Jump to content
Guest Nadivto

впечатления за Civic 7ген, 2002-2004г

Recommended Posts

Guest Nadivto

Моля, споделете вашите впечатления за Civic'ите 2002-2004г. Попаднах на няколко 1.7- и бензин, и дизел...Какви са ви впечатленията от дизелите- виждам, че малко от хората тук са с дизелови?!Също така- какъв разход се очаква, специфични проблеми??Предварително благодаря на всички

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля, споделете вашите впечатления за Civic'ите 2002-2004г. Попаднах на няколко 1.7- и бензин, и дизел...Какви са ви впечатленията от дизелите- виждам, че малко от хората тук са с дизелови?!Също така- какъв разход се очаква, специфични проблеми??Предварително благодаря на всички

Карам Civic, 7 gen, края на 2002 г., 5 врати, 1,4 бензин, 90 коня, двигател D14Z6.1,7 няма бензин, само дизел.Бензина е 1,4 и 1,6, разликата е, че 1,4 е 90 коня, а 1,6 е 110 коня.За моето купе /1200 кг./ 90 коня са малко малко, затова те съветвам ако гледаш хеч, вземи си 1,6.За дизела нямам поглед.Ако те интересува нящо друго - питай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Nadivto

mi60,

Благодаря

 

И аз не мислех, че има 1.7 бензин, но бяхме намерили обява от автокъща за Сивик 1.7 116кс. април 2003г и когато се обадих ми казаха, че не е дизел, въпреки учудването ми! Може и там да са били нещо неориентирани, де. Така и не разбрах, защото автомобилът се продаде страшно бързо (както всички читави, на които попадна!)

 

За 1.4 определено не мисля... 90кс за хеч ще са като Тиграта, която продадох !!! Майтап, де.

 

Твоя Сивик от БГ ли е купен? Досега какви проблеми си имал с него и от колко време го караш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купетата 7-а генерация са 1.7 бензин

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има 1.7 .... Единствения проблем , за който знам е една дребна джаджа на рейката /така на вид нещо като тампонче ,ама не точно/ ... съжалявам че не съм копетентен по въпроса , но .... идеята е че се разтропва на около 20 000км ... първия път като се сменя е гаранционно затова не знам колко струва , но може и да не е евтино предвид надценките в бултрако !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

mi60,

Благодаря

 

И аз не мислех, че има 1.7 бензин, но бяхме намерили обява от автокъща за Сивик 1.7 116кс. април 2003г и когато се обадих ми казаха, че не е дизел, въпреки учудването ми! Може и там да са били нещо неориентирани, де. Така и не разбрах, защото автомобилът се продаде страшно бързо (както всички читави, на които попадна!)

 

За 1.4 определено не мисля... 90кс за хеч ще са като Тиграта, която продадох !!! Майтап, де.

 

Твоя Сивик от БГ ли е купен? Досега какви проблеми си имал с него и от колко време го караш?

За 1,7 купе не споря...

Карам я от март 2006. навъртял съм му 37 000 км и никакви проблеми - само масло, филтри и спирачки... и два пъти ми гори преден габарит. Други никакви проблеми не ми е създавала.

За разход - в града няма смисъл да ти казвам - зависи дали си в София или в друг град, на мен в София в час-пик ми дава от 9 до 11 литра на сто - зависи от сезона, климатика и т.н. Извън града - без клима и много спокойно каране пада на 6,0 с клима и нормално каране ми дава 6,5-7,0 литра на сто.

Редактирано от mi6o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само купетата имат 1,7 бензин - и седаните също!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имате ли наблюдения върху автоматичните скоростни кутии на Сивиците 7ген?

В щатите покарах малко седан 1,7 бензин автоматик. Ако нямаш много мерак за ръчкане на предавки си е много приятен за каране! А и не мога, да кажа че е муден.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Тоя дизел 1.7 не е ли на Исузу производство. До колкото знам Хонда има само един дизелов агрегат 2.2 и тои се произвежда маи след 2005а. Начи тоя дизел 1.7 е някъв донорски. Така ли е или бъркам аз нещо?

