Jump to content
Borislav_STZ

Съвет за покупка на кола

Recommended Posts

Здравеите колеги от скоро съм мераклия да си сменя колата много ми минаха през акъла и ся прещраках за Акорд купе 96 година американското изпълнение 2.0 136 коня или 2.2 150 коня. Някои може ли да ми загатне нещо за тях ??? до сега съм карал Сивик седан 95 В-тек японец . Знам 4е акорда няма да върви както сивика ама ве4е ми се кара нещо по тежко и удобно :lol: Искам да знам какви други мотори имат и кои е наи сполу4ливия ? Благодаря предварително!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Останах с много лоши впечатления от американския Акорд 2,2-150к.с. Понеже мързеливите американци ги правят предимно автоматик, вече 40 дни стои в бокса и още не са му оправили кутията!!! Обещанията са за утре да е готова. Сменят някакви чаркалаци за около 1000лв! Ще пиша в темата какво е станало. Поздрави и успех в търсенето :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз карам акорд 6 ген. англичанка и съм доволен, 2.0 (131 коня) върви много удобна, голяма возия, харчи ми 10/100 градско при условие, че се кара само студена.Скачай на 2.2 втека ще върви много а ще харчи, колкото моята, съвет прегледай окачването задължително, най много прегледай рейката, за да си нямаш проблеми после другото се прави.Успех в покупката и драсни после някой ред да се похвалиш. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Постарай се само да не е автоматик, иначе разлика в динамиката и разхода между двата мотора почти няма. Но която и да избереш ще останеш доволен със сигурност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зна4и аз търся ръ4на кутия защото доста лоши неща съм 4увал за автомата един приятел има акорд само 4е по новия пак купе автомат развали се и неможа да намери такава кутия и го пригодиха за ръ4на .така окуця 4е не е истина върви като 1и3 сивик за това търся ръ4на ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Майната

Зна4и аз търся ръ4на кутия защото доста лоши неща съм 4увал за автомата един приятел има акорд само 4е по новия пак купе автомат развали се и неможа да намери такава кутия и го пригодиха за ръ4на .така окуця 4е не е истина върви като 1и3 сивик за това търся ръ4на ..

ами като го е купил прецакан от Пловдив така ще е - за този акорд съм чувал, че е каран редовно с 220 на дълги преходи до Плевен и са му прегрели автоматика - затова е на тоя хал сега! А с ръчните скорости не може да се пасне към компютъра сега и си иска автомат пак за да тръгне

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хммм лошо за моя пр ама тои и така си го кара тои има още 5 хонди които вървят доста добре и не му пука акорда е за гъзария :rolleyes: ам аз искам ръ4на 4е по ме радва да ръ4кам :angel: ам някои може ли да ми каже 2и2 доло горе какъв разход дават и да ми разясни малко за този мотор ? Аз се реших МОТОРА ще е 2и2 . скъпа ли е поддъжката или е подобно на прелюда ???до4ух 4е има общо с прелюда??? така ли е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

accord coupe 2.2 - 94-97 F22B5- зимата 15+.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята 13,15газ грдско-зимно време, а лятно 11извън градско с нормално каране 110-130 и климатик 10 газ ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest valko

Моята е 2,2 и на газ ми гори 11 градско,извънградско пада на 9 ако се кара с 120,бензин 10.Иначе мога само да ти препоръчам колата,широка и просторна от вътре,същевременно много динамична и мога да кажа икономична.Наистина много задоволителен автомобил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:ph34r: акорда е лудницата много ме радва аз също съм решил да си купвам само да видим кой пръв ще е че да каже че другия е видял от него:P;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е 2,2 и на газ ми гори 11 градско,извънградско пада на 9 ако се кара с 120,бензин 10.Иначе мога само да ти препоръчам колата,широка и просторна от вътре,същевременно много динамична и мога да кажа икономична.Наистина много задоволителен автомобил.

