обезличаваме, като нация бьлгарска, в стремежа си да копираме всичко модно и вьрвежно, за в момента. Как ни промиват мозьците. Срамуваме се от бьлгарското като че ли. :punk: Пеем на англ., творим на англ. измисляме си англ. имена на групите, защото са ни казали че това е начина да се пробие напред, в шибаните им MTV-ta и други подобни буламачи ... сори за спама!Успехи на групата, и дано се задьржат по-дьлго време заедно!

Редактирано от stonez

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала на момчетата ( и момичето :) ). ;) . Просто нямам думи, като за авторско парче, записано в гараж е ВЪРХА. Нека продължават напред и дано някой ги забележи. Аз също свиря от 7-8 години, само че никога не съм имал мераци за група или нещо от сорта. Свиря си за кеф, но дълбоко ценя труда на млади ентусиасти като тези тук. За съжаление обаче в България от музика печелят само възкарите и позьорите :P . Имаме огромен брой, адски талантливи младежи, певци музиканти и текстописци. А известни са само шепа педерастчета и мастии, синове и дъщери на не случайни хора ;) . Другият куриоз, чалгата с наченки на поп и денс, се боготвори. Останалата част от младежите се кефят на псевдо поп-музикантите ни, а гаражни групички, които свирят рок, пънк, метъл, хардкор и прочие, групи, в които има по-добри музиканти и певци от 99% от БГ звездите, стоят в сянка. Естествено когато виждаш, че си добър и талантлив и никой не оценява качествата ти, докато на почит са позьорството и плагиатството, целия ти ентузиазъм отива по дяволите. Абе кво да говора повече, вие сами виждате къв ташак е... Какъв певец или музикант е Дичо ;) , ми "Графа" , ами Руши. Мирко и Галя :huh: , Група Те, Д2, АЗИСССССС. Мария, Малина, Капина, Анелия, Камелия .... и всички други. БОЗА БОЗА БОЗА и ЯКО КОМЕРС. Да ви е направило впечатление тази и миналата година, че половината айдъли в мюзик айдъл на концертите надпяха доста от нашите многоуважавани "Прими" и "Примове"... ;) . Калмара извинявай че малко ти оаках темата ама ... яд ме хваща. Защото сега тея пичове (твоите приятели) ще участват със супер яко и зипипано парче. И накрая някой гейче, син на музикално величие с още по-гейска песен, която не е писал той, ще спечели ;) . Все пак МНОГО УСПЕХИ НА МЛАДАТА ГРУПА. ДАНО ГИ ВИДИМ НЯКОЙ ДЕН ПО ТВ-то. И ДА НЕ СЕ ОТКАЗВАТ ОТ МЕЧТИТЕ СИ!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала!Имало надежда, на моменти се усещам, че си мисля, че младото поколение е зарязало всякаква друга музика и яко се е отдало на чалгата.Най-искрено им желая успех ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво,браво,браво!Парчето е много готино само напред!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

УОУ......само УОУ , за първи път от доста време метъл/рок да ми хареса.....супер са ама и парчето яко надъхва ^^ , Само мога да им пожелая МНОГО УСПЕХИ ! И дано някой най-после да представи че в България сме добри и в друго освен чалгата !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

~ Sum 41, Blink 182, Puddle of Mud ... Backstreet Boys ;);)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

~ Sum 41, Blink 182, Puddle of Mud ... Backstreet Boys ;);)

Е-е-е-е-е, сичко убаво ма с последното утрепа коча ! :huh:

Благодарско за отзивите, айде сега на който са му харесали - една бърза регистрацийка, скролвате надолу към Junk Yard и цъкате "Гласувай за тази група". :)

http://www.cokemusic.bg/school_band/list/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Victor

Парчето е екстра, а колегата пипа много добре. ;) Само на две-три места се усеща лекичко лепенето, ама няма страшно, аз съм професионално деформиран. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евалата им правя на младежите! Песента е много яка и съм сигурен, че ще стават още по-добри ;) Радвам се също и на това, че вместо с глупости, са се хванали с нещо хубаво в свободното си време ;) Доста от техните набори ми иде да ги нашамаря като ги гледам какви са олигофрени (в лошия смисъл на думата)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

