Jump to content
PeXa

индикатора за бензина

Recommended Posts

Здравеите Колеги,от три дена карам колата си на изпарение с надеждата индикатора за бензина да светне.Стрелката е в червената зона вече а още не е светнала колонката.Знае ли някои какъв може да е проблема и как да го оправя.Благодаря предварително.ПП.Знам че не е наи-важната част в колата ама искам всичко да e TOK ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не таи надежди, няма и да светнепросто си улучил модел без лампа - ходи зареждай да не останеш някъде

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,Тъй като ти гледам аватара ми се струва, че товята е преди фейслифта, както и моята, така че нямаш лампа за бензина. До колкото знам лампи имат 6-та след фейслифта. Така че както ти каза колегата по-горе ходи зареждай, че без гориво лошо. Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се чуда мойта що неще да светне... ЯСНО!!!;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за тoва не бях се замислял.Благодаря ;)

Редактирано от PeXa

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе то като дадеш на контакт, веднага ще видиш ако имаш лампа с бензиноколонка символ. ако имаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта е 6 ген 1996 година японка и имам лампа за бензина. Това е най-дясната лампа на таблото и да ти кажа и аз си мислех че не свети, ама при мен светна, когато стрелката леко падна под червената линия

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Brutalism

Аз съм с сивик 95г. и на мен не ми свети лампата и все оставам на изпарения и така и не светва.Сигурно е изгоряла лампата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с сивик 95г. и на мен не ми свети лампата и все оставам на изпарения и така и не светва.Сигурно е изгоряла лампата.

И аз като колегата Мирослав Иванов съм с Японка '96 и имам лампа :blink: Не е свързано с фейслифт а по-скоро с ниво на оборудване..поне аз си мисля така де.Айде със здраве! :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам сивик 95г., с всички екстри без клима. така че се съмнявам да е проблема в нивото на оборудване., но и моята лампа за бензин не светва нарочно изчаках да ми падне стрелката даже под червената зона , уви нищо не светна. Не съм сигурен дали изобщо имам такава но доста чудно би било да е без лампичка, и все пак яко някой има отговор на тази мистери моля да пишее

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЕ е хич яко да имаш лампа.. аз много често я виждам и много ме дразни, много е потискащо! Иначе до колкото знам наистина зависи от фейслифта, и аз така бях чел из форума. За 5ген. до колкото знам 13 и 15 от д серия нямат лампи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги преди време бях пуснал цяла тема за този проблем ето прочетете...... http://forums.hondabg.com/index.php?showto...mp;#entry164550 но аз лично се отказах да се занимавам защото явно е проблем не само на мен а и на много други и стигам до извода че този така наречен "ТЕРМИСТОР" е пиклива работа а и немога да намеря точно такъв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest martjo

Здравейте! Моята Хонда е Сивик 1988 година, двигател Д15Б2. На таблото има символ "бензинова колонка", но досега не съм опитвал дали свети или не поради простата причина, че не съм оставял много много да падне нивото на бенза :angry: Ако някой знае дали моят модел има лампичка да драсне някой ред, че ми е любопитно, а не ми се разглобява таблото само ей така за спорта :blabla: Пък и ако е за смяна крушката (ако я има изобщо) няма как да разбера:angry:Благодаря ви предварително!Всичко най-хондовско!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз сега се сещам... ако толкова искате да разберете, дали имате бензинова лампа или там както се води, оставете да падне поне до червеното, след което си намерете 70 градусов наклон и покачете колата на него така, че носа да е нагоре /поне моята като се изкачвам и почва да присветва ако е много голям наклона и имам малко бензин/ . ;) А ако слизам от наклона нивото на бензина се качва.. та смятам да си направя рампа от моя балкон до центъра, че да слизам само под наклон - явно налива бензин! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този съвет също така е много добър, ако искате да пробвате кога по-точно ще ви изгори бензиновата помпа :thumbs1:Шегувам се, разбира се (да не вземете да се засегнете)Доколкото знам, бензиновата помпа, поне за акорд е в резервоара и се охлажда със самия бензин, т.е. когато глътне въздух, така да се каже, е рисковано и може да изгори (мойта не е изоряла ... въпреки че карам, често на резерва но ... :cry: пък и гледам да не оставам хептен без гориво)Мойта лампа също не свети , имаше и друга тема и там на колегата - автор на темата, му бях казал, че е възможно да е изгоряла (най-вероятно) и моята светеше преди .. .. сега не ми дреме .. имам си стрелка все пак, която си работи без проблем ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... по 70° наклон може само да спуснеш колата, но не и да я качиш :thumbs1:

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абре нормално ли е като подам газ и стрелката да се смъква надолу а после пак да се връща?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абре нормално ли е като подам газ и стрелката да се смъква надолу а после пак да се връща?

И при мен се случва като се изсиля повече.По темата - аз имам лампа и свети

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам 96г хе4 и на мен като на колегата по горе свети след 4ервената линия и стрелката се мести нагоре надолу зависи на коя скорост сам и колко газ давам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... по 70° наклон може само да спуснеш колата, но не и да я качиш :)

А готов ли си да си заложиш колата, че мога да я поставя под 70 градусов наклон? :) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И това само за да провериш дали бачка индикатора или щото няма невъзможни неща и дай да пишем глупости????Ако се наложи (стар казармен лаф) моята бракма мога да я накарам и химна да пее, но темата е за индикатора на бензина

Абе аз сега се сещам... ако толкова искате да разберете, дали имате бензинова лампа или там както се води, оставете да падне поне до червеното, след което си намерете 70 градусов наклон и покачете колата на него така, че носа да е нагоре...

Не ми се струва редно в раздел технически да се пише несериозно Редактирано от NASAKOTO.YAKATA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се майтапете с това да оставяте колата без бензин. Както беше споменато по-горе за бензиновата помпа, хайде да не е чак това, но знаете ли какви мръсотии се събират на дъното на резервоара и ще бъдат засмукани от двигателя. В тази връзка вчера изведнъж ми паднаха оборотите и тя угасна - така няколко пъти. Миналата година беше правила така и в сервиза ми смениха горивния филтър и тя се оправи и държа така 1 година. Мръсотии и боклуци в бензина!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...