акорда е страхотен автомобил, само не заблуждавайте колегата, ако си на газ разхода е между 14 и 16 градско!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Пич аз си докарвам сивика до 15/100 газ спрете с това за разхода! 1000 кубикова корса съм докарвал до 12 бензин! Ауди А8 6 литра градско харчи 45/100 ако се понастъпва, а ако не се настъпва е 22-25 така че се успокойте с тоя разход!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прав си , спирам , просто крайно време е обаче колегите да спрат да пишат глупости относно този шибан разход, особено за градско!!! акорд 2,2- 11 градско-???????????????????????????????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

H22 мисля който и на прелюда го слагат е толкоз обаче.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брат ми кара като на Бенджи акорда с газов инжекцион изв градско-11 градско-15 ! мисля че някой колеги бъркат селското с градско и от там идват разликите-едно е дакараш в София друго във Варна и съвсем трето в Ямбол:ph34r::P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Аз въртя по между 150 и 300 км на ден в София. За вече близо 150 000 километра съм засичал разход от 8.9 градско (направено от баща ми с климатик) до 17.4 направено от мен. Разликата е почти двойна. На една и съща кола.П.С. Спирам да пиша за разхода! П.П.С. Наистина спирам да пиша за разхода!

Редактирано от Al_Capone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и това според мен е грешна теория- софийско сьс селско според мен са почти равни, аргументирам се- пьрвото - вечно киснеш в задрьствания, второто - караш вечно студена кола, ай наздраве!!!!!!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

карам акорд 2 и 2 купенце, 97-ма да Ви споделя само за разхода: извънградско на автопилот 140 км в час ми дава 9 и половина, София, градско като я настъпа 20, като не я настъпвам 14-15.Като я кара приятелката ми 13 и дава градско.(колата е автоматик).за това че без много много илюзии за разхода.то не може хем голямо, хем лукс, хем да върви много, хем да е голяма кубатура, хем много гоне, хем да караш с 180 и да ти е айляк и хем 7 И ПОЛОВИНА ГРАДСКО В СОФИЯ С КЛИМАТИК И АВТОМАТИК.това е от мен, а относно избора на кола взимай големия двигател, друго си е...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest hans

е те и аз това казвам!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest YordanIvanov

САМО ДА КАЖА ЧЕ ТОВА Е ГАЗ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да бе не е трудно- Акорда ми е 1,8 и сьщо гори 15 газ градско и сьм страшно доволен, повече реалисти!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм,първо на колегата със забележките,първо колата я карам от вече година,и 11 е НОРМАЛЕН градски разход за мен(при нормално каране,също така съм с 140КВ изпарител),при положение ОБАЧЕ,че аз живея в Германия и има малка разлика в качествтото на газта,както и на пътищата.ДА с Бг газ ми качва разхода с 1-2 л,в зависимост от коя гастаниция зараждам,но аз нямам реална представа каде в БГ са качествени горивата.Peace

Редактирано от valko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта градско с 20 лв. минава 60 км. - А-95 в момента е 2.12лв - правете му сметката :) Движа се рядко и за кратко - зиме в града термостатът спи "зимен сън" ;) Иначе на дълъг път 110-140км/ч. с круизконтрол и климатроник 7.5 до 8 л. на 100км. което си е ОК. Да уточня че между ДВГ-то и полуоските се подвизава четирискоростен автомат -типтроник ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разликата е голяма а не малка според мен, при положение че си в немско- може и да си прав, мир!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От немския бензин до Бг бензина разликата е както от сивик до NSX и е нормално на колегата да му гори толкова аз мисля да се изгавря с акорда които взема и да му щибна метан за това и искам 2и2 да може да не умре напълно аз я зимам с мисълта 4е тази кола ще я съдирам от каране и за това не бензин ми идва множко . просто сега искам да разбера дали има слаби места и т.н. за скоростните кутии разбрах аз така или ина4е изкам ръ4на .Които има друга информация за акорда нека я сподели с мен .Благодаря отново !!!!Поздрави от мра4на Стара Загора

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...