Редактирано от zarrick

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

zarrick,

Абе и аз така знам- че до еди-коя-си година дизелаците в Хондите са на Исузу, но не знам до коя точно. Май е наистина до 2004г вкл (7ген.). Но това не значи, че са лоши... Въпреки, че все пак си предпочитам бензинов!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя дизел 1.7 не е ли на Исузу производство. До колкото знам Хонда има само един дизелов агрегат 2.2 и тои се произвежда маи след 2005а. Начи тоя дизел 1.7 е някъв донорски. Така ли е или бъркам аз нещо?

Не бъркаш - Исузу и Опел :) Но двигателя е страхотен.Смея да твърдя че това е най-якия дизел който съм карал някога ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензиновите версии с обем 1,7 л., дето си ги видял вероятно са американски. За европейския пазар машини с бензинов 1,7 не се доставят. Американските са с мощност 115 или 125 к.с., и доколкото знам се произвеждат в САЩ, за вътрешния пазар.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно този дизелов мотор на Исузу ли е или на Ровер. Аз до колкото знам дизеловите мотори до 2005 са от Ровер. Иначе този двигател на Исузу е уникален сравнение с немските. Карал съм Комбо с такъв двигател без турбо и вървеше като бензин на 2-ра върти гуми. Сорри, че отконих темата просто искам да разбера 100 %-во ли този двигател е на исузу.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно този дизелов мотор на Исузу ли е или на Ровер. Аз до колкото знам дизеловите мотори до 2005 са от Ровер. Иначе този двигател на Исузу е уникален сравнение с немските. Карал съм Комбо с такъв двигател без турбо и вървеше като бензин на 2-ра върти гуми. Сорри, че отконих темата просто искам да разбера 100 %-во ли този двигател е на исузу.

100% е на исузу/в момента карам хонда с такъв мотор/.Исузу правят за хонда и за някои модели на опел дизелови мотори само че при едните е 1,7 CTDI ,а при другите 1,7 CDTI и разлика около 15 коня в полза на Хонда. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече мога да се похваля- да ми е честита от няколко часа насам Civic ноем. 2001 1.6 VTEC :)

бръъъъъъъъъъм :)

И johnyboy в Омбре-2 ми я одобри :) Е, разбира се, има си няколко малки трески за дялане, но... това си беше МОЯТА кола :)

;):o:)

 

Почерпете се с по една виртуална биричка от мен

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих си Civic CTDI 7-ма генерация 2003г. - преди 1 седмица (преди това имах Астра F). Моторът е на Исузу. Стои много добре на пътя, наистина ускорението е много добро - сравнявам го със 1,6 бензинов Сивик същото купе . Много тих е моторът за дизел. Радиусът на завиване е малък. За смяна на маслото, маслен и горивен филтър + труд ми взеха 110лв. Ангренажен ремък + обтяжна ролка + паразитната ролка + пистов ремък за климатика + въздушен филтър = 210лв (тези цени са с отстъпки от магазин в Пловдив). Ще видим за работа колко ще искат. Това са ми първите впечатления ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл в клуба! Надявам се да изпиташ мн приятни емоции с този автомобил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече мога да се похваля- да ми е честита от няколко часа насам Civic ноем. 2001 1.6 VTEC :beer:

бръъъъъъъъъъм :beer:

И johnyboy в Омбре-2 ми я одобри :drunk: Е, разбира се, има си няколко малки трески за дялане, но... това си беше МОЯТА кола !!!

:beer::eat::cool:

 

Почерпете се с по една виртуална биричка от мен

 

Публикувано изображение

Да ти е честита! И аз карам такава,същата вече почти 2 г и почти 50 х.км и няма проблеми,освен смяна на консумативи!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...