а някой ще ми обясни ли защо фините мацки все на баса налитат... дългия гриф ли ги блазни, що ли...Едно време като бях млад и аз се пробвах в една група (на пънк го избивахме) и басистката ни беше по-клиощава от мен... фина фина... той баса тежеше колкото нея ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво на младежите ;) Много ме изкефиха с тая песничка и даже ми напомнят малко Greenday :bg: Верно,че съм пристрастен - ама рока и метъла в комбинацията с Honda ме разтапят :bg: освен да е поздрав за всички чалга фенове каращи Golf ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само аз ли ще критикувам? Какви са тези пози с метълските знаци (666) като свирите пънк (знам, че ти не свириш, но да приемем, че си им представител и си част от тях). Като цяло съм доста отрицателно настроен към пънк музиката или по-скоро пънк "музиката". Копирали сте, ам ато няма как де, все пак следвате този стил ;)Ето ми коментара относно групите след като в един друг форум група SACRED си направиха "рекламата".Песента на GunPowder е доста добра. Вокала има подходящ глас, а музиката им е "небрежна". Приличат ми на Фанданго и донякъде на Сленг. Та искам да кажа, че могат да се продават На NISMO ми хареса вокала.@spikekid (вокалиста на сакред) - евала, готина ви е песента, но е твърде "музикантска" (не че това не ми харесва, но масата не си падат по такива парчета ). Приличате на ПИФ. Единствено не ми харесва сладникавия текст, но е яко парчето мммда, накарахте ме да се регна и да гласувам п.п. може да се гласува за повече от една група.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чух няколко, сред които и GunPowder и SACRED и пак Junk Yard ме кефят, имат точно това непретенциозно звучене на гаражна музика, леко аматьорско, ама по начина, по който това си го позволяват профита.Личи си че са се забавлявали яко докато са си правили музиката :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Jonini

По-добре над инструментите отколкото по кафенетата. Дано има повече такива групи. Едно, две парчета лесно се записват. Дано имат идеи. Не знам дали има значение, но това име вече съществува. Само успехи !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БРей,доста добре звучи направо имат чувстовото че не свирят те,защото изглеждат доста малки пък така добре...Евала.Аз също свиря на бяс китара.Иска ми се да ги видя къде репетират.Участия имат ли някъде щом свирят вече 2 години трябва да излизат на сцена,да преодолеят сценичната треска и само с участия ще се научат как да вървят напред.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тцтцтцтц....излезнахме от класацията ........ на 11 място !! :rolleyes::PЕзък за гласуването ... не ни достигнаха няколко гласа, за да останем в топ10 за втори кръг от гласуването.Е, както и да е - всяко зло за добро, както казват хората. Нека останем оптимистично настроени, ще има все някой друг конкурс ... някога, някъде там, а пък и сега тепърва започват лапетията са на по 15-тина години, за 2 години постигнаха това, което са ... когато стигнат до пълнолетие всичките ше станат мнооооо по-добри и ше ги измориме чалгийките. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kalmara

От бая време се каня да я кача ... от много отдавна има втора малко по-доизкусурена версия, барната ... тук-там. :)Просто понеже звукорежисьора ни си няма друга работа (:)) и по цял ден седи и си цъка на компа, пробва различни варианти ... от всичкото наставяне и дебъгване, тоя излезна най-сполучлив.Главно на мен ми прави впечатление разликата в присъствието на барабаните и вокала ... и по този начин като е барната излизат наяве освем хубавите работи и някой друг дефект, ма кво да се прави ... за първо демо е екстра. !!!Чуйте сами и направете разликата - клюц.п.п. Само да внеса едно уточнение, което съм го забравил още при пускането на темата - когато е правен записа Ивчо беше болен, та вокалиста ни ... освем вокала и лийд гитар записа също и партията за втората китара... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе като цяло добре се справят като се има предвид възраста имИначе са им мн простички и еднакви рифчетата но са яки :lol: аз свиря на бас и ето това е моята банда (хахах минутка за реклама) http://www.myspace.com/s2kbd

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...