Jump to content
baivulcho

Смяна на Агренажа

Recommended Posts

бих искал да пойскам съвет опитах се да си сменя ангренажния ремъкно неможах да развия болта фиксиращ шайбата която върти ремъците на ателнатора и хидравличната помпа пробвах какво ли не да заклещя ключ и да въртя на стартер пробвахме двама да натискаме и да биеме с чук но НЕЕнякой зблъсквал ли се е с такъв проблем дайте някоя идейка Хонда Сивик 97 Д14А3

Редактирано от baivulcho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бих искал да пойскам съвет опитах се да си сменя агренажния ремък

но неможах да развия болта фиксиращ шайбата която върти ремъците на

ателнатора и хидравличната помпа

пробвах какво ли не да заклещя ключ и да въртя на стартер

пробвахме двама да натискаме и да биеме с чук но НЕЕ

някой зблъсквал ли се е с такъв проблем

дайте някоя идейка

Хонда Сивик 97 Д14А3

[/quot

Включи на 5-та натисни спирачката и развивай!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да така и направих ама опуска да му .........спирачките не могат да задържат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"да заклещя ключ и да въртя на стартер"Така го затягаш.Мини през сервиза да ти дам приспособление.После ще ми го върнеш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest DIGIGI

Публикувано изображение

Първо колега прочети малко старите теми има доста за този прословут болт:)

Наистина ти трябва ключ специално направен за целта и после няма да имаш проблем. Аз дори лично съм обяснявал в една моя тема мисля как го развих и как съм направил ключа. Ето намерих го:

"Аз за контра съм направил "специална" тръба накрая с заварен шестостен и после един метален прът към земята. Така че контра добра имам, но само дето много мъчно ми се стори. Ама вечерта ще го напъна яко "

"Иначе аз извърших успешно поредната смяна на ангр. ремък и ролката. Колегата Емод беше прав че е по-лесно с късо рамо(здраво!) и по-здрав камък, че бях сложил едно рамо което се усукваше от усилието! Иначе с по рязко и здраво натискане се отвива."

Това е темата: http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=13439&st=0

Щом Ombre ти прелага да ти заеме ключ хич не се и замисляй :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен хич не му взимай ключа а ми направо я остави да ти я оправи, да не се наложи след твойта работа повторно да я отваря и той. При мен Омбре беше третия и последния слава богу и от тогава друг не пипа по мойта кола.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прав е колегата - по добре му я остави - но ако все пак решиш сам да се оправяш - аз моя болт го развих на вулканизатор с гайковърта защото нямах ключа за контра - нищо друго не помогна никви спирачки никви 5 - ти предавки и никви стартери и прочие- болта е залепен и иска лашкане

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако не си сменял такова нещо , наистина е по добре да идеш на майстор. Иначе бая зор е това нещо. С един приятел го сменяхме (по скоро той го сменяше ,а аз се пречках ;) ) и беше пак зор докато го развием , добре беше че имаше инструменти ,гидория и др. Взех един болт мисля, че беше М33,завари му една по здрава тръба и с краката напъваше. Също така трябва да имаш и два чука един голям и един по - голям.п.п. Някъде бях снимал инструмента , ще кача снимки да го видиш ако искаш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

да би било хубаво ако сложиш снимки на ключаи все пак сам решил за сега аз да се справя с проблемаа нчкаде прочетох че и трябвало да се свали и капака на главата наистина ли е нужно защото си мисля че без да го свалям ще мога да сваля капака на ангренажа

Редактирано от baivulcho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Сваля се! И аз така си мислех, че ще мога, но не можах и го свалих. Нищо работа. :thumbs1: Успех!

Редактирано от Явор

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
СНИМКИ НА КЛЮЧА Не знам дали става без да свалиш капака .Поне аз го свалях и смених и гарнитурата , но мисля че нямаше нужда , купих нова гарнитура Elring струваше към 14 лева .Успех с ремонта :dry: Редактирано от VangelZ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest hondajapan

става колеги и без да сваля6 капака на клапаните!аз като си сменям ангренажа до сега никога не съм свалял капака!развивам си болтовете на предпазния капак на ангренажа,после леко го плъзгам по улея напред и с една отвертка го надигам от края и после я движа по улея и предпазния капак си излиза без проблем! :dry::)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

става колеги и без да сваля6 капака на клапаните!аз като си сменям ангренажа до сега никога не съм свалял капака!развивам си болтовете на предпазния капак на ангренажа,после леко го плъзгам по улея напред и с една отвертка го надигам от края и после я движа по улея и предпазния капак си излиза без проблем! :dry:;)

я тоя номер не съм го пробвал,ма следващият път :) мерси за идеята.а иначе става и на скорост и един на спирачката и здрав камък и върток,аз така развивам прословутият болт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....право е момчето може и без да го сваляш само го разхлабваш колкото да измъкнеш пластмасата,ама така и така си го разхлабил може да го махнеш и да погледнеш клапнчетата :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=228181това е моя ключ кръглото се поставя на шайбата и тази издадените влизат в дупките на шайбата и с ключа въртиш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички писали в тази тема вчера най-накрая смених ремъкас развих болта с гаиковерт и ударна влошка мерси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...